Neler Yeni

Sanal Madencilik Simülasyonu ile Para Kazanmak

uckan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Uçkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Merhaba Sevgili Donanım Arşivi Kullanıcıları,

Başlıktan anladığınız üzere bugün size sanal madencilik simülasyonu ile para kazanmayı anlatacağım.
1- Tamamen yasaldır.
2- Emek vermek ve uzun saatler geçirmeniz gerekir.
3- YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Öncelikle sitemizin adı RollerCoin bunu forum da daha önce yazan olmuş mu diye arattım ancak bulamadım bu yüzden kendim sizlerle paylaşmak istedim.
RollerCoin bir Mining Simülatör Oyunu'dur ve bu oyundan para kazanıyorsunuz.

1626941601806.png

Size bir oda ve külüstür bir bilgisayar veriyor. Yeni odaları RLT adlı para birimi ile açıyoruz.
Bilgisayarlarınız başlangıçta 1 Level olarak başlar.

1626941684779.png

Günde 1 kez oyun oynamaz iseniz PC leveliniz resetlenir.
Bilgisayarımızın leveli oyun kazandıkça artar oyunlar oynarken kazanmanız da önemli toplamda 60 Oyun kazandığınız da bilgisayarınız MAX levele ulaşır.
Peki Bilgisayar leveli neden önemli daha mı fazla kazandırıyor ?
Hayır yukarıda ki gibi bilgisayarınızın güç tutma süresi artıyor 7 gün mesela benim bilgisayarım da
Bir oyun kazandığınız da size Th/S değerinden hız verir ve bu hızı yüklediğiniz zaman geçerlilik süresi bilgisayarınızın levelinize göre değişir max bilgisayarda, bilgisayarınıza yüklediğiniz güç 7 gün kalır.
Yani hızımızı da oyun oynarak arttırıyoruz.

1626941704600.png

Yukarıda gözüktüğü gibi başlangıçta 100 Gücünüz vardır. Benim eğer 1000 gücüm olsaydı 500 Th/S değeri değil 5 Ph/S değerim olurdu.
1000 Th/S = 1 Ph/S
Güç ekran kartı ile kazanılır. İşte asıl olay bura da başlıyor. Direkt BTC kazamazsınız çünkü gelir elde etmezsiniz bu yüzden öncelik olarak oyunun yani RLT ye basmanız gerekmekte bu sayede Ekran kartı alabilirsiniz.

1626942093724.png

En ucuz ekran kartıdır. ve fiyatı ise 2.60 RLT'dir.
Ne kadar emek verir oyun oynarsanız o kadar hızlı kasarsınız.
Ekran kartınız için bir de raf almanız gerekir.

1626942144521.png

6 lı raflar 0.08 RLT iken 8 li raflar 0.15 RLT dir. Ben 1 tane 6 Lı raf aldım çünkü başlangıçta para biriktirmek zaten zorken bir de raf gibi bir sorunla uğraşmak istemedim ilk işim en ucuz rafı almak oldu.
Şuan 3 günde bir süre emek vererek 1 RLT yi geçtim hem de rafı aldığım halde yani 1 hafta içerisinde ekran kartı alabilirim.

1626942256560.png
1626942266816.png

Gibi bir miktara sahibim dediğim gibi ilk gün cahillik edip btc kazanmayı denedim ancak etkisiz oldu. Böyle hatalara düşmeyin.
Eğer hızlı yoldan para ile RLT satın almak isterseniz ise 1 RLT ortalama 8-9 Lira gibi bir şey.
Bu yüzden yatırım tavsiyesi değildir diyorum...

Peki ya günde ne kadar kazanacağımı nasıl hesaplayacam ben ? diyorsanız...

Gibi bir site size yardımcı oluyor. Nasıl Kullanılır;
1- Eh/S değerinizi girin
2- Th/S değerinizi eğer 1000'İn üzerine ise Ph/S cinsinden değerinizi girin.
3- Coin türünü seçin ve sağ taraftaki değerlere bakın.

Eh/S değeri internet gücüdür bu sitede ki yatırım oranlarına göre değişir.

1626942479250.png

Hangi Coin için yatırım yapıyorsanız ona uygun olan Eh/S değerini girmeniz gerekmekte.

1626942514578.png

Ve Th/s ya da Ph/S cinsinden değeriniz gene ana sayfanız da yazar onu da aynen girebilirsiniz.

1626942597215.png

BTC'de yan tarafta btc miktarı yerine satoshi yazacaktır bunu kendiniz btc değerine dönüştürmeniz gerekmektedir.

1 Satoshi0.00000001 Bitcoin
10 Satoshi0.00000010 Bitcoin
100 Satoshi0.00000100 Bitcoin
1,000 Satoshi0.00001000 Bitcoin
10,000 Satoshi0.00010000 Bitcoin
100,000 Satoshi0.00100000 Bitcoin
1,000,000 Satoshi0.01000000 Bitcoin
10,000,000 Satoshi0.10000000 Bitcoin
100,000,000 Satoshi1.00000000 Bitcoin

Şeklindedir...

Peki Block Reward ne diye sorarsanız bu da oyun oynadıkça site de gezdikçe artan blok ödülünüzdür. Oraya bir değer girmenize gerek yoktur. Kendisi otomatik girer ana sayfanızda ise bonus olarak oyun oynadıkça aldığınız blok ödülünü görebilirsiniz.

1626942759662.png

Oyun oynadıkça pembe bar artar pembe bar dolduğuna ödülünüzü verir ve ödül miktarını arttırır ve pembe bar baştan başlar bu şekilde sürekli bir gelir sağlarsınız.

1626942822641.png

Henüz sahip olamadığım için deneyimleyemediğim bir sorun ise elektriktir. Ekran kartınız varken elektrik kesintileri gibi durumda RECHARGE yapmanız gerekebilir.

Ekler

• 1626942223301.png
    1626942223301.png
    1.2 KB · Hit: 58

rimpalace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
halil gökhan
bedava ekmek fare kapanında olur

ama oyun güzelmiş vakit öldürmek için oynanabilinir

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,853
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Akıllardaki soru, adam oyun oynuyosun diye sana neden para versin ve ne kadar getirisi var? konuya baktım ama göremedim.

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evet bu siteyi biliyorum. Uzun uğraş gerektirdiği için bırakmıştım.
Birde Moderatörleri etiketlersen konunu kullanıcı incelemeleri ve rehberleri kategorisi ile değiştirirler. Rehber yapmışsın çünkü.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,769
İsim
göksel yurtcan
hiç güvenilir gelmiyor nedense

uckan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Uçkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet bu siteyi biliyorum. Uzun uğraş gerektirdiği için bırakmıştım.
Birde Moderatörleri etiketlersen konunu kullanıcı incelemeleri ve rehberleri kategorisi ile değiştirirler. Rehber yapmışsın çünkü.
Arkadaşın dediği doğru gerçekten uzun uğraşlar gerekiyor. ben o Th/S değerine hiç bir şeysiz sadece müzik dinleyerek 14-15 saat oyun oynarak ulaştım yoksa imkansız bir şey hatta kolay değil yani.
Akıllardaki soru, adam oyun oynuyosun diye sana neden para versin ve ne kadar getirisi var? konuya baktım ama göremedim.
Bu uzun uğraşlar tabii ki dediğim gibi 14-15 saat sürdüğü için site reklamlardan vs. çok fazla para kazanıyor senin sayamayacağın kadar bu yüzden her gün sitene girmeni istiyor. Oyun oynamazsan her gün 1 kere ilerlemeni sıfırlayacağı için.

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
Arkadaşın dediği doğru gerçekten uzun uğraşlar gerekiyor. ben o Th/S değerine hiç bir şeysiz sadece müzik dinleyerek 14-15 saat oyun oynarak ulaştım yoksa imkansız bir şey hatta kolay değil yani.

Bu uzun uğraşlar tabii ki dediğim gibi 14-15 saat sürdüğü için site reklamlardan vs. çok fazla para kazanıyor senin sayamayacağın kadar bu yüzden her gün sitene girmeni istiyor. Oyun oynamazsan her gün 1 kere ilerlemeni sıfırlayacağı için.
peki hocam oyunun gelir kaynağı ne reklam mı tıklıyoruz? izliyoruz? Bilgisayarı erişimine mi açıyoruz oyuna? Biz kazanıyoruz orasını anladım ama onlar bizden ne kazanıyor?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,853
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

yani knk ne kadar kaznadırıyor

uckan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Uçkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Hocam bu konuda tam olarak emin olmamakla beraber siteye ahım şahım bir reklam donatmamışlar yani oyun oynarken artık rahatsız olana kadar reklam falan öyle bir durum yok reklamlardan kazanıyorlardır doğru google ads kullanılıyor ancak benim bir teorim var.
Sen internetin kapalı bile olsa offline olarak kazanıyorsun zaten ancak site de vakit geçirirsen daha fazla kazanıyorsun bu da aslında şunu temsil ediyor olabilir evde ki internetlerimiz kaliteli pahalı İPV4 adreslerdir bunları kullanarak arkaplanda daha büyük işler dönüyor olabilir ancak bunu bilemeyiz sadece "TEORİ"
peki hocam oyunun gelir kaynağı ne reklam mı tıklıyoruz? izliyoruz? Bilgisayarı erişimine mi açıyoruz oyuna? Biz kazanıyoruz orasını anladım ama onlar bizden ne kazanıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kankam başlıkta da yazdım aslında bu senin ne kadar emek verdiğine bağlı sen ne kadar oyun oynarsan o kadar Th/S değeri sağlarsın ne kadar Th/S değeri sağlarsan daha kısa sürede daha fazla kazanırsın. Hatta nasıl ne kadar kazanacağını hesaplamana yarayan bir site verdim oradan gücünü vs. girerek ne kadar kazandığını öğrenebilirsin. Mesela kendi değerlerimin ekran fotoğrafını atmışım ben bu değerlerle ayda 10.000 sat kazanıyorum gözüküyor altında ki tablo da 0.001 BTC diyor. Bu da sadece ayda 30 Lira ediyor. bu yüzden RLT kasıyoruz ki bizim kazancımızı ekran kartları katlıyor bir ekran kartı alsam şuan kazancımı 12.6 büyüklüğünde katlyacak.
yani knk ne kadar kaznadırıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,954
Üyeler
147,252
Son üye
dsldrag
Top Bottom