Neler Yeni

Samsung J7 Prime (SM-G610F) Custom ROM Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ömer Faruk
Arkadaşlar J7 Prime (SM-G610F) telefonum için Custom ROM atmak istiyorum.3 tane buldum fakat sizin görüşlerinizide almak istedim. Sizin bildiğiniz daha stabil çalışan bir ROM var mı? Android sürümü 9 veya 10 olursa iyi olur.

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
Buna bakın, sürekli açık ekran dışında her şey yolunda. Eve geçtiğinde detaylı incelerim.

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
sürekli açık ekrandan kastınız nedir anlamadım.
Screenshot_2021-03-12-19-48-12.png

Ekran sarartma ve sürekli açık ekran.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kureji Rin
benim telefonum da SM-G610F ama bu rom G610X için diyor. sen kurdun mu? kurduysan sorun yaşadın mı? cevabın benim için büyük önem taşıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kureji Rin
J7 prime stock rom da kaldım (android 8.1) ve telefonuma oxygen kernel kurdum (çıkan son sürüm 5.1, bu da github da falan yoktu, saçma sapan bir sitede buldum baya şanslıydım). Bu kernelle birlikte eskiden max işlemci hızım 1586mHz ken şimdi 1690mHz e overclock oldu. Önceden exKernel manager ile max 1586mHz de sabit kullanmaya çalışıyordum ama sistem bir süre sonra tekrar işlemci hızını 1024mHz e kadar düşürüyordu, neredeyse her bir ya da yarım saat sonunda ani kasmalar ve yavaşlamalar oluyordu, her defasında tekrar 1586mHz e ayarlamak zorunda kalıyordum. Şimdi bu kernel sayesinde artık tüm çekirdekleri sabit 1690mHz de tutuyorum ve eskiden olduğu gibi işlemci hızını yaptığım işi bırakıp, exKernel manager i açıp, uğraşıp ayarlamak yerine sadece bildirim panelinden spectrum u Balanced, Performance, Battery veya Gaming olarak hızlıca ayarlayabiliyorum. Kurulumunu merak edenler bana Discord dan hızlıca ulaşabilir ya da internetten eski forumlara falan bakıp çözmeye çalışabilirsiniz.

Discord: Kureji Rin#1213

Bu konu J7 prime a custom romla alakalıydı ama bu çözüm rom arama, bulma ve kurma girişimine daha fazla performans için girenlerin ihtiyacını daha iyi karşılayacağı için buraya yazdım, umarım sorun olmaz.

Son düzenleme:
Top Bottom