Neler Yeni

RYZEN 3 3100 OVERCLOCK YAPMAK

ParduzS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Sarıçam
Öncelikle herkeze merhaba,
yardım isteyeceğim konuyu tam açmadan önce sistem özelliklerim şöyle;
RYZEN 3 3100
B450M S2H GİGABYTE
HYPREX PREDATÖR 3200 MHZ 2X8 16GB
480 GB KİNGSTON A400
XFX RX 5600XT
CORSAİR VS650 650W
Bu zamana kadar sistemimde hiç bi sorun yaşamadım kendi elimle topladım bu işlerden anlıyorum, fakat overclock konusunda hiç tecrübem yok açıkçası.
sistemim hala sorunsuz ve üst düzey performans veriyor, herkesin ryzen 3 3100 ile ilgili herkes 1660 üstü besleyemez diyordu,
Öncelikle bu işlemciyi alıcak arkadaşlar buna inanmasın çünkü öyle bir durum söz konusu değil, 5600 XT cayır cayır besliyor.

İşlemcimi çok azda olsa overclock yapmak istiyorum, 4 veya 4.2 gibi değerlere
Soğutucu almam öneriliyor ama pek gerek yok gibi düşünüyorum kasam geniş bi kasa üst ve alt ızgaraları mevcut, ön panel de 3 alt panelde 2 ve üst panelde 2 + ızgara fanı ile toplamda ekran kartı ve işlemci fanları harici kasanın 8 adet fan ile soğutması mevcut.

Ben bunu daha önce kendim yaptım ve memnunum açıkçası işlemcim boşta 25 ve 30 arası değişiyor, saatlarce ki bu bazen 14 15 saat açık oyun oynanıyor 55 derecenin üstünü daha denk gelmedim.

sizce stok soğutucum bu frekanslara çıktığımda kasanın iç hava akışından dolayı yeterli olurmu?
ve ryzen master kullandınızmı kullanılabilirmi?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

ThE LoSt

80+ Gold
Öncelikle herkeze merhaba,
yardım isteyeceğim konuyu tam açmadan önce sistem özelliklerim şöyle;
RYZEN 3 3100
B450M S2H GİGABYTE
HYPREX PREDATÖR 3200 MHZ 2X8 16GB
480 GB KİNGSTON A400
XFX RX 5600XT
CORSAİR VS650 650W
Bu zamana kadar sistemimde hiç bi sorun yaşamadım kendi elimle topladım bu işlerden anlıyorum, fakat overclock konusunda hiç tecrübem yok açıkçası.
sistemim hala sorunsuz ve üst düzey performans veriyor, herkesin ryzen 3 3100 ile ilgili herkes 1660 üstü besleyemez diyordu,
Öncelikle bu işlemciyi alıcak arkadaşlar buna inanmasın çünkü öyle bir durum söz konusu değil, 5600 XT cayır cayır besliyor.

İşlemcimi çok azda olsa overclock yapmak istiyorum, 4 veya 4.2 gibi değerlere
Soğutucu almam öneriliyor ama pek gerek yok gibi düşünüyorum kasam geniş bi kasa üst ve alt ızgaraları mevcut, ön panel de 3 alt panelde 2 ve üst panelde 2 + ızgara fanı ile toplamda ekran kartı ve işlemci fanları harici kasanın 8 adet fan ile soğutması mevcut.

Ben bunu daha önce kendim yaptım ve memnunum açıkçası işlemcim boşta 25 ve 30 arası değişiyor, saatlarce ki bu bazen 14 15 saat açık oyun oynanıyor 55 derecenin üstünü daha denk gelmedim.

sizce stok soğutucum bu frekanslara çıktığımda kasanın iç hava akışından dolayı yeterli olurmu?
ve ryzen master kullandınızmı kullanılabilirmi?
Turbo ile 3.9 olan bir işlemciye 4.0 ghz o.c yapmak pek mantıklı değildir pek bir kazanım sağlayamazsınız güzel bir soğutucu edinin slikonda iyiyse 4.4 e kadar yolu var

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Şahin Erol
Soğutucu olmadan overclok yapılmaz

Top Bottom