Neler Yeni

Ryzen 5 3600X Stok Soğutucu

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Enes Mesut Özgeldi
Dostlar selam
Bir kaç yerde Ryzen 5 3600X işlemcisinin içinden çıkan wraith prism stok soğutucusunun fazla ses yaptığı ve iyi ısıtmadığı yazıyor sizce stok soğutucu yeterli olur mu ve ileriye dönük sıkıntı yaşatır mı ? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
İçinden Wraith Prizm çıkmıyor. Ve hayır yeterli değil daha iyi bir soğutucu almalısınız.

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
Dostlar selam
Bir kaç yerde Ryzen 5 3600X işlemcisinin içinden çıkan wraith prism stok soğutucusunun fazla ses yaptığı ve iyi ısıtmadığı yazıyor sizce stok soğutucu yeterli olur mu ve ileriye dönük sıkıntı yaşatır mı ? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Oncelikle Wrait prism deil wrait spire yanlis yazmis siniz ve stok sogutucu gayet iyi oc yapmayacaksaniz yeterlidir

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Wraitw Prism çıkmıyor ki. Wraith Spire çıkıyor. İşlemciyi çok serin saklayabildiği söylenemez o yüzden yük altında fan sesi olması normal. İdare etme konusunda yeterli olacaktır ama değişilmesi işlemciden verim alabilmek için daha iyi olur.

masquerade

80+ Bronze
Dostlar selam
O.C yapmayacaksanız gayet güzel bir stok soğutucusu var yeterli olur.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
yanlis bilgi vermeyiniz 3600 ve 3600x sogutucusu ayni degil ve oc yapmayacaksaniz gayet yeterlidir
3600X'ten Wraith Prism çıkmıyor onlar üst seviye soğutucularda R7 ve R9'da çıkıyor. Üstelik fanları pek sessiz değil ve pek serin tutamıyor onun yerine daha iyi bir soğutucu alınması daha iyi olur. Zaten testlerde de bunu görürsünüz. Bunun neresinde yanlış bilgi var acaba merak ettim.

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
3600X'ten Wraith Prism çıkmıyor onlar üst seviye soğutucularda R7 ve R9'da çıkıyor. Üstelik fanları pek sessiz değil ve pek serin tutamıyor onun yerine daha iyi bir soğutucu alınması daha iyi olur. Zaten testlerde de bunu görürsünüz. Bunun neresinde yanlış bilgi var acaba merak ettim.
Simdi dogru oldu gorus size ayit ama yeterli Abdullah abinin videosundaki sogutucuyla ayni degil bu onun bir ust modeli ve idare eder ama para biriktirip Liquit sogutucuya gecerse daha iyi olur

Altunsoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
veysel emre altunsoy
sanırım 3600ve 3600x modelleriyle alakalı DA youtube kanalında bir video var orada sanırım yanlış hatırlamıyorsam stock fanların yeterlı olmadıgı belirtilmişti güçlü bir işlemci olduğu için yetersiz deniliyordu isterseniz bakmanızda fayda var
buradan videoya ulaşabilrisiniz

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
sanırım 3600ve 3600x modelleriyle alakalı DA youtube kanalında bir video var orada sanırım yanlış hatırlamıyorsam stock fanların yeterlı olmadıgı belirtilmişti güçlü bir işlemci olduğu için yetersiz deniliyordu isterseniz bakmanızda fayda var
Zaten ben de fanların yetersizliğinden bahsediyorum.

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
buradan videoya ulaşabilrisiniz
3 kez yaziyorum 3600 ve 3600x Sogutuculari farkli

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Enes Mesut Özgeldi
Öncelikle teşekküler cevaplarınız için fan isimlerini karıştırmışım. Oc yapmıyorum ama ısı ve ses konusunda biraz takıntılıyım wraith max soğutucusu şuan 500 civarı bir fiyatla satılıyor almak mantıklı olur mu yoksa stok soğutucu beni idare eder mi ?

metehan44

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
mede
XFR PO kullanmayacaksanız hali hazırda kutu içeriğinden çıkan fanlar sizi üzmeyecektir. Ama işlemcinin tüm nimetini kullanmak isterseniz bir soğutucuya ihtiyacınız var. 3600 wraith stealth ile gelmekte. Kendisi standart kullanıcı için yeterli. 3600x hız aşırtılmış olduğundan daha iyi bir soğutmayada ihtiyaç duyuyor. 3600x Wraith spire ile gelmekte. Daha büyük blok ve bakır destekli soğutucu fazlası ile yeterli olacaktır. Dediğim gibi xfr gibi boost gibi özellikleri kullanmayacaksanız ek masrafa gerek yok. Teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
904,065
Üyeler
140,284
Son üye
Yusufkuzuu
Top Bottom