Neler Yeni

Sistem fiyatı öğrenme

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
nadir göktan
Herkese merhaba. Oğlumu bilgisayar bağımlılığından kurtarmak için sistemi satıp iki sene sonra bir bilgisayar toplamak istiyorum. Sistemim ne kadar acaba? Cevap veren çıkarsa şimdiden teşekkür ederim.

Ryzen 5 5600 islemci
Dark 120 çift fanli argb işlemci soğutucusu
Gigabyte b 450m-k anakart
Rx6700 XT hellhound 3 fanlı ekran kartı
2 TB goodram M2 ssd
2*8 16 GB crrucial ram
650 w PSU ve pollux 4 fanlı RGB kasa
Şimdiden teşekkürler.

Ekler

• Screenshot_2024-05-05-12-42-25-596_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-05-05-12-42-25-596_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Hit: 37

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Herkese merhaba. Oğlumu bilgisayar bağımlılığından kurtarmak için sistemi satıp iki sene sonra bir bilgisayar toplamak istiyorum. Sistemim ne kadar acaba? Cevap veren çıkarsa şimdiden teşekkür ederim.

Ryzen 5 5600 islemci
2 TB goodram M2 ssd
2*8 16 GB crrucial ram
Şimdiden teşekkürler.
Sistem güzel aslında her oyunu oynatır ama garantisi var mı parçaların ?
Tahminim max. 15-20 Bin TL arası gider diye düşünüyorum. 20 yi görmez ama

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
nadir göktan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD ve kule tipi soğutucuyu yeni eklemiştim. Onların garantisi mevcut. Diğer parçaların kutuları var fakat garantileri bitti tabi. Ben de sistemi çok seviyorum ama oğlumu kursa falan gonderemez oldum. Bir süre bilgisayarsız kalması evdeki herkes için iyi olacak gibi.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin

Ryzen 5 5600 islemci
2 TB goodram M2 ssd
2*8 16 GB crrucial ram
Şimdiden teşekkürler.
ekran kartı için fiyat ne düşünüyorsunuz ve oğlunuzun kursa gitmesi için teşvikte bulunun anlaşmayı deneyin eğer anlaşmaz ise sistemden ekran kartını çıkarın gidip hd5450 veya gt630 türevi bir kart takarsınız zaten oynayamaz oyunları gerektiğinde asıl kartı takarsınız yoksa yapacak bir şey yok

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Ekran kartını saklayıp 100 200 liralık dandik bir kart takarsanız zaten oyun oynayamaz. Sistemin hepsini satmaya bence gerek yok ama sanırım 18k civarı gider

Armi3067

80+ Bronze
ekran kartı için fiyat ne düşünüyorsunuz ve oğlunuzun kursa gitmesi için teşvikte bulunun anlaşmayı deneyin eğer anlaşmaz ise sistemden ekran kartını çıkarın gidip hd5450 veya gt630 türevi bir kart takarsınız zaten oynayamaz oyunları gerektiğinde asıl kartı takarsınız yoksa yapacak bir şey yok
Arkadaş gayet mantıklı bir konuya değinmiş bence sistemi tümü ile satmaktansa ekran kartını elden çıkarıp daha düşük bir model ile değiştirin anlaşamadığınız noktada bilgisayarını satmak bence yanlış bir hareket 2 sene uzun bir süre değil 2 sene sonra bu pc ortalama bir gpu'yu her türlü kaldırır. O zaman güncel bir gpu takıp yoluna devam edebilir, model düşürmek şuan daha mantıklı en azından evde yine bir bilgisayar bulunmuş olur. Yarın öbürgün lazım olur bilgisayarsız kalmaktansa iyidir.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
ve kartı satmaya da bilirsiniz sadece kutusuna koyup kaldırırsınız çocuğunuz kursa gittiğinde takar oynarsınız gelmeden de çıkarırsınız basit bir kart takarsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
nadir göktan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ekran kartından çok memnunum 1080p de bence biçilmiş kaftan. Oğlum Roblox oynadığı için ne takarsam takayım açacak. Açmazsa da al başına belayı. En iyisi satıyım kurtulayım dedim. Buradaki yorumları okuyunca da direncim kırıldı bilemiyorum. Yine de fiyat konusunda kafamda bir şeyler belirdi ve fikir olarak bakış açıma yardımcı olan tüm forum arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Armi3067

80+ Bronze
Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ekran kartından çok memnunum 1080p de bence biçilmiş kaftan. Oğlum Roblox oynadığı için ne takarsam takayım açacak. Açmazsa da al başına belayı. En iyisi satıyım kurtulayım dedim. Buradaki yorumları okuyunca da direncim kırıldı bilemiyorum. Yine de fiyat konusunda kafamda bir şeyler belirdi ve fikir olarak bakış açıma yardımcı olan tüm forum arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla oğlunuz küçük, ben bu sistemi görünce sizi hiç düşünemedim biraz daha genç sanmıştım fakat sizde şuan bir yandan haklısınız. Satıp ileride oda biraz büyüyünce (hala tahminimce küçük sadedce roblox dediğiniz için) iyi bir sistem alıp beraber boş zamanlarınızda oynarsınız.

Top Bottom