Neler Yeni

ryzen 5 1600afden i3 10100f'e geçilir mi ?

.RBO.

80+ Silver
H
Merhaba arkadaşlar ben oyun ve yayın için işlemci değiştirmeyi düşünüyorum ryzen 5 1600af'yi satıp i3 10100f'e geçmeyi düşünüyorum 6 çekirdekden 4 çekirdeğe geçmek mantıklı mı ?
oynadığım oyunlar lol csgo valorant tarzı bunun için değiştirmeye değer mi ?
Hayır geçme aradaki performans farkına değmez

Tosbağa

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
750
İsim
SAMET SAMET
Merhaba arkadaşlar ben oyun ve yayın için işlemci değiştirmeyi düşünüyorum ryzen 5 1600af'yi satıp i3 10100f'e geçmeyi düşünüyorum 6 çekirdekden 4 çekirdeğe geçmek mantıklı mı ?
oynadığım oyunlar lol csgo valorant tarzı bunun için değiştirmeye değer mi ?
oyun için 1600af yeterli yayın içinse çekirdek sayısı önemli o yüzden 1600af'den i3 10100f'e geçmene gerek yok
illa değiştireceksen i5 10400f'e geç

selamiygt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
selami yiğit
sanırım performans düşüklüğü 2 monitör video fln izleyince fps düşüyor kapatıyorum videoyu artıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

oc yapsam fark eder mi yapmayı bilmiyorum biriyle beraber yapmam şart gibi
oc gerçekten etki ediyor ben +100 fps artışı yaşadım internet araştırarak yapabilirsin, ryzen master kullanma biostan oc yap kardeşim

selamiygt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
selami yiğit
knk yapmayı bilmiyorum ki
voltaj ayarı fln fan bilmiyorum
ilk başta anakartınızın ocyi destekleyip desteklemediğini öğrenin eğer destekliyorsa , aida64 programından işlemci sıcaklığına bakın stabilde 50 derecenin altındaysa yapın eğer işlemci sıcaklığınız yüksekse yeni bir fan almanızı öneririm daha sonra yavaş yavaş oc yapabilirsiniz
https://forum.donanimarsivi.com/konu/ryzen-islemciler-icin-overclock-rehberi.219281/
burada arkdaş detaylı bilgi vermiş çok zor bir işlem değil ama ryzen master programını kullanmını kesinlikle önermiyorum

Burak6778

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak Göktaş
ilk başta anakartınızın ocyi destekleyip desteklemediğini öğrenin eğer destekliyorsa , aida64 programından işlemci sıcaklığına bakın stabilde 50 derecenin altındaysa yapın eğer işlemci sıcaklığınız yüksekse yeni bir fan almanızı öneririm daha sonra yavaş yavaş oc yapabilirsiniz
https://forum.donanimarsivi.com/konu/ryzen-islemciler-icin-overclock-rehberi.219281/
burada arkdaş detaylı bilgi vermiş çok zor bir işlem değil ama ryzen master programını kullanmını kesinlikle önermiyorum
anakart gigabyte b450s2h

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
İşin içinde anakartı değiştirme masrafı da var.

Top Bottom