Neler Yeni

Ryzen 5 2600'lü Sistem'de Ram 8 Görünüyor Ne yaptıysam Düzelmedi Acil Yardım!

runobey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Onur
Merhabalar yakın zamanda anakart değiştim (bu arada anakart sorunsuz baska bir sistemde 16 oluyor) sisteme işlemciyi taktım ramlar m2 falan ancak sitem 7.95 ram görüyür 8.1 donanıma ayrılmıs gözüküyor 1 aydır çözüm bulamadım. Ramlarin yeini değiştirdim temizledim. İşlemci çok sıkı ise olur diye görmüştüm biraz daha gevşek tutmaya çalıştım msconfig ayarlarını yaptım olmadı ne yapmalıyım. ( işlemcimde 1 tane pin kırık o yüzden olabilir mi ) ?

msi b450m vdh max anakart
Ryzen 5 2600 işlemci
Curicual 3000 mhz c15 ram 2x8

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
Merhabalar yakın zamanda anakart değiştim (bu arada anakart sorunsuz baska bir sistemde 16 oluyor) sisteme işlemciyi taktım ramlar m2 falan ancak sitem 7.95 ram görüyür 8.1 donanıma ayrılmıs gözüküyor 1 aydır çözüm bulamadım. Ramlarin yeini değiştirdim temizledim. İşlemci çok sıkı ise olur diye görmüştüm biraz daha gevşek tutmaya çalıştım msconfig ayarlarını yaptım olmadı ne yapmalıyım. ( işlemcimde 1 tane pin kırık o yüzden olabilir mi ) ?

Ryzen 5 2600 işlemci
Pin kırıldıktan sonra mı oluştu bu sorun?

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
2 raminden çalıştığından emin miyiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ibrahim bilen

Ryzen 5 2600 işlemci
tam emin degilim ama ramlar bozuksa ondan olabilir yada senin dedigin gibi

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
Evet ikiside çalışmakta tek tek test ettim
1 3/ 2 4 şeklinde takıyorsunuz dimi hocam bunun üstüne bios güncellemesi yapılabilir işe yarar mı muamma ama denemekte fayda var yazılımsal bir sorun olabilir mi acaba

runobey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 3/ 2 4 şeklinde takıyorsunuz dimi hocam bunun üstüne bios güncellemesi yapılabilir işe yarar mı muamma ama denemekte fayda var yazılımsal bir sorun olabilir mi acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

iki türlüde denedim olmadı bios güncelledim oda olmadı 0 ladım format atıım oda kurtarmadı bende yazılımsal bir sorun olabilecğini düşünüyorum

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
Mesaj otomatik birleştirildi:

iki türlüde denedim olmadı bios güncelledim oda olmadı 0 ladım format atıım oda kurtarmadı bende yazılımsal bir sorun olabilecğini düşünüyorum
bir uyumsuzluk var gibi servise yollamak en iyisi

Kırılan pin, işlemcinin Ram algılamasında görevli bir pin olabilir. Bundan sebep olma ihtimalide yüksek yaşadığınız olayın, RAM'ler normalde çalışıyorsa sorunun kaynağı bu olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,942
Üyeler
154,489
Son üye
tnystarkk
Top Bottom