Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600X için hangi soğutucu almalı?

budala31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berk İlhan
Bütçe
2000

Araştırdığım kadarıyla bu üçü öneriliyor.

Thermalright Frost Commander​

Thermalright Peerless Assassin​

Thermalright Phantom Spirit​

Estetik, ışıklandırma ve ses hiç umurumda değil. Önemli olan fiyatı ve fiyatına göre soğutma performansı benim için.
Kasam Corsair Carbide SPEC-05 650W 80 Plus Bronze Black ATX Mid-Tower
Daha farklı önerileriniz varsa açığım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıvı Soğutma önerilerine de açığım. Bu fiyatta aralığında sıvı soğutmalar da var. Hangisi daha iyi performans verir bilemedim.

forza11

80+ Bronze
İşlemciniz çok ısınmaz. bu 3 tanesi de fazlasıyla soğutur.
en ucuzunu alın bence.

Thadox

80+ Bronze
Az farkla Phantom spirit daha iyi performans veriyor. Fakat alacağın zaman arada çok fazla fiyat farkı varsa peerless assassin de alabilirsin.

KYLORIN90

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Eymen

Estetik, ışıklandırma ve ses hiç umurumda değil. Önemli olan fiyatı ve fiyatına göre soğutma performansı benim için.

Sıvı Soğutma önerilerine de açığım. Bu fiyatta aralığında sıvı soğutmalar da var. Hangisi daha iyi performans verir bilemedim.
peerles assasin al geç

Jhii

80+

Hocam para derdiniz yok ise Frost Commander, fakat kisitliysa paraniz peerless assassin alabilirsiniz. Suan ben 5600X ile peerless assassin'i kullaniyorum bosta 40 derece max yukte ise maximum 65 derece goruyor o da cok fazla zorlarsaniz. Onun harici ben 60 i gectigini nadir gordum.

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs

budala31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berk İlhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciniz çok ısınmaz. bu 3 tanesi de fazlasıyla soğutur.
en ucuzunu alın bence.
Ryzen 5600X ısınan bir işlemci. Stok soğutucu ile yaz günlerinde 90 dereceye vardığım oluyor. Ayrıca ileride işlemcimi geliştirebilme imkanım var. Bu sebepten elimdeki bütçe ile alabileceğim en iyi soğutucuyu almak istiyorum. Daha ucuzu yetse bile.

Hocam para derdiniz yok ise Frost Commander, fakat kisitliysa paraniz peerless assassin alabilirsiniz. Suan ben 5600X ile peerless assassin'i kullaniyorum bosta 40 derece max yukte ise maximum 65 derece goruyor o da cok fazla zorlarsaniz. Onun harici ben 60 i gectigini nadir gordum.
Bütçemi aşmadığı sürece hangisi en iyiyse onu alacağım. Diğerlerinin de yeterli olacağının farkındayım fakat AM5 sisteme geçebilme imkanım var. Orada da kullanmak isterim.
Frost Commander en iyi soğutmaya sahip gibi gözüküyor şuan fiyatına göre. Bütçeyi de aşmıyor. Teşekkürler.

budala31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berk İlhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Frost Commander aldım. Dying Light 2'de Undervolt ile bile 90 derecede çalışırken 53 dereceye düştü. Memnunum fakat boyutu çok büyük. Kasamın kapağı kapanmadı. Plastik olduğu için eğe büke vidalamayı başardım fakat montajlaması çok uğraştırdı. Ekran kartının slotunun pinini büyük ölçüde kaplıyor bu yüzden uzun bir çubuk tarzı bir şey olmadan kesinlikle ekran kartını çıkartamıyorum artık. CPU ve Egzoz fanı pinlerine zar zor bağladım. Aynı şekilde anakartın güç kablosunu bağlarken çok zorlandım. RAM'lerim RGB olduğu için de yüksekliği biraz yüksek. Kısacası kasada alan kalmadı. Monte etmek için ekran kartını, ramleri ve anakartın kalın güç kablosunu sökmem gerekti. Bu yüzden kasanızın ölçülerine bakarak satın almaya dikkat edin. Bunları yaşamamda anakartımın mATX olmasının ve kasa üreticisinin hatalarının da etkisi var. Fakat değdi mi diye sorduğumda kessinlikle değdiğini söyleyebilirim. Kapağın plastik olmasına da şükrediyorum.

Kasam:
Corsair Carbide SPEC-05 650W 80 Plus Bronze Black ATX Mid-Tower

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
Ah hocam keşke bir ölçülerine baksaydınız.

budala31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Berk İlhan
Parça üreticilerinin belirli standartlara göre üretim yaptığını düşünmüştüm. Herkes kafasına göre iş yapıyormuş gördüğüm kadarıyla. İlk ve son güvenişim ölçü standartlarına.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,264
Üyeler
157,052
Son üye
kspmhmt
Top Bottom