Neler Yeni

Ryzen 9 5900X İşlemci ile Düşük CinebenchR20 Skoru

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
Sonuclarınız iyi ama hala %5-8 civarı daha düşük. Son olarak 4000/2000 denenebilir. Ama stabil kalmayabilir.
Hocam galiba stabil olmadı bilgisayar kendini 2 kere kapatıp açtı kullanm esnasında. Ben de 4000/1933'e aldım bunda da stabil olmaz ise yavaş yavaş düşürürüm değeri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam galiba stabil olmadı bilgisayar kendini 2 kere kapatıp açtı kullanm esnasında. Ben de 4000/1933'e aldım bunda da stabil olmaz ise yavaş yavaş düşürürüm değeri.
Anakart Q-code yerinde d3 diye bir şey yazıyor. Sonra sistem bir süre sonra kendini kapatıyor hocam.

Anakart Q-code yerinde d3 diye bir şey yazıyor. Sonra sistem bir süre sonra kendini kapatıyor hocam.
stabiliteyi yakalayamadım hocam durmadan bilgisayar kendini kapatıp açıyor. DOCP'ye aldım bakalım en kötü RAM'leri değiştiririm hocam

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,852
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

stabiliteyi yakalayamadım hocam durmadan bilgisayar kendini kapatıp açıyor. DOCP'ye aldım bakalım en kötü RAM'leri değiştiririm hocam
FCLK' den dolayı yemiyor tahminimce sorun işlemci. 3733/1867 yapıp CL düşürmek daha mantıklı olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
FCLK' den dolayı yemiyor tahminimce sorun işlemci. 3733/1867 yapıp CL düşürmek daha mantıklı olacaktır.
Ne yapmalıyım hocam ona göre ya işlemciyi ya da RAM'i değiştireceğim. Fakat RAM ayarlarını yapınca puanlar olması gerrekene yakın oluyor. Umarım sorun işlemcide değil RAM'lerdedir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Doğa Berk Oktay
Edit:

Ramleri 3600Mhz ve FCLK değerini 1800 yaptığımda , Timingleri ise 16-18-18-18-38 yaptığımda sonuçlar böyle oldu hocam. Galiba bu şekilde kullanmaya devam edeceğim gibi duruyor. RAM'lere alıcı bulursam'da sizin önerdiğiniz RAM'lerden 4x8 32GB olacak şekilde satın alacağım hocam.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    47.1 KB · Hit: 27
Top Bottom