Neler Yeni

Saç Uzatmak İsteyenler ve Saçı Uzun Olanlar / Saç Bakımının Önemi

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Saç bakımı hakkında öyle kesin bir bilgim yok hocam sizleri yanlış yönlendirmeyi asla istemem en doğru bilgiyi bir doktordan alabilirsiniz.
Saç dökülmesinden kastım öyle saç dökülmesi değil benimde saçımda sivilce çıkmadan önce dökülürdü buradaki dökülmeden kastım sivilce yüzünden olan dökülme yani,
Saçın belirli bir bölgesinde sivilce çıkmadan önce orada saç dökülüyor, sivilce çıkıyor ve sivilce gittikten sonra saç tekrar çıkıyor.
👇

Mesaj otomatik birleştirildi:

Saçlarınızı kestirmeniz iyi olmuş hocam saç derisinin hava alması çok önemli fakat saçlarıma bakacağım diye çok yıkamakta zararlı olabilir yani kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz.

Ben en fazla 3 günde bir olacak şekilde yıkamınızı öneriyorum.
Saçları her gün yıkamakta zararlı bir şey.
Ben her hafta pazar günü banyo yaparım,
Banyo yaptığım zaman da da 3 kere saçımı yıkarım.
Yani hergün yıkamıyorum.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro
Genetik.
Sende olmuyor diye başkasında olmayacak diye bir kaide yok.
Konu sahibinede teşekkürler.

Yok ya sivilce gibi şeyler içeriden çıkar. Pis yemek yersin abur cubur tarzı saglıksız hemen içeriden patlama olur sivilce çıkar. Bunun dış bakımla pek alakası yok. Sivilce hep içeriden çıkar bunu unutmayın. Hareketsiz yaşam, kötü yemek eşittir sivilce

Scorp!on

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,376
İsim
Mehmet salih ay
Herkese merhaba dostlar, bu yazımda sizlere başımdan geçmiş olan bir sağlık sorununu anlatmayı istiyorum.

Bir çok kişi gibi bende uzun zaman önce saç uzatmak istedim ve 1- 1,5 yıl gibi bir süre saç uzattım, saçımı hiç kestirmedim.
Fakat bunun aslında ne kadar yanlış olduğunu iş işten geçince fark ettim.

Saçlarımı uzattım fakat bir süre sonra o kadar sık bakım yapmamaya başladım ve saçım ciddi oranda kirlendi ve yıprandı.
Fakat bunu görüyor olmama rağmen yine inatla saç bakımımı yapmamaya yada geç yapmaya devam ettim, zaten saçlarım bakımsız, yıpranmış ve çok gür iken birde üstüne saçımı 4-5 kez sıkı sıkı bağladım.
Bir süre sonra saçımın ense kısmında sivilceler çıkmaya başladı daha sonra bu sivilceler kafa derimin her yerine yayılmış ama saç olduğu için hiçbirisini fark etmemişim.
Saçımdaki sivilceler özellikle ense kısmımda artmaya ve koku yaymaya başladığında saçımı kestirmeye karar verdim ve saçımı 0'ya kın denecek kadar kestirdim.
Gördüğüm şey ise berbattı kafa derimi tamamıyla iltihaplanmış üzeri sivilce ve yaralar ile dolu kıpkırmızı bir haldeydi.
Sanki birisi kafama şarapnel parçası atmış gibi kafa derimin her yanı yara içerisinde idi.

Saçı uzun olan yada uzatmak isteyen dostlarım,

Yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen kafam hala düzelmedi ve düzeltmeye çalışıyorum lütfen sizlerde benim gibi bu duruma düşmeyin özellikle saç derisi kesinlikle bakımı aksatılacak bir şey değil.
Lütfen saç bakımınızı aksatmayın saçlarınızı sıkı bağlamayın saçlarınızı 2 günde bir yıkayın ve bence saçınızı benim gibi 1 yıl hiç kestirmemezlik yapıp uzatmaya kalkmayın saçınızı belirli araklıklar ile kestirin ve saç deriniz hava alsın.
Saç kıran, saç kökü iltihaplanması gibi çok ciddi ve tedavisi zor hastalıklar ile karşılabilirsiniz.

Dediğim gibi benim kafamın ne kadar berbat bir halde olduğun farktmemin üzerinden yaklaşık 1 ay geçti kafam eskisi kadar berbat değil fakat hala sivilceler çıkmaya ve saç dökülmeye devam ediyor, yine sanki biri şarapnel parçası atmış gibi saçımın belirli bölgelerinde 5 kuruş yada yakın büyüklükte bir çok kısımda saç dökülüyor ve sivilce çıkmaya devam ediyor.

Lütfen saçınız kısa dahi olsa asla ''benim saçım uzun değil bana bir şey olmaz'' gibi bir yanılgıya düşmeyin.
Saçlarınızın bakımını eksik etmeyin dostlar özellikle saçı uzun olan dostlarım...
Ben bir cahillik ettim ve şuanda insan içine çıkmaya dahi utanıyorum hiçbir yere gitmiyorum lütfen sizde bu batağa düşmeyin, dikkatli olun.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.
ben artık bakım yapmıyorum 5 yılda sadece 3 4 defa hafif kırıkları aldım artık çok dağılmaya başladı bakım da yapamam keseceğim bu saçı

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Herkese merhaba dostlar, bu yazımda sizlere başımdan geçmiş olan bir sağlık sorununu anlatmayı istiyorum.

Bir çok kişi gibi bende uzun zaman önce saç uzatmak istedim ve 1- 1,5 yıl gibi bir süre saç uzattım, saçımı hiç kestirmedim.
Fakat bunun aslında ne kadar yanlış olduğunu iş işten geçince fark ettim.

Saçlarımı uzattım fakat bir süre sonra o kadar sık bakım yapmamaya başladım ve saçım ciddi oranda kirlendi ve yıprandı.
Fakat bunu görüyor olmama rağmen yine inatla saç bakımımı yapmamaya yada geç yapmaya devam ettim, zaten saçlarım bakımsız, yıpranmış ve çok gür iken birde üstüne saçımı 4-5 kez sıkı sıkı bağladım.
Bir süre sonra saçımın ense kısmında sivilceler çıkmaya başladı daha sonra bu sivilceler kafa derimin her yerine yayılmış ama saç olduğu için hiçbirisini fark etmemişim.
Saçımdaki sivilceler özellikle ense kısmımda artmaya ve koku yaymaya başladığında saçımı kestirmeye karar verdim ve saçımı 0'ya kın denecek kadar kestirdim.
Gördüğüm şey ise berbattı kafa derimi tamamıyla iltihaplanmış üzeri sivilce ve yaralar ile dolu kıpkırmızı bir haldeydi.
Sanki birisi kafama şarapnel parçası atmış gibi kafa derimin her yanı yara içerisinde idi.

Saçı uzun olan yada uzatmak isteyen dostlarım,

Yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen kafam hala düzelmedi ve düzeltmeye çalışıyorum lütfen sizlerde benim gibi bu duruma düşmeyin özellikle saç derisi kesinlikle bakımı aksatılacak bir şey değil.
Lütfen saç bakımınızı aksatmayın saçlarınızı sıkı bağlamayın saçlarınızı 2 günde bir yıkayın ve bence saçınızı benim gibi 1 yıl hiç kestirmemezlik yapıp uzatmaya kalkmayın saçınızı belirli araklıklar ile kestirin ve saç deriniz hava alsın.
Saç kıran, saç kökü iltihaplanması gibi çok ciddi ve tedavisi zor hastalıklar ile karşılabilirsiniz.

Dediğim gibi benim kafamın ne kadar berbat bir halde olduğun farktmemin üzerinden yaklaşık 1 ay geçti kafam eskisi kadar berbat değil fakat hala sivilceler çıkmaya ve saç dökülmeye devam ediyor, yine sanki biri şarapnel parçası atmış gibi saçımın belirli bölgelerinde 5 kuruş yada yakın büyüklükte bir çok kısımda saç dökülüyor ve sivilce çıkmaya devam ediyor.

Lütfen saçınız kısa dahi olsa asla ''benim saçım uzun değil bana bir şey olmaz'' gibi bir yanılgıya düşmeyin.
Saçlarınızın bakımını eksik etmeyin dostlar özellikle saçı uzun olan dostlarım...
Ben bir cahillik ettim ve şuanda insan içine çıkmaya dahi utanıyorum hiçbir yere gitmiyorum lütfen sizde bu batağa düşmeyin, dikkatli olun.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.
Benimde gür saçlarım ve hep sıkı sıkı bağlardım. Şimdi serbest bırakıcam artık. Bilgilendirme için teşekkürler.

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ali
Ben her hafta pazar günü banyo yaparım,
Banyo yaptığım zaman da da 3 kere saçımı yıkarım.
Yani hergün yıkamıyorum.
Art arda 3 kere yıkamak saça zarar vermez mi ? Ayrıca hiç değilse 4 günde bir banyo yapman daha iyi olur. Ben 2-3 günde bir banyo yapıyorum. Müsait değilsem de sadece saçımı yıkar öyle dışarı çıkarım.

M.ALTN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Muhammed Altın
Yok ya sivilce gibi şeyler içeriden çıkar. Pis yemek yersin abur cubur tarzı saglıksız hemen içeriden patlama olur sivilce çıkar. Bunun dış bakımla pek alakası yok. Sivilce hep içeriden çıkar bunu unutmayın. Hareketsiz yaşam, kötü yemek eşittir sivilce
Evet tabikide ama bunun genetik yanı yok sayılamaz mesela ben ne kadar dikkat etsemde sivilce çıkıyor ama başka birinde yüz bakımına vs. Dikkat etmese bile benden daha fazla kötü beslenmesine rağmen yüzü sivilcesiz.(örnek verdim.)
Ve haklısınız yani genetik var ya da yok insan dikkat etmeli.

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Hocam kesilen saç daha gür çıkar meselesi nedeniyle ben kestiriyorum.
Ama güzel konu gene de birde sizin açınızdan rehber tadında bakım konusu açarsanız güzel olur bilgilisiniz bu konuda en azından
Bu arada makineyle kesilen saç aynı şekilde çıkacaktır o.O2

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
saçımın belirli bölgelerinde 5 kuruş yada yakın büyüklükte bir çok kısımda saç dökülüyor
senin bir deri problemin var. saç kıran bir mantar hastalığıdır ve bulaşıcıdır. cildiyeye görünmen gerekiyor yoksa bütün aileye bulaştırabilirsin. saç uzatmayla ve bakım yapmamayla olacak şeyler değil bunlar. sorunu yanlış yerde arıyorsun. saçın kısa olsa da bu dediklerin olabilirdi. acilen cildiyeye görün.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,407
Üyeler
141,130
Son üye