Neler Yeni

SATA SSD'LER NE KADAR HIZLI

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yusuf Yöndemli
iyi günler alacağım SATA SSD'nin vaat ettiği hızlar 560 ve 530. Şuan benim kullandığım M2 SSD'nin sunduğu hızlar 2200 ve 1200. bilgisayar açılma süresi, oyunların açılma süresinde falan beni tatmin ediyor. Ama şimdi SATA SSD'ye kuracağım oyunlarda farkı çok hisseder miyim oyunlarda takılma yavaşlama gibi? 10-15 saniye daha geç açılması benim için sorun değil. Sadece oyun oynuyorum herhangi dosya aktarımı falan yapmıyorum.

abcdefg1234

80+ Silver
iyi günler alacağım SATA SSD'nin vaat ettiği hızlar 560 ve 530. Şuan benim kullandığım M2 SSD'nin sunduğu hızlar 2200 ve 1200. bilgisayar açılma süresi, oyunların açılma süresinde falan beni tatmin ediyor. Ama şimdi SATA SSD'ye kuracağım oyunlarda farkı çok hisseder miyim oyunlarda takılma yavaşlama gibi? 10-15 saniye daha geç açılması benim için sorun değil. Sadece oyun oynuyorum herhangi dosya aktarımı falan yapmıyorum.
Oyun için m2 ye kıyasla bir fark hissedeceğinizi sanmam. Sadece açılış süresi m2 ye göre biraz daha uzun olur. HDD den iyi her türlü

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,734
İsim
Emre Zengin
Oyunlarda hiçbir sorun yaşamazsın. Hız olarak düşük ama açılma süresinde o kadar fark yaratacağını düşünmüyorum.

r4NG3r

80+ Silver
Fark yok.1 veya 2 saniye en fazla
Oyunlar ve windowsta bir hızdan sonrasi cok etki etmiyor
Kendim deneyimledim bizzat 500 okuma yazma hizli sata ssdden 6600 hizli ssdye gectim gozle gorulur bir fark olmadi dedigim konularda

En İyi Cevap
3
M2 ve sata ssd arasında windows açılış hızı olarak 1-2 saniye falan ya var ya yok. Oyunlarda da fark olabilecek çok çok nadir durumlar var mesela FH5'te 450-500 le falan giderseniz mapin bazı yerleri hemen yüklenmiyor ama bunlar çok çok ekstrem durumlar.

Top Bottom