Neler Yeni

Sharkoon RGB-LIT-100 RGB Bağlantı sorunu

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda

Sharkoon RGB-LIT-100 USB 3.0 RGB ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa​

Öncelikle herkeze merhaba. Kasamın RGB bağlantılarında birşeyleri yanlış yapıyorum. Kasayı bilenler bilir ön tarafında camının üzerinde RGB si var, kasanın yan tarafında camın psu nun üst kısmında şerit RGB ledi var ve arka çıkış fanıda RGB. Bu üçünün bağlantısını kasanın kendi içinde montajlı olan RGB kontrolcüye taktım. Anakarta baglantıya gerek kalmadan reset tuşuyla rgbleri kontrol etmemize olanak saglayan bir kasa. Reset tuşum çalışıyor ama RGB lerin kontrolünü yapamıyorum ve hiç daha renkleri açamadım. Bütün fanlar çalışıyor. reset tuşu çalışıyor ama RGB ler açılmıyor veya kontorlünü yapamıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Samed Enser
Reset tusunun baglantisini kontrolcuye yaltin mi? Kontrolcuyu psu ya sata girisiyle bagladin mi?

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Reser SW kontrolcüye bağlı. Kontrolcüde psu ya bağlı. Güç konusunda sıkıntısı olsa fanlarda dönmez hepsı kontrolcü üzerinden alıyor gücü. Ama RGB ışıklar 1 kere bile yanmadı ya da reset tuşuyla kontrol edemedim.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Koca forumda şunu bilen ya da bilen birine yönlendirecek bir allahın kulu yok herhalde.

EnesAKGUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Enes AKGÜN
fotoğraf atmanız lazım RGB kontrolcünün fotosunu atın ve kabloları nasıl bağladığınız görünsün
Hocam Kırmızı İle İşaretlediğim Kablo RGB Ledlerin Kablosu Mavi ile İşaretlediğim kablo Güç Kablosu sataya Baglı Yeşil İle İşaretlediğim Kablonun Ucu Boşta Kullanım Kılavuzunda O yeşil İle İşaretlediğimi Anakarta Bağla Diyor Anakartım ARGB Desteklemiyor Ama Kasayı İlk Aldığımda Çalışıyordu RGB

Ekler

• IMG_20201227_215915_1.jpg
    IMG_20201227_215915_1.jpg
    2.9 MB · Hit: 70
Hocam Kırmızı İle İşaretlediğim Kablo RGB Ledlerin Kablosu Mavi ile İşaretlediğim kablo Güç Kablosu sataya Baglı Yeşil İle İşaretlediğim Kablonun Ucu Boşta Kullanım Kılavuzunda O yeşil İle İşaretlediğimi Anakarta Bağla Diyor Anakartım ARGB Desteklemiyor Ama Kasayı İlk Aldığımda Çalışıyordu RGB
Gözle görülür herhangi bir hata yok. Kasayı ilk aldığınızda çalıştığını söylediniz kendiliğinden mi bozuldu ? birde reset tuşuna bir süre basılı tutmayı deneyin kapatmış olabilirsiniz ayrıca eğer kullanmıyorsanız yeşil renk ile gösterdiğiniz kabloyu sökün ve mavi ile işaretlediğiniz yerden çıkan kabloyu farklı bir sata kablosuna takın

Ekler

• 20201227_231431.jpg
    20201227_231431.jpg
    1.9 MB · Hit: 60
Son düzenleme:

EnesAKGUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Enes AKGÜN
Gözle görülür herhangi bir hata yok. Kasayı ilk aldığınızda çalıştığını söylediniz kendiliğinden mi bozuldu ? birde reset tuşuna bir süre basılı tutmayı deneyin kapatmış olabilirsiniz ayrıca eğer kullanmıyorsanız yeşil renk ile gösterdiğiniz kabloyu sökün ve mavi ile işaretlediğiniz yerden çıkan kabloyu farklı bir sata kablosuna takın
Hocam Sata kablosunu Değiştirdim Hala Yanmıyor bi 30 saniyeye yakın bastım resete bi belirme falan olmadı ledlerin yanmış olma olasılıgı varmı

Hocam Sata kablosunu Değiştirdim Hala Yanmıyor bi 30 saniyeye yakın bastım resete bi belirme falan olmadı ledlerin yanmış olma olasılıgı varmı
1 tane bağlı görünüyor diğer ledleri bağlayıp test et 3 üde çalışmıyorsa ya yanmıştır ya da kontrolcü bozulmuştur anakartında ARGB girişi varsa ledleri oraya takarak test edebilirsin

EnesAKGUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Enes AKGÜN
1 tane bağlı görünüyor diğer ledleri bağlayıp test et 3 üde çalışmıyorsa ya yanmıştır ya da kontrolcü bozulmuştur anakartında ARGB girişi varsa ledleri oraya takarak
Hocam Bana Geldiğinde 1 Adet Bağlantılı led vardı başkada bir kablo yok Anakartıma RGB Girişi Yok Kontrolcüyü nerden Bulabilirm

Top Bottom