Neler Yeni

Sharkoon RGB-LIT-100 RGB Bağlantı sorunu

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Bu forumda bu sorunumun çözümünü bilen birileri eminim vardır. Ama birden fazla konu açmama rağmen herkes saçma sapan basit şeyler sorup söylüyor ve umudum kalmadı açıkcası. Arkadaşlar ben gayet açık bir şekilde sorunumu izah ediyorum. Bana gerçekten yardımcı olacak birisi yokmu bu forumda tekrar anlatıyorum. Ben sistemimi bu kasanın içerisine kurdurdum. Bu kasayı bilenler bilir ön camında RGB si var yan tarafında RGB şerit ledi var ve arka çıkış fanıda RGB. Bu üç RGB ürün kasanın içindeki RGB kontrolcüye bağlanıyor ve ben üçünüde bağladım. Bu RGB leri kontrol etmek için kasada reset sw kullanılıyor. Reset SW kablosunuda RGB kontrolcüye bağladım. Son olarakda RGB kontrolcünün PSU ya bağlantısını yaptım. Ama yinede RGB ler bir kere bile yanmadı. Reset tuşuna uzun basıyorum tek tek basıyorum bekleyerek basıyorum yok yinede yanmıyor. Benim bu sorunumu çözmeme yardımcı olacak biri varmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

NOT : RGB Fan dönüyor çalışıyor. Tek sorun bu üç RGB ürünün RGB özelliğini kullanamam.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,407
İsim
Selman
Ürün sorunlu olabilir.Ben bağlantılarda bir sorun göremedim çünkü.

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Bu forumda bu sorunumun çözümünü bilen birileri eminim vardır. Ama birden fazla konu açmama rağmen herkes saçma sapan basit şeyler sorup söylüyor ve umudum kalmadı açıkcası. Arkadaşlar ben gayet açık bir şekilde sorunumu izah ediyorum. Bana gerçekten yardımcı olacak birisi yokmu bu forumda tekrar anlatıyorum. Ben sistemimi bu kasanın içerisine kurdurdum. Bu kasayı bilenler bilir ön camında RGB si var yan tarafında RGB şerit ledi var ve arka çıkış fanıda RGB. Bu üç RGB ürün kasanın içindeki RGB kontrolcüye bağlanıyor ve ben üçünüde bağladım. Bu RGB leri kontrol etmek için kasada reset sw kullanılıyor. Reset SW kablosunuda RGB kontrolcüye bağladım. Son olarakda RGB kontrolcünün PSU ya bağlantısını yaptım. Ama yinede RGB ler bir kere bile yanmadı. Reset tuşuna uzun basıyorum tek tek basıyorum bekleyerek basıyorum yok yinede yanmıyor. Benim bu sorunumu çözmeme yardımcı olacak biri varmı?

NOT : RGB Fan dönüyor çalışıyor. Tek sorun bu üç RGB ürünün RGB özelliğini kullanamam.
Başka bir sata power portuna takabilir misin. Bağlantıları doğru yapmışsın.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Ürün sorunlu olabilir.Ben bağlantılarda bir sorun göremedim çünkü.
İnşallah öyle değildir. Başka kasam yok ve bütçem bir süreliğine bir şey almaya müsait değil.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,407
İsim
Selman
İnşallah öyle değildir. Başka kasam yok ve bütçem bir süreliğine bir şey almaya müsait değil.
Hocam tekrardan kasayı satın almayın,kasanın arızalı olup olmadığından tamamen emin olduktan sonra eğer arızalı çıkarsa aldığınız yerle iletişime geçin,iade veya değişim isteyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bekir
Beyler bende bir şey soracam ben şimdi bu md2 sistemi almayı başarabildim kasaya ekran kartını taktım bir şekilde windowsu da kurdum her şey tamam da bu kasa sadece mor ışık yanıyor başka bir şey mi takacaktık ta ben mi unuttum? reset tuşuna basıyorum hiç tepki yok sadece mor ışıklar yanıyor yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Arkadaşlar RGB sorununu çözdüm. Aslında sorun değil benim yaptığım yanlış bir bağlantıdan kaynaklandı. En baştan izahını edeyim kasayı alanlarda bu hatayı yapmasın. Arkadaşlar kasada RGB kontrolcü var. Bu kontrolcüye kasanın ön camındaki RGB için ordan gelen kabloyu kontrolcüye takıyoruz. Kasanın yan şerid led RGB sinden gelen kabloyuda kontrolcüye takıyoruz. Kasanın arka RGB fanından gelen kabloyuda kontrolcüye takıyoruz. Sonra Reset SW kablosunu RGB kontrolcüdeki iki pinlik girişe takıyoruz üst tarafında bulunuyor zaten kontrolcü kartının. RGB kontrolcünün güç bağlantısını PSU ya yapıyoruz. RGB kontrolcüde 1 tane daha RGB ürün kullanabilmemiz için giriş boşta kalıyor. Ve en önemlisi benim yaptığım hata ve kasayı alalı 1 ayı geçtı hergun bakmama rağmen nasıl göremedim yaptığım hatayı bende inanamadım. RGB kontrolcüde bir kablo boşta kalıyor. O kablo anakartınızda RGB girişi var ise anakarta bağlamak için. Ben zaten RGB kontrolcüden çıkan o kabloyu dönüp dolaşıp 1 tane daha rgb ürün kullanabilmemiz için fazladan koydukları girişe takmışım kontrolcüde :D şaka gibi :D o kablo ya boşta kalacak arkadaşlar yada anakartında RGB girişi olanlar anakartına takacak. :D benim gibi hata yapıp kendi kendinize delirmeyin :D

Arkadaşlar RGB sorununu çözdüm. Aslında sorun değil benim yaptığım yanlış bir bağlantıdan kaynaklandı. En baştan izahını edeyim kasayı alanlarda bu hatayı yapmasın. Arkadaşlar kasada RGB kontrolcü var. Bu kontrolcüye kasanın ön camındaki RGB için ordan gelen kabloyu kontrolcüye takıyoruz. Kasanın yan şerid LED RGB sinden gelen kabloyuda kontrolcüye takıyoruz. Kasanın arka RGB fanından gelen kabloyuda kontrolcüye takıyoruz. Sonra Reset SW kablosunu RGB kontrolcüdeki iki pinlik girişe takıyoruz üst tarafında bulunuyor zaten kontrolcü kartının. RGB kontrolcünün güç bağlantısını PSU ya yapıyoruz. RGB kontrolcüde 1 tane daha RGB ürün kullanabilmemiz için giriş boşta kalıyor. Ve en önemlisi benim yaptığım hata ve kasayı alalı 1 ayı geçtı hergun bakmama rağmen nasıl göremedim yaptığım hatayı bende inanamadım. RGB kontrolcüde bir kablo boşta kalıyor. O kablo anakartınızda RGB girişi var ise anakarta bağlamak için. Ben zaten RGB kontrolcüden çıkan o kabloyu dönüp dolaşıp 1 tane daha RGB ürün kullanabilmemiz için fazladan koydukları girişe takmışım kontrolcüde :D şaka gibi :D o kablo ya boşta kalacak arkadaşlar yada anakartında RGB girişi olanlar anakartına takacak. :D benim gibi hata yapıp kendi kendinize delirmeyin :D
Açıkladığım gibi sorun çözülmüştür.

Arkadaşlar RGB sorununu çözdüm. Aslında sorun değil benim yaptığım yanlış bir bağlantıdan kaynaklandı. En baştan izahını edeyim kasayı alanlarda bu hatayı yapmasın. Arkadaşlar kasada RGB kontrolcü var. Bu kontrolcüye kasanın ön camındaki RGB için ordan gelen kabloyu kontrolcüye takıyoruz. Kasanın yan şerid LED RGB sinden gelen kabloyuda kontrolcüye takıyoruz. Kasanın arka RGB fanından gelen kabloyuda kontrolcüye takıyoruz. Sonra Reset SW kablosunu RGB kontrolcüdeki iki pinlik girişe takıyoruz üst tarafında bulunuyor zaten kontrolcü kartının. RGB kontrolcünün güç bağlantısını PSU ya yapıyoruz. RGB kontrolcüde 1 tane daha RGB ürün kullanabilmemiz için giriş boşta kalıyor. Ve en önemlisi benim yaptığım hata ve kasayı alalı 1 ayı geçtı hergun bakmama rağmen nasıl göremedim yaptığım hatayı bende inanamadım. RGB kontrolcüde bir kablo boşta kalıyor. O kablo anakartınızda RGB girişi var ise anakarta bağlamak için. Ben zaten RGB kontrolcüden çıkan o kabloyu dönüp dolaşıp 1 tane daha RGB ürün kullanabilmemiz için fazladan koydukları girişe takmışım kontrolcüde :D şaka gibi :D o kablo ya boşta kalacak arkadaşlar yada anakartında RGB girişi olanlar anakartına takacak. :D benim gibi hata yapıp kendi kendinize delirmeyin :D

Kasa tam bir FP kasası. RGB modları ışıkları tatmin edici :)

hllcn28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil

Kasa tam bir FP kasası. RGB modları ışıkları tatmin edici :)
Aynı kasadan ben de aldım ve sistem montajı yapıcam. Ancak bu konuda amatörüm araştırarak bir çok bağlantı olayını anladım ama şu RGB kontrolcüye güç vermek için nasıl bir kablo bağliycaz anlamadım. PSU dan gelen sata kablosu o RGB kontrolcü için çok büyük. Çeviri
veya ekstra bi kabloya mı ihtiyacım var ?

hllcn28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
Yardımcı olursanız çok sevinirim

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Yardımcı olursanız çok sevinirim
Dostum ekstra bir kabloya ihtiyacın yok. Bak sana tavsiyem şu. Kasayı aldığında temperli camını ve yan kapağını bi çıkar. Kasa boşken bir incele. İlk önce RGB bağlantılarını ve Reset SW bağlantısını yap. Ondan sonra RGB kontrolcüde bir ucunun PSU dan gelen kabloya takılacak olan bir kabloyu boşta görürsün.

hllcn28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
Dostum ekstra bir kabloya ihtiyacın yok. Bak sana tavsiyem şu. Kasayı aldığında temperli camını ve yan kapağını bi çıkar. Kasa boşken bir incele. İlk önce RGB bağlantılarını ve Reset SW bağlantısını yap. Ondan sonra RGB kontrolcüde bir ucunun PSU dan gelen kabloya takılacak olan bir kabloyu boşta görürsün.
RGB kontrolcü de şu kablo boşta kaldı bunu nereye takacağız

Ekler

• IMG20210109213723.jpg
    IMG20210109213723.jpg
    1.6 MB · Hit: 48

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Bu kablo anakart bağlantısı için anakartın destekliyorsa anakartına tak yoksa boşta kalsın.

Bak dediğim gibi RGB kontrolcüde 4 tane rgb ürün girişi var bunların 3 ü dolu olacak 1 i kasanın ön camından gelen biri yan şerit led diğeri arka fan. Bu elindeki kablo boşta kalacak. Bu dediklerimi yaptıktan sonra Kasanın Reset SW kablosunu rgb kontrolcüdeki 2 pinlik girişe tak. Sonrasında RGB kontrolcüye güç vermek için psu ya bağla. Sonrasında bilgisayarı başlattığında direk yanar zaten reset sw tuşuyla rgbleri modları kontrol edersin.

Top Bottom