Neler Yeni

Sahibinden Havale Sonrası kargolama?

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
Bir Kulaklık Gönderiyor satıcı,Alıcıda kulaklığı alıp yerine farklı bir şey koyuyor.
ohaa peki sahibinden bir şey demiyor mu bu işe satarken foto falan çekmek lazım ürünü teyitli satmak lazım demek ki seri numarası falan.

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Sercan SAYİT
ohaa peki sahibinden bir şey demiyor mu bu işe satarken foto falan çekmek lazım ürünü teyitli satmak lazım demek ki seri numarası falan.

Keşke o kadar detaylara girip herkesi korusalar. DH da 55 referansım var, birinde bile sorun yok, herkes mutlu mesut referans yazıları bırakıyor, buna rağmen Sahibinden üzerinden almak isteyen kişiye bir türlü güven sağlayamıyorum. Millet ne tür yöntemlerle dolandırılysa artık kimseye güvenmiyorlar.

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Adem
4 Kargolu satışı varmış ve şimdi kargo ile satış yapmıyorum diyor saçma.
İşte bir zamanlar yapıyormuş. Sonra birisi bir ürünü satın almış. Sonra elinde olan bozuğu kutuya koyup iade etmiş. Sonra o bozuk ürün de satıcının elinde kalmış. Ve artık param güvende ile satış yapmıyor. Benim de başıma benzer bir durum geldi. Ben de param güvende ile satış yapmıyorum. İster EFT geçer kargoya veririm, ister gelir evimden alır. Almazsa da işine bakar, ben her türlü ürünümü satıyorum zaten. O almazsa başkası alır fiyatı uygun olduktan sonra :)

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,676
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
İşte bir zamanlar yapıyormuş. Sonra birisi bir ürünü satın almış. Sonra elinde olan bozuğu kutuya koyup iade etmiş. Sonra o bozuk ürün de satıcının elinde kalmış. Ve artık param güvende ile satış yapmıyor. Benim de başıma benzer bir durum geldi. Ben de param güvende ile satış yapmıyorum. İster EFT geçer kargoya veririm, ister gelir evimden alır. Almazsa da işine bakar, ben her türlü ürünümü satıyorum zaten. O almazsa başkası alır fiyatı uygun olduktan sonra :)
Valla ben de öyle. Ya tanıdık ark varsa ona yolluyom ya da hiç göndermiyom gelip alan varsa alsın test eder vs ama kargoda kırılsa nolcak bi de o da var

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Adem
dolandırıcı dostum sonra emniyette biz uğraşıyoz atma para
Evet dolandırıcı olma ihtimali var ama direkt "dolandırıcı" demek çok yanlış. Siz bu adamla daha önce alışveriş yaptınız mı da bukadar net şekilde bunu söyleyebiliyorsunuz. Ben de EFT sonrası kargo ile çok ürün sattım, ama kimseyi dolandırmadım.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,676
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Bizim forumda referans kısmı var ama çalışıyor mu? @damn2u ref diiynce aklıma geldi :d

Cihangir

80+ Gold

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,086
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Şuana kadar onlarca havale ile alışveriş yaptım çok şükür daha dolandırılmadım. Havele ile alınabilir ama satıcının sahtekar olup olmadığını anlamak biraz tecrube işi. Çok güvenemediysen havale yapma.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
562
İsim
Ahmet Hakan
Şahsen Dolap Letgo Technopat 2. el bölümü gibi farklı referanslarım var. Bu kadar büyük meblağlar olmasa da 10-20 satışım olmuştur Erzincan gibi bir şehirde oturmama ve satışlarımın büyük çoğunluğunun ölücü küçük şehir piyasasından olmasına rağmen. En son param güvende satışımı geçen sene Donanım arşivinin Logitech mekanik klavye indiriminde yaptım. Alıcıya düşük bir kar ile ürünü sıfır kapalı kutu sattım. Ürün alıcıya ulaştı. Arızalıydı. 1 tuşu basmıyordu. Adam sıfır kapalı kutu yolladığım için kötü niyet göstermeden satışı onayladı ama eğer kötü niyetli olsaydı ürün bozuk diye sağlam ürünü alıp yerine bozuk ürünü bana kargolamış olma ihtimali olacaktı. Sahibinden bu tür durumlarda alıcıdan yana tamamen satıcıyı gözetmiyor. Haliyle bir satıcı olarak kutusunu açmadan teslim edeceğim bir sistemin sorumluluğunu üstüme almak istemiyorum. Ürün arızalı denilerek tarafıma gönderilirse ürün ben bozup gönderdiğim için değil ürün itopya çıkışlı arızalı olduğu için ya da alıcının kötü niyetiyle sağlam parçanın bozuk bir parçayla değiştirilmesi suretiyle diğer bir ifadeyle dolandırılmam suretiyle bana mağduriyet yaşatacak.

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
Siteden Alış Yapacağım ve satıcı param güvende ile dolandırıldım o yüzden havale tercih ediyorum diyor ve bana inandırıcı gelmedi sizce?
Sakın sakın sakın kargo ile mal alacaksan face gruplarında ki referanslı adamlardan al onun haricinde sahibinden kimseye güvenme

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
562
İsim
Ahmet Hakan
Sakın sakın sakın kargo ile mal alacaksan face gruplarında ki referanslı adamlardan al onun haricinde sahibinden kimseye güvenme
Ben de Sahibinden üzerinden satış yapıyorum. Kendi adıma alıcıya mümkün mertebe güven sunabilirim şahsen. Erzincan içinde bir tanıdığı varsa gönderip elden de aldırabilir. Olaya alıcı tarafından bakarsak da evet kararı zor. Ben şahsen daha 1-2 ay önce taa İstanbul’dan laptop aldım 5200₺ye 4500u Swift 3. Adama ödemeyi önden yaptım. Yapmadan önce adamı zor bir güven testine soktum doğal olarak. Faturayı, istediğim testleri, mesleğini benimle paylaştı. Şayet mümkün olsaydı tanıdığım aracılığıyla aldıracaktım. Ama güvenmeyi seçtim ve çok şükür de pişman da olmadım. Hele o kargonun bana bir gelişi vardı ki çok kral adam kargoda hasar görmesin diye cebinden masraf bile yapmıştı birazcık. Şuan laptopu kardeşim kullanıyor.

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
Ben de Sahibinden üzerinden satış yapıyorum. Kendi adıma alıcıya mümkün mertebe güven sunabilirim şahsen. Erzincan içinde bir tanıdığı varsa gönderip elden de aldırabilir. Ben şahsen daha 1-2 ay önce taa İstanbul’dan laptop aldım 5200₺ye 4500u Swift 3. Adama ödemeyi önden yaptım. Yapmadan önce adamı zor bir güven testine soktum doğal olarak. Faturayı, istediğim testleri, mesleğini benimle paylaştı. Şayet mümkün olsaydı tanıdığım aracılığıyla aldıracaktım. Ama güvenmeyi seçtim ve çok şükür de pişman da olmadım. Şuan laptopu kardeşim kullanıyor.
Doğrudur hocam da benim o şekilde ağzım yandı bir kere mahkeme ile filan uğraştım parayı aldım da
Facebook gruplarında referans olayı çok daha rahat oluyor
Sizden daha önce alışveriş yapmış insanlar size referans oluyor sizde ödemeyi alıp ürünü kargoluyorsunuz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,870
Üyeler
156,534
Son üye
muroo24
Top Bottom