Neler Yeni

Ryzen 5 2600 + RX 570 Sabit FPS Sorunu

aresartz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tayfun Keklik
Merhaba. Forumda yeniyim. Yaşadığım sorunun çözümünü bide burada aramak istedim. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler. Son zamanlarda yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum. Başlıkta bahsettiğim sisteme sahibim, daha detaylı olarak aşağıda da belirteceğim. Genelde LoL ve Valorant oynuyorum. LoL'de genel olarak ilk maça girerken ki yükleme ekranında düşük fps sorunu yaşıyorum ve o an sağ üstten çıkan Radeon Software uyarısı sayısız kez yanıp sönmeye başlıyor mouse hareketleri bile takılıyor. Tek çözüm bilgisayarı yeniden başlatmak oluyor. Eğer bu sorunu girişte yaşamazsam oyun içinde herhangi bir zamanda yaşıyorum. Genelde 200-250 fps değerlerini alırken biranda sabit olarak 16 fps alıyorum ve yine tek çözüm bilgisayarı yeniden başlatmak oluyor. Bu sorunu sadece LoL'de yaşadığımı düşünüp, sorunu yaşadığım an lolden çıkıp Valoranta girmeyi denedim ki windowsu rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Ama Valorantta da sistemi yeniden başlatmamı gerektiren bir hata aldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

• RYZEN 5 2600
  • RX 570
  • 8 GB 3200 Mhz RAM
  • 550 W PSU
  • Windows 10 Sürüm 20H2 / Temiz Kurulum
  • BIOS ve Chipset Güncel
  • Ekran kartı driveri son sürüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Yusuf Tadik
Instagram
yusuftadik56
Virüs taraması yaptınmı
( yapmadıysan kaspersky indirip tam tarama yap )

Fsburak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Burak Göktuğ
Merhaba. Forumda yeniyim. Yaşadığım sorunun çözümünü bide burada aramak istedim. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler. Son zamanlarda yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum. Başlıkta bahsettiğim sisteme sahibim, daha detaylı olarak aşağıda da belirteceğim. Genelde LoL ve Valorant oynuyorum. LoL'de genel olarak ilk maça girerken ki yükleme ekranında düşük fps sorunu yaşıyorum ve o an sağ üstten çıkan Radeon Software uyarısı sayısız kez yanıp sönmeye başlıyor mouse hareketleri bile takılıyor. Tek çözüm bilgisayarı yeniden başlatmak oluyor. Eğer bu sorunu girişte yaşamazsam oyun içinde herhangi bir zamanda yaşıyorum. Genelde 200-250 fps değerlerini alırken biranda sabit olarak 16 fps alıyorum ve yine tek çözüm bilgisayarı yeniden başlatmak oluyor. Bu sorunu sadece LoL'de yaşadığımı düşünüp, sorunu yaşadığım an lolden çıkıp Valoranta girmeyi denedim ki windowsu rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Ama Valorantta da sistemi yeniden başlatmamı gerektiren bir hata aldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

• RYZEN 5 2600
  • RX 570
  • 8 GB 3200 Mhz RAM
  • 550 W PSU
  • Windows 10 Sürüm 20H2 / Temiz Kurulum
  • BIOS ve Chipset Güncel
  • Ekran kartı driveri son sürüm
işlemcinde sıkıntı olabilme şansı vardır belki termal macunu uzun süredir değiştirmediysen bi dene derim

aresartz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tayfun Keklik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Virüs taraması yaptınmı
( yapmadıysan kaspersky indirip tam tarama yap )
Direkt format atıp temiz kurulum yaptım. Yinede bir denerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemcinde sıkıntı olabilme şansı vardır belki termal macunu uzun süredir değiştirmediysen bi dene derim
Sorunu işlemci olarak hiç düşünmemiştim şu an sıcaklığı boşta 55 derece civarında. 1.5 seneyi geçti termal macunu değiştireli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,428
Üyeler
140,191
Son üye
Mertceylan18
Top Bottom