Neler yeni

Ryzen 5 3600x stok fan yeterli mi?

Saf4

80+
Reaksiyon skoru
44
Herkese selam öncelikle forum hayırlı olsun
Yeni bilgisayar alacağım ve ekran kartına daha fazla para verebilmek için işlemcime (ryzen 5 3600x) soğutucu almadım. Vatandaki satış yetkilileri yeterli geleceğini söylemişlerdi. Sizce yeterli gelir mi yoksa illa soğutucu şart mı? Işlemcimi turbo modda kullanabilir miyim?

Sabrican

80+
Reaksiyon skoru
1
Herkese selam öncelikle forum hayırlı olsun
Yeni bilgisayar alacağım ve ekran kartına daha fazla para verebilmek için işlemcime (ryzen 5 3600x) soğutucu almadım. Vatandaki satış yetkilileri yeterli geleceğini söylemişlerdi. Sizce yeterli gelir mi yoksa illa soğutucu şart mı? Işlemcimi turbo modda kullanabilir miyim?
Daha iyi ekran kartı almak istiyorsan al stok soğutucu kullan paranı biriktirdikten sonra da soğutucu alırsın sadece soğutucu alana kadar turbo yapma derim kule soğutucu olarak da ucuz ve etkili https://www.itopya.com/cooler-maste...LKOZWy-mOVzR3zB2HeUNT2BQUnI5azArvKlW-NYlieaig bunu alabilirsin bende var i7 9700K işlemciyi çok rahat soğutuyor

$ilent

80+ Platinum
Reaksiyon skoru
12,185
Yeterli olduğunu düşünmüyorum. Turbo frekanslarda daha iyi kalabilmesi ve performansını düşürmemesi adına 12cm kule tipi soğutucu öneririm
3600 ümü Cooler master ma410p kule tipi ile kullanıyorum sıcaklık değerleri güzel, fakat boştaki o dalgalanmaları performans düşürmeden nasıl engelleyebilirim fan ara gaz verir gibi :D.

arcadius

80+
Reaksiyon skoru
10
Overclock yapacaksan yeterli olacağını düşünmüyorum fakat yapmayacaksan ki 3600x alıp yapmamak olmaz :) kendini çok fazla kasmadan alabileceğin duruma gelince almanı öneririm

Yiğitsvc

80+
Reaksiyon skoru
119
Yeterli olduğunu düşünmüyorum kule tipi soğutucu bak derim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
203,789
Üyeler
35,295