Neler Yeni

Yardım Seagate sahte ürün şüphesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Johny Lesh
Güvenlik kamerası kayıtları için Hepsiburada üzerinden Mavisistem adlı satıcından Seagate SkyHawk 1TB HDD satın aldım. Bu linkten (https://www.seagate.com/tr/tr/support/warranty-and-replacements/) garanti sorgulaması yapmak istediğimde seri numarasının hatalı olduğu uyarısını aldım. Daha sonra bu linkten (https://verify.seagate.com/verify/) harddisk üzerindeki QR kodun altındaki numaradan doğrulama yapmak istediğimde harddiskin 2TB ve seri numarasının 3C3 ile bittiği bilgisine ulaştım. Fakat sitede yazan seri numarası ile bendeki seri numarası uyuşmuyor. Bunu satıcıya sordum. Ardından satıcının cevabıyla birlikte durumu Seagate’e mail atarak bildirdim. Satıcının cevabını, Seagate’den gelen mailin Türkçe çevirisini (Gelen mail İngilizce, uğraşmayın diye çeviriyi kopyaladım.) ve HDD’nin görselini ekledim. Şimdi bu HDD orijinal mi sahte mi? Paketini açmadığım için bilgisayara takıp bakamıyorum.

Ürünün linki: https://www.hepsiburada.com/seagate...?magaza=Mavisistem&url_src=ios-product-detail

Ekler

• 30F50AB8-7C38-48FF-A627-38766E8605BD.jpeg
    30F50AB8-7C38-48FF-A627-38766E8605BD.jpeg
    1.7 MB · Hit: 49
  • 868D5131-FF16-4F47-BE7C-5B4EEA26D4CB.png
    868D5131-FF16-4F47-BE7C-5B4EEA26D4CB.png
    253 KB · Hit: 48
  • 79C479A1-3E11-430B-9D60-4C5AD27DA082.jpeg
    79C479A1-3E11-430B-9D60-4C5AD27DA082.jpeg
    185 KB · Hit: 46
  • 3C6F56B7-2FDB-4B16-8A0B-5CBE2533322A.jpeg
    3C6F56B7-2FDB-4B16-8A0B-5CBE2533322A.jpeg
    254.1 KB · Hit: 48
  • 21A7C204-67B0-41D7-9671-B727EBA45310.jpeg
    21A7C204-67B0-41D7-9671-B727EBA45310.jpeg
    198.2 KB · Hit: 47
  • 7677AE15-045D-4078-BC8A-9801B3F330E5.jpeg
    7677AE15-045D-4078-BC8A-9801B3F330E5.jpeg
    241.6 KB · Hit: 45

EnesU*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ahmet Enes
hocam aynı durum bende de oldu ama sen tedbirli davranıp paketini açmamışsın. benim durumum da şöyle oldu ne qr kod ne de seri numarası kontrolü yaptım, direkt paketi açtım kullanmaya başladım sonra hd tune pro üzerinden betsector taraması yapayım dedim birde ne göreyim seagte hdd yi toshiba olarak tanıyor yapıcak bişey yok dedim, öyle kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok okuma yazma hızı konusunda vs ama ileride patlaması muhtemel. İdarelik kullanıyorum daha sonrasında 5tb lık bir hdd ye geçeceğim onu da direkt itopya üzeriden vs alıcam asıl sıkıntı şu sahte ürünü ucuza satmıyor elemanlar piyasa fiyatına satıyor o yüzden fazla şüphe duymuyorsun bence paketi açmamışken direkt iade et hepsiburada ya da bildir bunu itopya üzerinden falan al hiç riske girme hayırlısı olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam aynı durum bende de oldu ama sen tedbirli davranıp paketini açmamışsın. benim durumum da şöyle oldu ne qr kod ne de seri numarası kontrolü yaptım, direkt paketi açtım kullanmaya başladım sonra hd tune pro üzerinden betsector taraması yapayım dedim birde ne göreyim seagte hdd yi toshiba olarak tanıyor yapıcak bişey yok dedim, öyle kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok okuma yazma hızı konusunda vs ama ileride patlaması muhtemel. İdarelik kullanıyorum daha sonrasında 5tb lık bir hdd ye geçeceğim onu da direkt itopya üzeriden vs alıcam asıl sıkıntı şu sahte ürünü ucuza satmıyor elemanlar piyasa fiyatına satıyor o yüzden fazla şüphe duymuyorsun bence paketi açmamışken direkt iade et hepsiburada ya da bildir bunu itopya üzerinden falan al hiç riske girme hayırlısı olsun.
Ekran görüntüsü 2023-03-22 163634.png

hd tune üzerinde böyle gözüküyor hocam 1 aydır kullanıyorum herhangi bir betsector oluşmadı şimdi çektim yeni görüntü

hd tune üzerinde böyle gözüküyor hocam 1 aydır kullanıyorum herhangi bir betsector oluşmadı şimdi çektim yeni görüntü
uuytj.png

Benchmark testi de bu şekilde

uuytj.png

Benchmark testi de bu şekilde
hocam eğer iade etmek istemez kullanırsam sıkıntı olurmu diye düşünürsen benim hdd ye 4 tane sanal makine kurulu 2 si server 2si win7 aktif olarak kullanıyorum 3 tane sanal makine açık ve hepsi birbirleri ile aktif olarak haberleşir vaziyette görev yöneticisinden hdd nin işlem durumuna baktım bir problem oluşmuyor fazla bilgim yok ama hdd de bir problem olsaydı 1 aylık aktif kullanımda 1 tane de olsa ölü bölge oluşurdu sonuçta sahte ürün bf2042 gibi oyunlarda hdd de onlarıda oynuyorum şimdilik bir problem yok. bilgin olsun diye belirteyim dedim

Son düzenleme:
Top Bottom