Neler Yeni

Sistem topladım uyumlu mu?

lappecinq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertuğ TOPCU
Bütçe
40000
Merhaba sevgili dostlar, yıl 2024 olmuş ve sistem parça fiyatları şu an düşüyorken ve bayram yardımı aile yardımı olarak yeni bir bilgisayar topladım sizlere linklerini atacağım ve neler eklenebilir hangi parçalar gerektiğinden fazla olabilir? hangisini upgrade yapmalıyım? fiyatı hak eder mi? tavsiyelerinizi ve önerileriniz benim için önemli.

ANAKART
uyumlu olarak gördüğüm bir anakart var,
Link:

İŞLEMCİ
hangi işlemciyi alsam? iki tane link koyacağım.
1. link:

2. link:

arasında ki fiyat farkı 1150tl hangisi daha fiyat performanstır? cimri olmadan cevap verin, render montajla da ilgileniyorum.

İŞLEMCİ SIVI SOĞUTUCU
2 tane ürün buldum ama kararsızım hangisini almalıyım?
1. link:

2. link:

M2 SSD
"okuma ve yazma benim için çok önemli ve 1tb aşağı almayı düşünmüyorum artık yetmiyor. hem soğutuculu ve akıllı ısı kontrolü güç tasarrufu ve termal kontrol yapabilen bir m2 seçtim acaba fiyatı hak ediyor mu? daha iyi bir m2 ssd bulunabilir mi? bu ssd fiyatı bana fazla bile zar zor taksitle alacağım eğer ki daha fiyat performans bir ürün varsa yazın"

Linki:

EKRAN KARTI
"dostlar 3 tane ekran kartı buldum ancak PALİT markasından şüpheliyim ve fiyat olarak da biraz fazla görüyorum ne önerirsiniz?"

1. Palit marka 4060 Tİ 16GB 3 fanlı (ancak fiyatı yüksek olduğu için almayabilirim)
Link:

2. Palit marka 4060 (ti değil) 8gb 2 fanlı (fiyatı baya bi düşük bu iyi ama marka olarak şüpheliyim güvenemiyorum)
Link:

3. Güvenebildiğim markalardan Asus 4060 (ti değil) 8gb 2 fanlı bir ekran kartı (hem marka olarak güvendiğim tabi palit markasına göre bir tık daha pahalı, palit markasıyla fiyat farkı 1200tl net)
Link:

RAM
"anakarta uyumlu gördüğüm corsair marka 2x16GB DDR5 Dram 6000mhz cl36 beyaz ram"
Link:

KASA
"uyumlu olarak gördüğüm fiyat performans işlevi iyi görünen bir tane buldum"
Link:

Not:
Dostlar arada oyun oynamak için alacağım ancak 2 yaşımdan beri bilgisayar kullanıyorum şu an video montajı, fl studio da müzik, içerik üretmek, kayıt almak, photoshop gibi bir çok render gerektiren ve kullanırken 1 tane bile drop yedirmeyecek bir sistem toplamaya çalıştım, eğer ki bir yanlışım varsa parçaları belirtin ve hangi parçalara upgrade yapılabilir? hangi parçaları abartı seçtiysem uygun bir parçada yardımcı olursanız sevinirim. her şeyden önemlisi ne para ne de performansı, neyse parası vereceğim, ancak bütçem bu kadar olduğu içinde fazla çıkmamaya çalışıyorum ve fiyattan düşmeye kalkarsam da performansını düşürmek istemem.

Top Bottom