Neler Yeni

ryzen 7 7800x3d fazla ısınıyor yardım

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
beyler ellimdeki sistem ryzen7 7800x3d msı b650 tomahawk 360m cooler master masterliquid l sıvı sogutucuyla kullanıyorum boşta sıcaklık saçma şekilde 51 derecelerde geziyor oyunda tam yüke giriyor 100de 89 görüyor araştırdım adam aynı işlemciyi boşta 26 derecede tutuyor 360m sıvıyla ben içinden çıkan macunu kullandım mx6 ile bi farkı yok bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

ThE LoSt

80+ Gold
beyler ellimdeki sistem ryzen7 7800x3d msı b650 tomahawk 360m cooler master masterliquid l sıvı sogutucuyla kullanıyorum boşta sıcaklık saçma şekilde 51 derecelerde geziyor oyunda tam yüke giriyor 100de 89 görüyor araştırdım adam aynı işlemciyi boşta 26 derecede tutuyor 360m sıvıyla ben içinden çıkan macunu kullandım mx6 ile bi farkı yok bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
Montajı kontrol edin kaliteli bir termal pasta kullanın ve kasa içi havalandırmaya özen gösterin

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
mehmet ali oğuz
reis termal macun mx6 sürdüm durum aynı değişen bir şey yok
Çakma ürün olabilir mx4 ile daha az değerler veriyor yada biosdan oc tarzı ayarlarını kurcalamış olabilirmisiniz yüksek voltajda calışıyordur belki. Kasa havalandırması da önemli

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çakma ürün olabilir mx4 ile daha az değerler veriyor yada biosdan oc tarzı ayarlarını kurcalamış olabilirmisiniz yüksek voltajda calışıyordur belki. Kasa havalandırması da önemli
reis geçende konuşmuştuk senle kasa lianli lancool 216 mx6 teknobiyotikten alınma çakma olması muhtemel bioslada oynamadım sadece pc geç açılıyordu onu ayarladım birde ram frekansını 6000 çektim o kadar

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
mehmet ali oğuz
reis geçende konuşmuştuk senle kasa lianli lancool 216 mx6 teknobiyotikten alınma çakma olması muhtemel bioslada oynamadım sadece pc geç açılıyordu onu ayarladım birde ram frekansını 6000 çektim o kadar
Heh tam hatırladım eğer durum böyleyse sıvı soğutma pompası çalışmıyor olabilir. Veya işlemcinizin slikon yapısı farklı olabilir . Ben 240k dan 420mm geçtim sıvı soğutma uzaymontaj sistemde sıcak odada boşta 42 43 derece çalışıyor. Harici olarak yapabileceğiniz daha serin calışması için UV ayarları olacaktır. Ama sıvı soğutmadan emin olmanız lazım öncelikle. Varsa stok soğutucu olur herhangibi hava soğutma ile deneyin sistemi.

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
Heh tam hatırladım eğer durum böyleyse sıvı soğutma pompası çalışmıyor olabilir. Veya işlemcinizin slikon yapısı farklı olabilir . Ben 240k dan 420mm geçtim sıvı soğutma uzaymontaj sistemde sıcak odada boşta 42 43 derece çalışıyor. Harici olarak yapabileceğiniz daha serin calışması için UV ayarları olacaktır. Ama sıvı soğutmadan emin olmanız lazım öncelikle. Varsa stok soğutucu olur herhangibi hava soğutma ile deneyin sistemi.
valla normal şartlarda sıvıyı sürünce ilk pc açılışında su sesi gelirdi ama bunda gelmedi acaba pompa tam oturmuyormu işlemciye

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
mehmet ali oğuz
valla normal şartlarda sıvıyı sürünce ilk pc açılışında su sesi gelirdi ama bunda gelmedi acaba pompa tam oturmuyormu işlemciye
Montaj 4 vida ile yapılan model onda yani macunu sürüp 4 vidayı eşit olarak sıktıkdan sonra oturmama sorunu zor olmaz. İlk kurduğumda benim 420 den de 2 3 dk sus sesi geldi sonraki acılışlar da gelmedi hiç

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
Montaj 4 vida ile yapılan model onda yani macunu sürüp 4 vidayı eşit olarak sıktıkdan sonra oturmama sorunu zor olmaz. İlk kurduğumda benim 420 den de 2 3 dk sus sesi geldi sonraki acılışlar da gelmedi hiç
Bak az araştırdım milletde soğuyor bu işlemci bizde soğutuyor nedense anlamadim

Ekler

• FB_IMG_1718343540317.jpg
    FB_IMG_1718343540317.jpg
    61.4 KB · Hit: 38

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Yunus Şahin
Aynı dereceler bende de mevcut. Arctic 360'lık soğutucu. Çok araştırdım, kurcaladım ama çare yok. 3D olduğu için sıcaklıklar normal diyorlar. Bende kurcalamıyorum artık, alıştım. Boşuna uğraşma sende.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
mehmet ali oğuz
Bak az araştırdım milletde soğuyor bu işlemci bizde soğutuyor nedense anlamadim
UV yapıyorlardır birde bune 4000 devirde dönüyor cpu fan maşallah.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı dereceler bende de mevcut. Arctic 360'lık soğutucu. Çok araştırdım, kurcaladım ama çare yok. 3D olduğu için sıcaklıklar normal diyorlar. Bende kurcalamıyorum artık, alıştım. Boşuna uğraşma sende.
Morpheus öne fan ekledinmi sıcaklığa etkisi oldumu. alt kısıma fan eklesek etkiler mi aklımda deli sorular :) Sistem hala uzaymontaj duruyor bende.

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
haklısın reis en iyisi salmak :) başka seçenek yok

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
mehmet ali oğuz
haklısın reis en iyisi salmak :) başka seçenek yok
Dert etme 420 bile tutamıyor ani sıcaklık artışında uzaymontaj biraz ondan sıcak calışıyor ama genel olarak bende lastofus da denedm ilk kafadan 70 75 görüyor kaçarı yok sonra oyunda düşük seyrediyor ama.

Top Bottom