Neler Yeni

Ryzen 2700x ile x264 kodlayıcıdan Witcher 3 yayını açamıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammet Enes Eren
Herkese merhaba arkadaşlar. Öncelikle sistem özelliklerini yazmam gerekecek
İşlemci: r7 2700x
Ekran Kartı: Rog rx570 4gb
Ram: 8+8 Corsair Venganence
Anakart: b450 s2h v2
psu: Gametech 600w 80+bronze
Kasa: dark n10 mesh
Öncelikle sorun şu ki yayını ne ekran kartından ne de işlemciden verebiliyorum. Bundan önce sistemimde b350m-tuf ve 1500x vardı yayınlarımı ekran kartından veriyordum. Pc'de kapanmalar ve wattman hataları yaşıyordum şükür bir gelir elde ettim ve işlemcimi değiştirdim. Çok çekirdek işlemciye geçtiğimde x264 kodlayıcıyı yayınlarda rahatlıkla kullanacağımı düşündüm ama durum öyle olmadı. Ayrıca x264 kodlayıcı ile obs üzerinden görüntü kaydı aldığımda videolarda takılmalar da çok fazla oluyor. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Yayındayken çekirdekleri izlediğimde ortalama olarak işlemci kullanımı en fazla yüzde 64'e dokunuyor fakat cpu9 %99'lara ulaşıyor. Superfastte kadar denememe rağmen 720p30fps'te bile sonuç alamıyorum. İşlemciyi medium ayarlarda kullanabilmek için aldım. Bu arada sıcaklık en fazla 85dereceye ulaşıyor daha üstü asla olmadı. İlk seferde oyunu harddiske yükleyip denemiştim şimdi ssd'ye kuruyorum bir de öyle deneyeceğim belki harddiskimde sorun vardır diye. İşin içinden çıkamadım. Gerçekten bu durum bütün enerjimi aldı götürdü başka oyunlarda da bunu yaşarsam bütün yatırımım çöpe gitmiş olacak. Sadece Witcher'la mı ilgili onu da bilmiyorum. Valorant LoL yayınlarını fast-faster ayarlarda rahatlıkla verebiliyorum lakin fps'e önemli ölçüde etki ediyor. Fakat dediğim gibi mesela Valorant videosunu medium ayarlarda x264 kodlayıcıdan kaydetmeye çalıştığımda çok büyük takılmalar oluyor renderlanmış görüntüde. Bilgisi olan tavsiyede bulunan yardımcı olabilir mi acaba?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Özer
Bende de farklı bir sorun var. 3600x işlemcim var. x264 ile açtığımda yayın gayet akıcı ve kaliteli oluyor fakat oyun da sanki 60 FPS oynuyormuşsun gibi kasmalar oluyor. Çözümünü bir türlü bulamadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,925
Üyeler
140,576
Son üye
WonY
Top Bottom