Neler Yeni

Sağlık, Hız ve Isınma Sorunu - Toshiba OCZ RC500 M2 SSD

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
-Sorunlu Olduğu Kesinliğe Kavuşmuştur.-

Arkadaşlar bugün Toshiba OCZ RC500 500GB M2 SSD'deki hızlı düşen sağlık ile ilgili konu açmıştım. Şimdi bir de okuma/yazma hızını test ettim ve yazma hızının vaat edilen 1600mb'nın çok altında olduğunu farkettim. Bu SSD'nin kronik sorunlu olup olmadığına emin değilim ancak benimkinin sorunlu olduğu bariz belli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım.
SSD yeni olduğu için kronik sorunlu ve bilinmiyor olabilir. Eğer forumda başka kullananlar varsa sağlık ve okuma/yazma değerlerini paylaşırsa sevinirim. Ben ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum.

Edit: Firmware 12.7 sürümüne geçilmiş olup, sorun devam etmektedir.

Ekran Görüntüsü (132).png

Benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılar;

TOSHIBA OCZ 500GB RC500'ün 2 haftada sağlığı %97'ye düştü

Toshiba OCZ RC500 düşük yazma hızı sorunu

Vaadedilen hız değerlerini sağlayamama sorunu

Sağlık, ısınma ve hız sorunu

Hızlı sağlık düşüşü ve vaadedilenin altında yazma hızı sorunu

Düşük yazma hızı sorunu

Yazma hızı ve sağlık sorunu

Ekler

• Ekran Görüntüsü (112).png
    Ekran Görüntüsü (112).png
    28.9 KB · Hit: 675
  • Ekran Görüntüsü (113).png
    Ekran Görüntüsü (113).png
    61.3 KB · Hit: 682
  • Toshiba OCZ RC500.jpg
    Toshiba OCZ RC500.jpg
    102.2 KB · Hit: 165

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Toshiba'nın çoğu ürünü sıkıntılı bunun sıkıntılı olmaması bir mucize olur ki kimse Toshiba Nvme önermiyor sistemlerde.
M2 SSD'leri öneren çok hocam. TR200'ler tavsiye edilmiyor. @Abdullah Hacıgül de son RAM videosunda bu SSD'yi kullanıyordu. Başka kullananlar sorun yaşıyor mu acaba benim gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka PC de doğru yere taktın mı bende ayni sorunu yaşadım Corsair Force MP510 480GB de sonra format attım düzeldi
Vatan'dan hazır sistem olarak almıştım zaten hocam. M2 Slotunda takılı kontrol ettim. Format atmaya uğraşsam mı yoksa direk garantiye mi göndersem kararsız kaldım şimdi.

Seloerdem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Selahattin
M2 SSD'leri öneren çok hocam. TR200'ler tavsiye edilmiyor. @Abdullah Hacıgül de son RAM videosunda bu SSD'yi kullanıyordu. Başka kullananlar sorun yaşıyor mu acaba benim gibi.

Vatan'dan hazır sistem olarak almıştım zaten hocam. M2 Slotunda takılı kontrol ettim. Format atmaya uğraşsam mı yoksa direk garantiye mi göndersem kararsız kaldım şimdi.
Bence bi format at çözülmez ise yolla en azından birseyi yoksa boşuna beklememis olursun

Utku Aydın

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,388
İsim
Utku AYDIN
Garantiye şuan gönderme 26 günde geldi arkadaşımın güç kaynağı. Süre değişir mi bilmiyorum ama format at önce düzelmezse gönderirsin.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Garantiye şuan gönderme 26 günde geldi arkadaşımın güç kaynağı. Süre değişir mi bilmiyorum ama format at önce düzelmezse gönderirsin.
HDD var sistemimde. Gönderirsem windows'u HDD'ye kurarım sonra. Zaten acelem yok ortalık iyice bir durulsun.

@crazyreign @Drift King siz ne yapmamı önerirsiniz hocam bu durumda?

Son düzenleme:

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Benim bir fikrim yok hocam maalesef. Garantiye yollayacakmışsınız sanırım, öyle yapmanız mantıklı olur.
Garantiye göndermeden sorunu çözmek istiyorum ama imkanı yok sanırım. Format denerim belki. Teşekkürler.

Arda54_TR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
Arda Barınır
Arkadaşlar bugün Toshiba OCZ RC500 500GB M2 SSD'deki hızlı düşen sağlık ile ilgili konu açmıştım. Şimdi bir de okuma/yazma hızını test ettim ve yazma hızının vaat edilen 1600mb'nın çok altında olduğunu farkettim. Bu SSD'nin kronik sorunlu olup olmadığına emin değilim ancak benimkinin sorunlu olduğu bariz belli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Garantiye yollayacağım.
SSD yeni olduğu için kronik sorunlu ve bilinmiyor olabilir. Eğer forumda başka kullananlar varsa sağlık ve okuma/yazma değerlerini paylaşırsa sevinirim. Ben ekran görütülerini aşağıya bırakıyorum.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Dostum ben geçen gün sırf bunun için birkaç arkadaşımdan ssd ödünç aldım (sandisk, adata, jd, crucial yani bu ürün) ve 2 türlü test yaptım hepsinde %60 boşluk vardı,
1.test windows ssdye kurulu bir şekilde herpsinin okuma yazma değerleri ortalama 100birim aşağıya düşüyor
2. Test windows kurulu değil ssd de yük yok ve okuma yazma değerleri gayet normal

Bence arka planda windows yürütmede olduğu için bu gayet normal yani bazı ssdlere kronik sorunlu deniliyor bence hiçbir farkları yok

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Çözeceğini sanmıyorum :D.
Bu sorunları yaşayan yalnızca ben değilmişim. Yeni kronik sorunlu SSD'miz hayırlı olsun. JD alacağım bunun yerine. 😁

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,974
Üyeler
140,583
Son üye
Arda-01
Top Bottom