Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 5600X Voltaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

jaroslav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Onur KAPLAN
Arkadaşlar işlemci sıcaklığımdan hiç memnun değilim. 5600X Snowman T6 Ultra İle kullanıyorum. Anlık Sıçramalar yaşıyorum oyun içi 75 80-82-83 civarı sıcaklıkara ulaşıyor. Voltajını Sabitleyip 4.6 4.7 Ghz de çalışmasını nasıl sağlarım bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Sat kurtul olm kakalamış adam sana :D

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Voltajla falan oynama hiç daha kötü yapmışsındır belkide default a al işlemcinin ayarlarını o kadar çok ısınmaması gerekiyor senden önceki sahibine sor bence knk

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
YILDIRIM
4.3 ghz 1.1 voltajda stok soğutucu ile kullanıyorum max 65 derece gördüm oyunda boşta 45 derecelerde geziyor

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
1.3 Core Voltage ile 4.6 ghz all core yapabilirsin ama bunun iyi bir çözüm olmadığını sana daha önce de söyledim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Yunus Emre
1.2 Voltaj ile 4Ghz'den tek tek 0.1 çıkıp stabil olmayana kadar devam edebilirsin.

jaroslav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Onur KAPLAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4.3 ghz 1.1 voltajda stok soğutucu ile kullanıyorum max 65 derece gördüm oyunda boşta 45 derecelerde geziyor
hocam işlemci 4.7 ghz e kadar çıkabiliyorken 4.3 ghz e sabitlemek ne kadar mantıklı ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

1.3 Core Voltage ile 4.6 ghz all core yapabilirsin ama bunun iyi bir çözüm olmadığını sana daha önce de söyledim.
haklısın ama cidden bu sıcaklığı görünce keyfim kaçıyor oyun oynayasım gelmiyor

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
haklısın ama cidden bu sıcaklığı görünce keyfim kaçıyor oyun oynayasım gelmiyor
Sıcaklık göstergesini kapatarak oyna ben eskiden ekran kartım 100 derece olunca öyle yapıyordum keyfime bakıyordum. Gerçi şimdi ekran kartına sıvı soğutma taktım biraz o sıcaklık meselesi takıntı oluyor ama boşvermeye çalış

jaroslav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Onur KAPLAN
Sıcaklık göstergesini kapatarak oyna ben eskiden ekran kartım 100 derece olunca öyle yapıyordum keyfime bakıyordum. Gerçi şimdi ekran kartına sıvı soğutma taktım biraz o sıcaklık meselesi takıntı oluyor ama boşvermeye çalış
bir yandan da işlemciye zarar gelmesinden korkuyorum bu sıcaklıkardan dolayı. çünkü ısındığı için zaten otomatikmen kendi hızını da kısıtlıyor asıl gücünü veremiyor

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
bir yandan da işlemciye zarar gelmesinden korkuyorum bu sıcaklıkardan dolayı. çünkü ısındığı için zaten otomatikmen kendi hızını da kısıtlıyor asıl gücünü veremiyor
Bence soğutucuyu adam gibi bir şey al o T6 Ultra normalde Aliexpress’de satılan saçma sapan bir soğutucu ve nadiren de olsa tam temas etmiyor. @Skynel de eskiden 5600X ile T6 Ultra kullanıyodu ve onun da aşırı fazla ısınıyordu senin gibi sonra sıvı soğutma aldı düzeldi. Sen sıvı soğutma almak zorunda değilsin ama T6’dan kurtul

jaroslav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Onur KAPLAN
Bence soğutucuyu adam gibi bir şey al o T6 Ultra normalde Aliexpress’de satılan saçma sapan bir soğutucu ve nadiren de olsa tam temas etmiyor. @Skynel de eskiden 5600X ile T6 Ultra kullanıyodu ve onun da aşırı fazla ısınıyordu senin gibi sonra sıvı soğutma aldı düzeldi. Sen sıvı soğutma almak zorunda değilsin ama T6’dan kurtul
anladım teşekkür ederim

Top Bottom