Neler Yeni

Sistem uyumu nasıl olur

Pose_546

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barbaros
Herkese merhaba eski bir bilgisayarım var ve kardeşim için oyun bilgisayarı haline getirmek istiyorum bilgisayarda bulunan parçalar şu şekilde
Anakart:‎Asus P5G41T-M LX 3
İşlemci: Xeon e5450 3.0ghz
Ram: ddr3 4 gb
Psu: 350 watt sertifikasız
Ekran Kartı: GT630
bu sisteme uprade olarak GTX 960-- 8GB ram -- 240GB bir ssd ile upgrade yapmak istiyorum oyunlarda çok sıkıntı yaşatırmı bir deneyimi olan birisi varsa lütfen bilgilendirsin...

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Salih YILDIRIM
Bence hem bütçe açısından hemde darboğaz yapmaması için GTX 750ti takabilirsin.Ama GTX 960 ile de hissedilir bir darboğaz yaşamazsın sanırım.Ramleri ise anakartın desteklediği maksimum seviyeye getirmeni tavsiye ederim.Ayrıca HDD kullanmanı pek tavsiye etmem 240 SSD al sonra 480 alırsın yeter ömur boyu zaten.Burada aklıma takılan tek şey güç kaynağın bunlara dayanabilir mi bilmiyorum.Onun da hesaplamasını TDP değerlerini toplayarak yapabilirsin.Biliyorsundur fakat yinede şunu belirteyim güç kaynağın 350w olmasına rağmen asla 350w vermez.Hesabını ona göre yaparsın.Ve işlemcine overclock yapmanı tavsiye ederim ne de olsa Xeon bir işlemci bunu yaparken de kule tipi bir soğutucun olmalı ki işlemciyi yakmayasın.İyi şanslar dilerim 😁

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,605
Üyeler
138,383
Son üye
arthos