Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 7 5800x 4.4 ghz kalması

K'nuckles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet AKTAŞ
Arkadaşlar merhaba,

Bugün işlemcimi CPU-Z uygulamasından yaklaşık 15 dk boyunca stress testi yaptım ve Hwinfo64 uygulamasından sıcaklık ve ghz lerini kontrol ettim. Aklıma takılan şey ekte ki görselde ki gibi 4.400 hızlarında kalıyor ama benim işlemcim 4.700 kadar çıkabiliyorum. İşlemcim bu stress test boyunca max 75 gördü ortalama ise 67 69 arasındaydı yani sıcaklık konusunda bir sıkıntım yok. Size sormak istediğim işlemcimi nasıl 4.700 hızlarına çıkarabilirim ? Benim istediğim gerektiğin de 4.700 çıksın ama stress testinde 4.400 max çıkıyor. Fakat şöyle bir not eklemek istiyorum işlemcim belirli işlemlerde takip ettiğim de 4.850 mhz çıkıyor onu tam çıkaramadım.

Ekler

• Stress 1.png
    Stress 1.png
    34.6 KB · Hit: 19
Arkadaşlar merhaba,

Bugün işlemcimi CPU-Z uygulamasından yaklaşık 15 dk boyunca stress testi yaptım ve Hwinfo64 uygulamasından sıcaklık ve ghz lerini kontrol ettim. Aklıma takılan şey ekte ki görselde ki gibi 4.400 hızlarında kalıyor ama benim işlemcim 4.700 kadar çıkabiliyorum. İşlemcim bu stress test boyunca max 75 gördü ortalama ise 67 69 arasındaydı yani sıcaklık konusunda bir sıkıntım yok. Size sormak istediğim işlemcimi nasıl 4.700 hızlarına çıkarabilirim ? Benim istediğim gerektiğin de 4.700 çıksın ama stress testinde 4.400 max çıkıyor. Fakat şöyle bir not eklemek istiyorum işlemcim belirli işlemlerde takip ettiğim de 4.850 mhz çıkıyor onu tam çıkaramadım.
tek çekirdek çıkar 4.7 ye cinebench tek çekirdek testi yapın 4.7 ye çıkar en hızlı çekirdek

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,058
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar merhaba,

anakart nedir

K'nuckles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet AKTAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,058
İsim
Mehmet Aslan
Peki "cinebench tek çekirdek testi yapın" söylediğiniz şeyi yukarıda ki yazdığım uygulamada yapabilir miyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus Rog 550-E Gaming
anakartta güzelmiş. Garip bir durum.

xberke

80+
Peki "cinebench tek çekirdek testi yapın" söylediğiniz şeyi yukarıda ki yazdığım uygulamada yapabilir miyim ?

Asus Rog 550-E Gaming

Sürümünü kontrol eder misin eski mi acaba ?

K'nuckles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet AKTAŞ

Sürümünü kontrol eder misin eski mi acaba ?
Bios güncellemesinden bahsediyorsan güncel. Armoury Crate uygulamasından da bütün sürücüleri güncelledim.

Asus Rog 550-E Gaming
oda olur ama en temizi dedigim program 1 dakika tutup ghz e baksan yeterli her yazılım işlemcileri farklı şekilde zorlar cinebench oturmuş bir yazılım oldugundan değerleri herkes yorumlar genelde

K'nuckles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet AKTAŞ
oda olur ama en temizi dedigim program 1 dakika tutup ghz e baksan yeterli her yazılım işlemcileri farklı şekilde zorlar cinebench oturmuş bir yazılım oldugundan değerleri herkes yorumlar genelde
Tamam şuan deniyorum.

Dostum tekli çekirdek testi yaptığımda görselde ki gibi belirli çekirdeği 4.7 ghz çıkarıyor ve bütün çekirdeklerimde max 4.7ghz gördü fakat multi testi yaptığımda yine 4.4 ghz geçmedi normal mi ?

Ekler

• new.png
    new.png
    36.6 KB · Hit: 14
Son düzenleme:

Ron Kray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Onur İstikbal
Tamam şuan deniyorum.

Dostum tekli çekirdek testi yaptığımda görselde ki gibi belirli çekirdeği 4.7 ghz çıkarıyor ve bütün çekirdeklerimde max 4.7ghz gördü fakat multi testi yaptığımda yine 4.4 ghz geçmedi normal mi ?
işlemci sıcaklığı ne durumda sıcaklık arttıkca işlemci ghz düşmeye başlar hocam , kb yazmışsınız sıcaklığı

Tamam şuan deniyorum.

normal işlemci özelliklerinde yazan değer tek çekirdek ghz oluyor genelde oda tek çekirdek hızı olur her çekirdekte 4.7 ye ulaşmak ince işçilik overclock ister zahmetli birde tecrübe isteyen iş olur ghz in çok önemi yok açıkçası mimari daha önemli

K'nuckles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet AKTAŞ
normal işlemci özelliklerinde yazan değer tek çekirdek ghz oluyor genelde oda tek çekirdek hızı olur her çekirdekte 4.7 ye ulaşmak ince işçilik overclock ister zahmetli birde tecrübe isteyen iş olur ghz in çok önemi yok açıkçası mimari daha önemli
Bahsettiğim problemi bir kaç forum ve amd sitelerin de de gördüm sizin yazdığınız gibi yük altında direkt 4.7 ye çıkmıyor sadece overclock yaptığınız da çıkıyor. Benim için çok problem bir çok oyunda hatta neredeyse hepsinde aynı fps veriyor. Konu hakkında cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,368
Üyeler
156,598
Son üye
user123456891
Top Bottom