Neler Yeni

Yardım Sistem yükseltme tavsiyesi

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
854
İsim
Arda doğan
sanallaştırma işleriyle uğraşıyorum 7950x e en giriş a620 takıp çıktığından beri kullananlar var kapanmadan bazı şeyler çok abartılıyor, tabi bütçe dahilinde sorunsuz iyi bir şey almak daha iyidir.

7900 gre alarak iyi yapmışsın aslında belleği de 20 gbps ama satarken 18 gbps olarak limitiyor onu da adrenalin yazılımından artırdığında kart 4070 ti super seviyelerine geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 yıldır 6800xt kullanıyorum 1 kere problem yaşamadım eski gcn mimarisinden kalma olaylar rdna 2 ve 3 de pek yaşanan olaylar değiller.
Ben bide o.c çekicem

Amd tarafında bir kaç ekran kartı kullandım ve sürekli sorun yaşadım wattman hatası gibi. Kötü tecrübelerim olduğu için biraz önyargım var. Belki şuan iyidir sorunlar çözüşmüştür ama bilmiyorum riske atmak istemiyorum
Ben watman yemeye ilk 6500xt de başladım ve kartı kıracak seviyeye geldim ama çözdüm konularıma bak neden oldugunu belli etmişim

xberke

80+
Ben bide o.c çekicem

Ben watman yemeye ilk 6500xt de başladım ve kartı kıracak seviyeye geldim ama çözdüm konularıma bak neden oldugunu belli etmişim
rdna 2 de watman hatası duyduğum tek modeldi zaten 6500xt çok kötü bir kart.

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cahit Emin
Merhabalar, sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum ve bir kaç tavsiyeye ihtiyacım var. Genel olarak 2k ultrawide bir monitör üzerinde oyun oynamaktayım.

İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran Kartı: rtx3070 ti
Ana Kart: Msi b550 gaming carbon wifi
24gb ram, 240lı sıvı soğutma vsy..

Sistemim genel olarak bu şekilde ve 2k da rahat bir şekilde takılmak için parça güncellemesi yapmak istiyorum. Aklımda işlemci olarak Ryzen 7 5700X3D yada Ryzen 7 5800X3D almak var. Sizler ne yapmamı tavsiye edersiniz.
işlemci yükselt bence

BurakAkar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Burak Akar
Biraz farklı bir olaya kayarak Ryzen 7 7800X3D ve MSI MB X670E GAMING PLUS WIFI alacağım yanına da 32 ram. 2 3 ay sonra da güzel bir rtx 4070 veya üstü bir ekran kartı almayı düşünüyorum

Top Bottom