Neler Yeni

Ryzen 3 3100 ve RX6600 Oyunlarda Drop, Takılma Yaşıyorum

Mano

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
.
RAM: ADATA XPG D30 8GB 3200 MHz DDR4 CL16
SSD: Adata 512 GB XPG SX8100 ASX8100NP-512GT-C M.2
Ekran kartı: ASUS DUAL RX6600
Anakart: ASUS PRİME B450M-K
İşlemci: RYZEN 3 3100

Merhaba,
Oyunlarda drop, takılma gibi sorunlar yaşıyorum ben bunun işlemciden kaynaklandığını düşünsem de yaptığım benchmark testlerinde hiçbir sorun çıkmıyor işlemciyi Prime95, Cinebench R23 testi yaptım RAM'i 2 kere Memtest86 ile test ettim ekran kartını valley benchmark, FurMark gibi uygulamalarda test ettim hiçbirinde sorun çıkmadı ama nedense oyunlarda takılma drop yaşıyorum bilgisayardaki her şeyi kapatıyorum sadece Valorant açıp şekilde oynuyorum yine de drop, takılma yaşıyorum.
Zaten Discord falan açık olunca daha da beter oluyor.

Daha öncesinde bu ekran kartı yerine GT 1030 kullanıyordum onda da sorun oluyordu ama şu ana göre yine biraz daha iyiydi yeni ekran kartı aldıktan sonra da durum aynı GT 1030'daki gibiydi sonrasında bilgisayardaki problem daha da artı şu an çekilmez bir hal aldı RAM'i 16'ya çıkartınca daha iyi oluyor ama yine de bu haliyle bu durumda olması normal mi?
Attığım linkteki videoda 00:07'de perde açtığım anda 1 saniyelik drop giriyor. 00:28'de ise fareyi çevirirken büyük bir drop giriyor 1 saniyelik sste attığım şekilde.
Bu durumlar normal mi benim gibi bunları yaşayanlar var mı?

dsadasdas.PNG
1678491801597.png

Bilgisayarı garantiye verdim oyunlarda sorun yaşıyorum diye videosunu falan attım işte anlatım sorunlarımı benchmark testi falan yapmışlar bir sorun görememişler zaten benim de yaptığım şeyler orada bir problem yok zaten sorunun neden kaynaklandığını bulamadıkları için sorunsuz diyorlar yani bir sonuç alamadım garantiden.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,946
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Darboğaz sorunun var. Ekran kartı işlemciye göre çok güçlü. Bunun dışında tek RAM olması sorun oluşturuyor. RAM'i 2x8 GB dual yapıp işlemciyi Ryzen 5600 veya 5500 olarak yükseltmen sorunları çözer.

Top Bottom