Neler Yeni

Ryzen 3600 ve ASUS DUAL-RTX2070 için sistem önerisi?

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
Hayır daha iyi değil. B450 anakartlar arasında MSI çok başarılıdır. Ancak asrockun bu modeli de oldukça iyi yani seni üzmez.
Kararsız kaldım son 3 adet diyor sizin kart mı bu mu ona göre sipariş vereceğim :)

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Arkadaşlar selamlar,
Sistem topluyorum hiç aklımda yokken özellikle şu sıralar bir anda gaza gelip Gaming gecesi kampanyasında ASUS DUAL-RTX2070 3.150 TL gibi bir fiyata düştüğünü görünce almak istedim ve geri kalanları toplamaya karar verdim şu an elimde olan tek şey ekran kartı, hazır sistem almayı düşünüyordum ama her şey bir anda değişince kendim toplamaya karar verdim bilgisiz biri olarak görün beni yardımcı olurken ekran kartı haricinde elimde kalan bütçe maksimum 4 bin TL
İşlemci olarak AMD Ryzen almayı planlıyorum düşük seviye bir yayıncıda olmayı planlıyorum FPS ağırlıklı oyun oynuyorum fiyat performans açısından beni üzmeyecek bir sistem gerekli mimarım render falanda alacağım bu fiyata biliyorum istediğim şeyler çok fazla ama şimdilik böyle olması gerekiyor ne yazık ki
Benim düşüncelerimi sizinle paylaşayım AMD Ryzen 3600 almayı planlıyorum 3600X ile pek bir farkı olmadığını gördüm fiyat dışında Anakart olarak da
MSI B350 PC Mate 4xddr4 3200MHz 570 TL'lik bir fiyatı var RAM, kasa, CPU ve SSD konusunda kararsız kaldım kafamda birkaç fikir var ama sizlerin görüşüde benim için önemli şimdiden yardımınız için teşekkürler bütün fikirlere açığım sağlıklı günler dilerim :)
R5 3600 işlemci
B450 anakart
Samsung 500 gb m2ssd
650w psu lu önü mesh kasa Msi yeni kasalar veya Collermaster mb511 bakabilirsin
8x2 Corsair Ram 3200mhz

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Kararsız kaldım son 3 adet diyor sizin kart mı bu mu ona göre sipariş vereceğim :)
Benim attığım daha iyi, ben senin yerinde olsaydim param yettiği takdirde Msi b450 a oto Max alırdım.

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
R5 3600 işlemci
B450 anakart
Samsung 500 gb m2ssd
650w psu lu önü mesh kasa Msi yeni kasalar veya Collermaster mb511 bakabilirsin
8x2 Corsair Ram 3200mhz
cevabınız için teşekkürler ediyorum :)
Benim attığım daha iyi, ben senin yerinde olsaydim param yettiği takdirde Msi b450 a oto Max alırdım.
tamam sizin anakartta devam ediyoruz o zaman sipariş vermedim :)

bu ilanda max ibaresi yok fiyatı en uygun olan buydu dediğiniz gibi bios güncellemesi yapmak zorunda mı kalacağım?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
cevabınız için teşekkürler ediyorum :)

tamam sizin anakartta devam ediyoruz o zaman sipariş vermedim :)

bu ilanda max ibaresi yok fiyatı en uygun olan buydu dediğiniz gibi bios güncellemesi yapmak zorunda mı kalacağım?
Max ibaresi tam olarak şart değil. O linkte gördüğün üzere Ryzen 3000 ile uyumlu yazıyor, Max ibaresi olan kartlarda ki Max da bunu söylüyor zaten. O anakarti alırsan bios guncellemesi yapman gerekmeyecektir.

OBB7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur Berk Balcı
Max ibaresi tam olarak şart değil. O linkte gördüğün üzere Ryzen 3000 ile uyumlu yazıyor, Max ibaresi olan kartlarda ki Max da bunu söylüyor zaten. O anakarti alırsan bios guncellemesi yapman gerekmeyecektir.
Teşekkür ediyorum çok sağol umarım anladığım bir konuda sana yardımcı olma şansım olur sağlıklı günler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,843
Üyeler
140,259
Son üye
Sticth
Top Bottom