Neler Yeni

Simulasyon Ağırlıklı Çalışacak Sistem

ellidokuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
Bütçe
20.000
Dostlar merhaba, kendim için ağırlıklı simulasyon oyunlarında kullanacağım (iracing, assetto, formula1,dirt vs) arada bir de olsa call of, battlefield gibi fps oyunlarını da rahatlıkla oynayabileceğim maksimum 20 bin lira bütçe ile bir kasa almak istiyorum. Bahsettiğim bütçe yanlızca kasa için. Monitörü ayrıca düşünücem. Güncel piyasada donanım bilgim hiç yok. Bana önerebileceğiniz en azından işlemcin, ekran kartın, anakartın bu olsun diyeceğiniz parçalar ne olur? Veya tavsiye edeceğiniz hazır kurulu sistemler varsa onları da inceleyebilirim hatta bu daha kolay olur benim adıma. Şimdiden teşekkür ederim saygılar.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
iRacing'de 5800X3D hayvan gibi performans veriyormuş dc sunucusunda muhabbeti dönmüştü bir ara, şimdi yatağa kaçıyorum ama sistem toplayacak arkadaşlar bir de 5800X3D tabanlı bir sistem toplamaya çalışırlarsa senin açından daha iyi olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Yunus
Aga ben profesyonel kasa topluyorum. Ekran kartı hariç parçaları Türkiye den Ekran Kartı yurt dışından sağlıyorum. Bugün ise
i5 11400F
RTx 3060 12GB OC
16 GB DDR4 3200Mhz
1TB m2.ssd
510M H anakart
MSI marka rgb kasa
topladım adamın bana ödediği ücret ile beraber sistem 14.000₺'ye geldi üstüne 3.000₺ ye 144 Hz oyuncu monitörü de aldık teslim ettik. Ki bu tarz bir sistem toplaman gerekir en az kalkıp uzun süre değişim yapmadan kullanmak için.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Sinerjide rx6700 r55600 lü hazır sistem vardı 14 k ya

ellidokuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aga ben profesyonel kasa topluyorum. Ekran kartı hariç parçaları Türkiye den Ekran Kartı yurt dışından sağlıyorum. Bugün ise
i5 11400F
RTx 3060 12GB OC
16 GB DDR4 3200Mhz
1TB m2.ssd
510M H anakart
MSI marka rgb kasa
topladım adamın bana ödediği ücret ile beraber sistem 14.000₺'ye geldi üstüne 3.000₺ ye 144 Hz oyuncu monitörü de aldık teslim ettik. Ki bu tarz bir sistem toplaman gerekir en az kalkıp uzun süre değişim yapmadan kullanmak için.
Az buçuk araştırdığım kadarıyla en azından ekran kartını bende 3060, 3060ti kartlı bir sistem olsun diyordum. Ama geriye kalan parçalar hakkında en ufak bir fikrim yok. Ve ayrıca dediğiniz rakamlara kasa biterse mükemmel olur benim için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Yunus
Az buçuk araştırdığım kadarıyla en azından ekran kartını bende 3060, 3060ti kartlı bir sistem olsun diyordum. Ama geriye kalan parçalar hakkında en ufak bir fikrim yok. Ve ayrıca dediğiniz rakamlara kasa biterse mükemmel olur benim için.
Sana şöyle diyeyim bu kasayı bugün teslim ettim ve kullanıcı için toplam maliyeti monitör vs. hepsi içinde 16.472₺ oldu ve benim kasa toplama ücretim ile beraber. Sana şunu diyeyim bilgisayarın tam hali kullanışa hazır hali 17.000₺'yi geçmesin ve bu özelliklerden aşağıya olmasın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Muhammet açıkgöz
Dostlar merhaba, kendim için ağırlıklı simulasyon oyunlarında kullanacağım (iracing, assetto, formula1,dirt vs) arada bir de olsa call of, battlefield gibi fps oyunlarını da rahatlıkla oynayabileceğim maksimum 20 bin lira bütçe ile bir kasa almak istiyorum. Bahsettiğim bütçe yanlızca kasa için. Monitörü ayrıca düşünücem. Güncel piyasada donanım bilgim hiç yok. Bana önerebileceğiniz en azından işlemcin, ekran kartın, anakartın bu olsun diyeceğiniz parçalar ne olur? Veya tavsiye edeceğiniz hazır kurulu sistemler varsa onları da inceleyebilirim hatta bu daha kolay olur benim adıma. Şimdiden teşekkür ederim saygılar.
Dostum benim sana tavsiyem en büyük ekran kartı yerine AMD ekran kartı alırsan ki işlemcinin devam Eda olursa güzel bir performansta oyun oynarsın ama rekabetçi oyunları falan cs:go gibi oyunlar oynayacaksan evet ya ekran kartı alma tercih ederim çünkü envik ya da refleks teknolojisi var bu da bayağı güzel bir şey yani Ama performansın oyun performansın yani fps'in amd'ye göre düşük olacaktır illaki ama 20k'ya da 3.070'te çok güzel bir kasa alırsın

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,411
İsim
MehmedVII
4060Ti sistemleri bekle. Şu devirde bence artık 3000 serisi alınmaz. 4000 serisi önceki fiyatlarıyla çıkıyor.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
iRacing'de 5800X3D hayvan gibi performans veriyormuş dc sunucusunda muhabbeti dönmüştü bir ara, şimdi yatağa kaçıyorum ama sistem toplayacak arkadaşlar bir de 5800X3D tabanlı bir sistem toplamaya çalışırlarsa senin açından daha iyi olabilir
Hocam similasyon oyunlar ekran karti tabanli oldugu icin bence ekran kartina yuk vermek daha önemli.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Hocam similasyon oyunlar ekran karti tabanli oldugu icin bence ekran kartina yuk vermek daha önemli.
Hayır hocam, simülasyon oyunlarında çok fazla fizik hesaplaması yapıldığı ve diğer araçların hesaplaması da anlık yapıldığı için işlemci kritik önem taşıyor. Tabii ekran kartı da önemli ama yüksek ve akıcı fpsle oynamak için asıl kriter işlemci.

1685428291153.png

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
Hayır hocam, simülasyon oyunlarında çok fazla fizik hesaplaması yapıldığı ve diğer araçların hesaplaması da anlık yapıldığı için işlemci kritik önem taşıyor. Tabii ekran kartı da önemli ama yüksek ve akıcı fpsle oynamak için asıl kriter işlemci.

Alıntıyı görüntüle
Bilmiyorum hocam bir degisik geldi bende assetto corsa oynuyorum ekran kartini degistirdikten sonra fps im baya yukseldi 40 50 gibi bir deger bu tablonun böyle olmasina sasirdim.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Bilmiyorum hocam bir degisik geldi bende assetto corsa oynuyorum ekran kartini degistirdikten sonra fps im baya yukseldi 40 50 gibi bir deger bu tablonun böyle olmasina sasirdim.
Senin işlemci zaten iyi hocam, eski ekran kartı darboğaz yapıyormuştur büyük ihtimalle

Top Bottom