Neler Yeni

Sistem yeni ve csgo donuyor düzelmiyor

MeTRaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Buğra
Arkadaşlar sistem daha yeni ilk olarak ramlerin mhz hizini yükselttim ekran kartı güncelledim, windows 11 e yükselttim ve steam i yükleyip cs go yükledim. Şuanda oyuna giriyorum ana menüde sorun yok fakat oyun bulunca ya yüklenirken yada 1-2 dk sonra ekran donuyor ve hicbir şekilde düzelmiyo ama arkadan hala oyun oynaniyor sesler geliyor (ek olarak oyunu sildim yukledim- dosyaları doğruladım - ramleri çıkartıp taktım - ekran ksrtını çıkartıp taktım )
Başka ne yapabilirim

Ekler

• Screenshot_2023-03-17-21-15-10-596_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-17-21-15-10-596_com.android.chrome.jpg
    481.7 KB · Hit: 60
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak Dinçer
Sorunun donanimlardan mi degil mi oldugunu anlamak için farkli oyunlari acmayi oynamayi deneyebilirsin. Ayrica ramin 3600 gozukuyor, 4600a mi cikardin gercekten ? Bus hizlariyla oynamak da sikinti yaratabilir. Onlarda sorun yoksa illaki csgoda bir seyler var.
Steam veya csgoyu farkli path e yeniden kurmak belki cozebilir

Sasuke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Abdülhakim Erdem
Discord
xteent
Benim arkadasin bilgisayarida acamiyor csyi belki sorun oyundadir

Veteran

80+
Sorun muhtemelen Win.11 kaynaklı. Ancak bu benim tahminim. Başka oyunlarda da problem varsa ekran kartı sürücülerini kaldırdıktan sonra DDU ile temizleyip yeni sürücü kullanarak deneyebilirsin. Bu arada kurulum esnasında Anakart'ın sürücülerini ve Windows'un sürücülerini de eksiksiz olarak kurdun mu? İşletim sistemin orjinal mi? Bunlar da önemli. Eğer olmazsa format atıp tekrar temiz kurulum yapmanı öneriyorum. Win.10 ile de denemeni tavsiye ediyorum.

MeTRaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunun donanimlardan mi degil mi oldugunu anlamak için farkli oyunlari acmayi oynamayi deneyebilirsin. Ayrica ramin 3600 gozukuyor, 4600a mi cikardin gercekten ? Bus hizlariyla oynamak da sikinti yaratabilir. Onlarda sorun yoksa illaki csgoda bir seyler var.
Steam veya csgoyu farkli path e yeniden kurmak belki cozebilir
Hocam 3600 olarak ayarlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun muhtemelen Win.11 kaynaklı. Ancak bu benim tahminim. Başka oyunlarda da problem varsa ekran kartı sürücülerini kaldırdıktan sonra DDU ile temizleyip yeni sürücü kullanarak deneyebilirsin. Bu arada kurulum esnasında Anakart'ın sürücülerini ve Windows'un sürücülerini de eksiksiz olarak kurdun mu? İşletim sistemin orjinal mi? Bunlar da önemli. Eğer olmazsa format atıp tekrar temiz kurulum yapmanı öneriyorum. Win.10 ile de denemeni tavsiye ediyorum.
Hocam başka oyun denemedim mlsf ama win 10 geldi cihaz ben o zmn da girdiğimde aynısı olmuştu o yuzden 11 e guncelledim

Veteran

80+
Hocam 3600 olarak ayarlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam başka oyun denemedim mlsf ama win 10 geldi cihaz ben o zmn da girdiğimde aynısı olmuştu o yuzden 11 e guncelledim
Bios ayarlarında herhangi bir şeye müdahale ettin mi? Bios'un güncel mi? Bunlarda önemli. Sen söylediklerimin hepsini bir dene istersen ondan sonra buraya tekrar yaz. Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım. Önce ekran kartı ile başlamanı öneriyorum.

MeTRaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekran kartini çıkartipta denicektim ana karta takinca görüntü aktarmıyo nedendir

Veteran

80+
Hocam ekran kartini çıkartipta denicektim ana karta takinca görüntü aktarmıyo nedendir
Bağlantılarda bir problem olabilir. Yanlış bir bağlantı yapıyor olabilirsin. Ekran görüntüsü paylaşabilir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak Dinçer
Bios ayarlarında herhangi bir şeye müdahale ettin mi? Bios'un güncel mi? Bunlarda önemli. Sen söylediklerimin hepsini bir dene istersen ondan sonra buraya tekrar yaz. Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım. Önce ekran kartı ile başlamanı öneriyorum.
Bios, windows guncel olsun olmasin, sorun cikaracagini sanmiyorum. Ayni sekil windows orjinal olmadigi icin boyle bir problem yaratmaz. Diger oyunlarda sorun yasiyorsa DDU temiz kurulum mantikli, yine cozmuyorsa donanimsal

Veteran

80+
Tam olarak nereninkininatayım
Monitörden ekran kartına giden kabloların bağlantı noktaları ve ekran kartının kasa içi güç bağlantıları ve anakart'a bağlı olduğu kısım bunları paylaşabilirsin.

MeTRaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Buğra
Monitörden ekran kartına giden kabloların bağlantı noktaları ve ekran kartının kasa içi güç bağlantıları ve anakart'a bağlı olduğu kısım bunları paylaşabilirsin.
Hocam herşeyi doğru bağladım onu biliyorum sadece birde ekran kartindamı sıkıntı var diye çıkarttım ama çıkartınca görüntü gelmedi

Veteran

80+
Bios, windows guncel olsun olmasin, sorun cikaracagini sanmiyorum. Ayni sekil windows orjinal olmadigi icin boyle bir problem yaratmaz. Diger oyunlarda sorun yasiyorsa DDU temiz kurulum mantikli, yine cozmuyorsa donanimsal

Hocam herşeyi doğru bağladım onu biliyorum sadece birde ekran kartindamı sıkıntı var diye çıkarttım ama çıkartınca görüntü gelmedi
Ekran kartı çalışıyordu ve çıkardın tekrar taktın ve görüntü gelmedi Doğru mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,020
Üyeler
146,610
Son üye
Mncs35
Top Bottom