Neler Yeni

RYZEN 5 3600XT YARDIM LÜTFEN.

poinext

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre S
Merhaba işlemcim yeni alındı dün sistemi taktım parçalarını vs.

islemcinin mhz degerlerine bakıyorum 3792 civarı normal takılıyor sonra bi site açınca arkada herhangi bir şey yapınca bi anda 4490lara çıkıyor mhz degeri ve fan aşırı hızlanıyor sanki stress altındaymış gibi.
bu durum işlemciye zarar verir mi çünkü sürekli aynı şey oluyor otomatik overclock olmus gibi tam bilgim yok o yüzden sizlere danışmak istedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

oyunlarda ısınmayı önlemek için okey ama google sekmesi açıyorum bu durumda bile aynı şey oluyor

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Zarar vermez işlemci boost oluyor.

cNaiNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
emircan özütemiz
bende de 3600x var gereksiz yere yoruluyor bence 4 ghz ye sabitledim işlemciyi miss gibi oldu

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
zarar vermez ama bunun olmasını istemiyorsanız uv yapabilirsiniz hem daha az ısınır hem daha performanslı olur

poinext

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre S
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende de 3600x var gereksiz yere yoruluyor bence 4 ghz ye sabitledim işlemciyi miss gibi oldu
OC moduna aldıgım zaman 4ghz e sabitleniyor ama bir arkadaş şuan kullandıgım gibi olmasının daha saglıklı oldugunu söyledi sizlerede danısmak istedim

zarar vermez ama bunun olmasını istemiyorsanız uv yapabilirsiniz hem daha az ısınır hem daha performanslı olur
uv nedir hocam

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
OC moduna aldıgım zaman 4ghz e sabitleniyor ama bir arkadaş şuan kullandıgım gibi olmasının daha saglıklı oldugunu söyledi sizlerede danısmak istedim

uv nedir hocam
uv undervolt yani mesela atıyorum 4.5ghz ile verimli çalışacak en düşük voltajı belirliyorsun bu sayede anlık olarak yükselmiyor ve daha az ısınıyor

cNaiNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
emircan özütemiz

poinext

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre S
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uv undervolt yani mesela atıyorum 4.5ghz ile verimli çalışacak en düşük voltajı belirliyorsun bu sayede anlık olarak yükselmiyor ve daha az ısınıyor
usta ben hiç bilmiyorum o işleri yanlış bişey yapıp zarar vermek istemiyorum gönül isterdi dedigini yapıyım

Osmanbayirr

80+ Bronze
İşlemçinin bir uygulama açılırken bu şekilde frekans artırması gayet normal

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Godric
Valla benim 3500x de öyleydi.Fan sürekli sok hızda çalışıyor diye kontrol edeyim dedim.Bir baktım 1.4v çekiyor sürekli.Hemen undervolt yaptım.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
usta ben hiç bilmiyorum o işleri yanlış bişey yapıp zarar vermek istemiyorum gönül isterdi dedigini yapıyım
zor bir işlem değil ryzen master ile yaparsınız acemiyseniz ve bir sorun olursa max sistem yeniden başlar az voltaj verirseniz sistem yeniden başlar çok verirseniz yanar biz voltaj düşüreceğiz arttırmayacağız bilen birisiyle yapabilirsiniz

Top Bottom