Neler Yeni

Ryzen 9 5950x'im var iade edip ryzen 7 5800x3D almalı mıyım?

Orion_pex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hamza Ahmet duran
Merhabalar işlemcimi aldım ama emin deilim sizce hangisini almalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Engin GRC
Sadece oyun oynuyorsan 3D işlemci daha iyi tabii ki ama bence gerek yok uğraşmana.

sezer3636

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
sezer adıgüzel
Merhabalar işlemcimi aldım ama emin deilim sizce hangisini almalıyım?
oyun için değişim yapacağınızı düşünüyorum r7 5800x aldım bende almaz olaydım pin yamuk kutu patlak bugün iade alındı allahtan. :) hocam arkadaşlar yeni nesil am5 sokete geçmem için öneride bulundular fakat masrafı hesapladım elimdeki ürünleri de satınca ne çıkar diye. hiç gözüm kesmedi sizde bir muhasebe yapın ne kadar masrafınız çıkar diye. ben iadeyi yaptım bütçe biriktirmeden yükseltme yapmamaya karar verdim.

Orion_pex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hamza Ahmet duran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyun için değişim yapacağınızı düşünüyorum r7 5800x aldım bende almaz olaydım pin yamuk kutu patlak bugün iade alındı allahtan. :) hocam arkadaşlar yeni nesil am5 sokete geçmem için öneride bulundular fakat masrafı hesapladım elimdeki ürünleri de satınca ne çıkar diye. hiç gözüm kesmedi sizde bir muhasebe yapın ne kadar masrafınız çıkar diye. ben iadeyi yaptım bütçe biriktirmeden yükseltme yapmamaya karar verdim.
Çok üzüldüm bende yeni topluyorum Allah'tan böyle bir sorunla karşılaşmadım umarım bir daha yaşamassınız işlemcimi aldım ama bir sürü yerde araştırmama rağmen ryzen 9 5950x den emin olamadım o yüzden sormuştum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece oyun oynuyorsan 3D işlemci daha iyi tabii ki ama bence gerek yok uğraşmana.
Ortalama ne kadar FPS farkı yaşarım bir tahminin var mı acaba?

Orion_pex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hamza Ahmet duran
amazondan almadıysan ve kutusunu açtıysan muhtemelen iade edemezsin.
Amazondan aldım kutunun sadece dış kısmını açtım iade edebilirim muhtemelen ama etmeli miyim emin deilim?

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Gökhan
sırf oyun için 5800x3d daha mantıklı tabi 5950 gibi chiplet tasarımı da yok

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,772
İsim
ege erdem demirelli

Orion_pex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hamza Ahmet duran

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,772
İsim
ege erdem demirelli
15000 e aldım

Yani siber güvenlik ile uğraşıyorum sadece oyun için kullanmayı planlamıyorum ama oyunlar benim için önemli o yüzden;D bilemedim?
13.5k fiyata 7800x3d vardi. Hadi onun yerine 11k 7700x alsaydiniz, kalan 4k ddr5 ram. Elinizdeki ram+anakarti satip AM5 anakart alirdiniz.

Olu bir sokete bos yere cok fazla ve gereksiz paraya yatirmissiniz. Iade edebiliyorsaniz hemen edin.

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Gökhan
15000 e aldım

Yani siber güvenlik ile uğraşıyorum sadece oyun için kullanmayı planlamıyorum ama oyunlar benim için önemli o yüzden;D bilemedim?
nasıl bir iş yükü oluyor yada ne tarz programlar kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bu işlemcilerin biri 8 diğeri 16 çekirdekli büyük fark var iki işlemciler arasında

Orion_pex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hamza Ahmet duran
13.5k fiyata 7800x3d vardi. Hadi onun yerine 11k 7700x alsaydiniz, kalan 4k ddr5 ram. Elinizdeki ram+anakarti satip AM5 anakart alirdiniz.

Olu bir sokete bos yere cok fazla ve gereksiz paraya yatirmissiniz. Iade edebiliyorsaniz heme

Olu bir sokete bos yere cok fazla ve gereksiz paraya yatirmissiniz. Iade edebiliyorsaniz hemen edin.
Bana am5 anakart önerebilir misin?

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,772
İsim
ege erdem demirelli
Top Bottom