Neler Yeni

Sea of Thieves'e resmi Türkçe dil desteği geldi

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
Güncelleme: RESMİ OLARAK STEAM'E GELMİŞ BULUNMAKTA.
1636291348543.png

Sea of Thieves'e resmi Türkçe dil desteği geldi. Dil şuanda erişilebilir durumda değil. Muhtemelen yeni sezon güncellemesiyle beraber aktif edecekler. Fakat ufak bir config dosyası düzenlenmesiyle aktif edilebiliyor.

1-) Windows arama kısmına "%localappdata%" yazın.

2-) Steam:
AppData\Local\Athena\Saved\Config\WindowsClient\GameUserSettings.ini dosyasını açın.

2-) Xbox Gamepass veya Microsoft Store: AppData\Local\Packages\Microsoft.SeaofThieves_8wekyb3d8bbwe\LocalState\Athena\Saved\Config\UWP64\GameUserSettings.ini dosyasını açın

3-) En alt satıra inin.

4-) [/Game/Blueprints/Core/BP_ApplicationSettings.BP_ApplicationSettings_C]
Gamelanguage = 14.

Kodunu yapıştırıp kaydedin. Oyuna girdiğinizde Türkçe olacak. Config dosyası düzenlemesi olduğu için herhangi bir ban yeme şansınız olduğunu düşünmüyorum çünkü grafik ayarlarını vs. de bu şekilde yapıyoruz fakat yine de ban yeme ihtimaliniz olduğunu farz ederek yapın.

(Yazı alıntıdır, herkes faydalansın diye paylaştım.)
240786671_10215094410073013_2824745632585334322_n.jpg
240792849_10215094409873008_929935318610694632_n.jpg

Son düzenleme:

Leivanes

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Lei Vanes
Tüm microsoft oyunlarına Türkçe desteği gelirse gamepass kullanıcı sayısı da artar. Türkiye gibi bir yerde iyi sayıda kullanıcı çekebilirler şuan bile kullanıcı sayısı gayet iyi.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm microsoft oyunlarına Türkçe desteği gelirse gamepass kullanıcı sayısı da artar. Türkiye gibi bir yerde iyi sayıda kullanıcı çekebilirler şuan bile kullanıcı sayısı gayet iyi.
Türkçe dilden çok bölgesel fiyatlandırma yapsalar kullanıcı sayıları artar, sürümden kazanırlar. Lâkin ben bunun eskide kaldığına inanıyorum. Paramız o kadar değersiz ki adamlar sürümden bile kazanamıyor bölgesel fiyatlandırma yapsa. Tabi bu tamamen benim kendi görüşüm, hiçbir resmi veriye dayalı değil.

Leivanes

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Lei Vanes
Türkçe dilden çok bölgesel fiyatlandırma yapsalar kullanıcı sayıları artar, sürümden kazanırlar. Lâkin ben bunun eskide kaldığına inanıyorum. Paramız o kadar değersiz ki adamlar sürümden bile kazanamıyor bölgesel fiyatlandırma yapsa. Tabi bu tamamen benim kendi görüşüm, hiçbir resmi veriye dayalı değil.
Şuan zaten bölgesel fiyatlandırma yapıyorlar. 5$ = 41,91₺ gamepass 30₺ bize.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,010
İsim
Diyarhan
Her yer Aykut elmas oldu aaa

Efem1905

80+ Bronze
Oyunlara yama yapılması kolay olsa bile kullanıcı sayısı artıcak ama işte şu dosyaların korunması olayı kötü.

potovzuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Yusuf Efe Yılmaz
Instagram
potovzuc
Steam
potovzuc
Twitter
potovzuc
Sea of Thieves'e resmi Türkçe dil desteği geldi. Dil şuanda erişilebilir durumda değil. Muhtemelen yeni sezon güncellemesiyle beraber aktif edecekler. Fakat ufak bir config dosyası düzenlenmesiyle aktif edilebiliyor.

1-) Windows arama kısmına "%localappdata%" yazın.

2-) Steam:
AppData\Local\Athena\Saved\Config\WindowsClient\GameUserSettings.ini dosyasını açın.

2-) Xbox Gamepass veya Microsoft Store: AppData\Local\Packages\Microsoft.SeaofThieves_8wekyb3d8bbwe\LocalState\Athena\Saved\Config\UWP64\GameUserSettings.ini dosyasını açın

3-) En alt satıra inin.

4-) [/Game/Blueprints/Core/BP_ApplicationSettings.BP_ApplicationSettings_C]
Gamelanguage = 14.

Kodunu yapıştırıp kaydedin. Oyuna girdiğinizde Türkçe olacak. Config dosyası düzenlemesi olduğu için herhangi bir ban yeme şansınız olduğunu düşünmüyorum çünkü grafik ayarlarını vs. de bu şekilde yapıyoruz fakat yine de ban yeme ihtimaliniz olduğunu farz ederek yapın.

(Yazı alıntıdır, herkes faydalansın diye paylaştım.)
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
konuyu hortlatmak gibi olcak ama evet oyun dosyalarında türkçe var ama microsoft bunu daha yayınlamadığı için resmi değil bu yüzden ban yeme olasılığı yüksek ve oyuna her girerken file check yapıyo o yüzden yapmamanızı öneririm muhtemel olarak bu sezonun ortalarında gelcekmiş öyle söylentiler var

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
konuyu hortlatmak gibi olcak ama evet oyun dosyalarında türkçe var ama microsoft bunu daha yayınlamadığı için resmi değil bu yüzden ban yeme olasılığı yüksek ve oyuna her girerken file check yapıyo o yüzden yapmamanızı öneririm muhtemel olarak bu sezonun ortalarında gelcekmiş öyle söylentiler var
Çoğu oyunda CFG dosyasını değiştirmek ban sebebi değil aslında. Ayrıca bazı ayarları burdan yapanlar var. Kimsenin bu konu hakkında ban yediğini görmedim daha önce ama tabii ki bu riski alması lazım yapan kişinin. Ben bu güncellemede gelir diye umuyordum ama gelmedi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,460
Üyeler
140,203
Son üye
mimaotml
Top Bottom