Neler Yeni

Ryzen3 1300x OverClock Nasıl Yapılır

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
Merhaba arkadaşlar,
Oynadığım oyunlarda (Apex Legends -GTA 5) artık bir süre sonra CPU %100 oluyor ve FPS de ciddi düşmeler(120 den 50 ye) ve droplar meydana geliyor. Sistemi nasıl aldıysam o şekilde kullanıyorum halen yani hiç bir şekilde OC denemedim veya parçaları kurcalamadım ama işlemcim biraz zorlanıyor malum durumlar belli işlemciyi değişmek için biraz daha zamana ihtiyacım var tabi o zaman gelene kadar biraz daha beni idare etsin istiyorum. Arkadaşlar şuan işlemcimin hızı 3.5 GHz bunu 4 e çekmek istiyorum belki sizin bir önerileriniz vardır ne yapmam gerekir OC yapmalı mıyım nasıl yapabilirim bu konuda lütfen yardımcı olur musunuz oynadığım daha doğrusu oynamaktan zevk aldığım 2 oyun tek var Apex ve GTA 5 bu iki oyunda da CPU %100 oluyor ve ciddi FPS dropları oluyor en düşük en stabil ayarlarda bile GTA 5 i sildim bile denebilir artık PC ye yüklenmemek için bu konuda lütfen yardımcı olur musunuz.
SİSTEM:
A320 m pro-e
GTX 1050 ti aero
XPG 8 GB 3000 MHz ram (ramim de düşük biliyorum aslında ideal denebilir ama malum durumlar belli :( )
Ryzen3 1300X işlemci

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Merhaba arkadaşlar,
Oynadığım oyunlarda (Apex Legends -GTA 5) artık bir süre sonra CPU %100 oluyor ve FPS de ciddi düşmeler(120 den 50 ye) ve droplar meydana geliyor. Sistemi nasıl aldıysam o şekilde kullanıyorum halen yani hiç bir şekilde OC denemedim veya parçaları kurcalamadım ama işlemcim biraz zorlanıyor malum durumlar belli işlemciyi değişmek için biraz daha zamana ihtiyacım var tabi o zaman gelene kadar biraz daha beni idare etsin istiyorum. Arkadaşlar şuan işlemcimin hızı 3.5 GHz bunu 4 e çekmek istiyorum belki sizin bir önerileriniz vardır ne yapmam gerekir OC yapmalı mıyım nasıl yapabilirim bu konuda lütfen yardımcı olur musunuz oynadığım daha doğrusu oynamaktan zevk aldığım 2 oyun tek var Apex ve GTA 5 bu iki oyunda da CPU %100 oluyor ve ciddi FPS dropları oluyor en düşük en stabil ayarlarda bile GTA 5 i sildim bile denebilir artık PC ye yüklenmemek için bu konuda lütfen yardımcı olur musunuz.
SİSTEM:
A320 m pro-e
GTX 1050 ti aero
XPG 8 GB 3000 MHz ram (ramim de düşük biliyorum aslında ideal denebilir ama malum durumlar belli :( )
Ryzen3 1300X işlemci
Maalesef OC olmaz. :(

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme

rtx 3090

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar,
SİSTEM:
A320 m pro-e
GTX 1050 ti aero
Ryzen3 1300X işlemci
O anakart ile yapamazsınız

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
bir süre sonra CPU %100 oluyor ve FPS de ciddi düşmeler(120 den 50 ye) ve droplar meydana geliyor.
Bana işlemcin ısınıyormuş gibi geldi. O anakartla oc yapamazsın ama yapsan bile yine istediğin performansı alamayabilirsin.

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
Peki çok teşekkür ederim cevaplarınız için yine de bir şekilde çözüm aramayı deniyeyim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,688
Üyeler
140,237
Son üye
Erencengiz
Top Bottom