Neler Yeni

Samsung Galaxy S7 depolaması nasıl artırılır?

Sdt12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sedat oktat
Elimde Samsung Galaxy S7 telefon var. 32 GB hafızası var ve bu bana yetmiyor. Yeni telefon alacak bütçem de olmadığı için hafızasını arttırmak istiyorum. İnternetteki bir sürü şeyi denedim, olmadı. Rootsuz bir şekilde nasıl artırabilirim? Rootlu oluyorsa, nasıl root atıcağımı bilmiyorum. Yardım edersieniz sevinirim. Bahsettığim sd kart hafızasını kullanarak arttırmak

Batuhan_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Batuhan Özdoğan
Merhaba ustam benim bildiğim kadarıyla, telefonlarda hafıza arttırmak istiyor isen Ana kartını değiştirmen lazım ve anladığım kadarıyla bunu yapacak bir bütçen de yok.
Yani bana kalırsa biraz para biriktir, Ana kartını değiştir yada elindeki telefonu sat üstüne biraz daha para ekle 64GB'lık modelini almanı tavsiye ederim.
Bir de SD kart mevzusu var, bana kalsa SD karta hiç bulaşmam çünkü SD karında oluşacak herhangi bir sorun sizin telefonunuza direkt etki edeceği için işin içinde çıkamazsınız, herhangi bir durumda telefoncular sizden de daha çok para ister, bence sen ya telefonunun Ana kartını değiştir yada telefonu sat 64GB'lik versiyonunu al.
Bir de telefonundaki verileri Bulut depolama birimleri olan Google Drive, Yandex Disk gibi alanlara veya Fotoğrafların var ise Google Fotoğraflara yedekle ihtiyacın olan alanı çok fazla karşılarlar, buda bir çözüm, eğer uygulamalar ile işin varsa fotoğraflarını Bulut alanlarına senkronize et yada tam tersini yap.
Benim telefonum da 16GB bana yetiyor çünkü bulut alanlarını kullanıyorum, Oyun olarak 2 tane oyunum var biri PUBG Mobile diğeri de bir bulmaca oyunu onlarıda SD kartıma aktardım. bana toplamda 3.6 GB'lik bir alan kaldı daha telefonumda 121 adet de fotoğraf var.
En son uyarım ise telefonundaki önbelleklenen verileri temizlemen olur.

Top Bottom