Neler Yeni

Ryzen 3600 ve ASUS DUAL-RTX2070 için sistem önerisi?

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
Arkadaşlar selamlar,
Sistem topluyorum hiç aklımda yokken özellikle şu sıralar bir anda gaza gelip Gaming gecesi kampanyasında ASUS DUAL-RTX2070 3.150 TL gibi bir fiyata düştüğünü görünce almak istedim ve geri kalanları toplamaya karar verdim şu an elimde olan tek şey ekran kartı, hazır sistem almayı düşünüyordum ama her şey bir anda değişince kendim toplamaya karar verdim bilgisiz biri olarak görün beni yardımcı olurken ekran kartı haricinde elimde kalan bütçe maksimum 4 bin TL
İşlemci olarak AMD Ryzen almayı planlıyorum düşük seviye bir yayıncıda olmayı planlıyorum FPS ağırlıklı oyun oynuyorum fiyat performans açısından beni üzmeyecek bir sistem gerekli mimarım render falanda alacağım bu fiyata biliyorum istediğim şeyler çok fazla ama şimdilik böyle olması gerekiyor ne yazık ki
Benim düşüncelerimi sizinle paylaşayım AMD Ryzen 3600 almayı planlıyorum 3600X ile pek bir farkı olmadığını gördüm fiyat dışında Anakart olarak da
MSI B350 PC Mate 4xddr4 3200MHz 570 TL'lik bir fiyatı var RAM, kasa, CPU ve SSD konusunda kararsız kaldım kafamda birkaç fikir var ama sizlerin görüşüde benim için önemli şimdiden yardımınız için teşekkürler bütün fikirlere açığım sağlıklı günler dilerim :)

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Bunları öneririm, her biri çok kaliteli parçadır. Seçtiğin anakartı tavsiye etmem, B350 serisi eski bir anakart. O yüzden oldukça güçlü bir anakart koydum.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...NKeJtIgl9WnpB8NAIzxoCIgcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds (2 adet al- fiyatları çok iyi)

Toplam 4177 TL yapıyor. Eğer bütçeyi hiç bir şekilde aşamam dersen kasadan kısarak aşağıdakini alabilirsin.

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunları öneririm, her biri çok kaliteli parçadır. Seçtiğin anakartı tavsiye etmem, B350 serisi eski bir anakart. O yüzden oldukça güçlü bir anakart koydum.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_xpg-8gb-1-3000mhz-ddr4-gammıx-d10-ram-kırmızı-1208161.html?rbtc=||||p||&gclid=CjwKCAjw1cX0BRBmEiwAy9tKHvsLkvt7egYZZOvNPQx0COWBhl_uihI1pAKNKeJtIgl9WnpB8NAIzxoCIgcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds (2 adet al- fiyatları çok iyi)

Toplam 4177 TL yapıyor. Eğer bütçeyi hiç bir şekilde aşamam dersen kasadan kısarak aşağıdakini alabilirsin.

Cevabınız için teşekkürler sizin yolladığınız anakart,ram ve ryzen 3600 tamam ek olarak şunlar nasıl ?

Güç kaynağı ve kasayı ekleyince totalde 3886 TL gibi bir fiyat oldu bu sistem iş yapar mı ?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Cevabınız için teşekkürler sizin yolladığınız anakart,ram ve ryzen 3600 tamam ek olarak şunlar nasıl ?

Güç kaynağı ve kasayı ekleyince totalde 3886 TL gibi bir fiyat oldu bu sistem iş yapar mı ?
Rica ederim :)
GameTech hala tam olarak tanınabilmiş bir marka değil. Ben olsam daha yeni tanınmaya başlayan bir marka yerine daha bilindik markalara yönelirdim.
Ancak karar tabi ki senin. Parçaların kağıt üzerindeki değerleri oldukça iyi gözüküyor.

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
Rica ederim :)
GameTech hala tam olarak tanınabilmiş bir marka değil. Ben olsam daha yeni tanınmaya başlayan bir marka yerine daha bilindik markalara yönelirdim.
Ancak karar tabi ki senin. Parçaların kağıt üzerindeki değerleri oldukça iyi gözüküyor.
Yeni bir marka olduğu için benide korkutuyor fakat ön ve üst ızgaranın olması hava akışında etki ediyor benim istediklerimi karşılıyor gibi emin değilim ama kasa olduğu için pek önemli olduğunu düşünmüyorum umarım doğru düşünüyorumdur :)

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Yeni bir marka olduğu için benide korkutuyor fakat ön ve üst ızgaranın olması hava akışında etki ediyor benim istediklerimi karşılıyor gibi emin değilim ama kasa olduğu için pek önemli olduğunu düşünmüyorum umarım doğru düşünüyorumdur :)
Kasa bakımından o kadar korkmana gerek yok, dediğin gibi o kadar önemli değil fakat güç kaynağı olarak ben olsam daha iyi bir şey bakardım. Sonuçta hala bütçen var :)

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
Kasa bakımından o kadar korkmana gerek yok, dediğin gibi o kadar önemli değil fakat güç kaynağı olarak ben olsam daha iyi bir şey bakardım. Sonuçta hala bütçen var :)
Fiyat performans güç kaynağı önere bilir misiniz peki :)

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
O anakartta iyi ancak benim attigim daha iyi bir kart.
Ayrıca Ryzen 3. Nesil işlemci aldığın için sonunda MAX ibaresi bulunan MSI kartları almanda fayda var, aksi takdirde bios güncellemesi yapmakla ugrastirir.

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
O anakartta iyi ancak benim attigim daha iyi bir kart.
Ayrıca Ryzen 3. Nesil işlemci aldığın için sonunda MAX ibaresi bulunan MSI kartları almanda fayda var, aksi takdirde bios güncellemesi yapmakla ugrastirir.
Hocam bu indirime girmiş çok soru sordum farkındayım :) bunu alsam mı acaba ?

Top Bottom