Neler Yeni

Yardım Sistemim düşük fps veriyor

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,688
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Şunu da ekliyeyim.
Bazı oyunlarda 10400F senin işlemcini geride bırakabiliyor. Valorant da onlardan biri olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bununla birlikte NVİDİA'nın getirdiği son güncelleme de bazı oyunlarda FPS kaybı yaşandı.
Ben amd kullanıyorum. whql son sürüm kurdum ama bir şey olmadı
gta 5 60lara çıkarken 15-20lerde şu an

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Mehmet Kerem
Hocam valorant fps sorunu herkeste var oyunda çok eksikler var şuan telaş etmene gerek yok bende 2 ay öncesine kadar 250 fps den düşmüyordum kartım rx5600xt ancak son zamanlarda nadiren 200 küsürlere çıkıyor telaşlanmana gerek yok :)

rodest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Metin Köse
Hocam valorant fps sorunu herkeste var oyunda çok eksikler var şuan telaş etmene gerek yok bende 2 ay öncesine kadar 250 fps den düşmüyordum kartım rx5600xt ancak son zamanlarda nadiren 200 küsürlere çıkıyor telaşlanmana gerek yok :)
Tamam teşekkürler

Ama go
Şunu da ekliyeyim.
Bazı oyunlarda 10400F senin işlemcini geride bırakabiliyor. Valorant da onlardan biri olabilir.

Bununla birlikte NVİDİA'nın getirdiği son güncelleme de bazı oyunlarda FPS kaybı yaşandı.
Ama hocam asasin cred odseyde 50-60 alıyor anlamadım ki witcher3 te ultrada 90-100 arası hadi bu iyi

rodest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Metin Köse
Değerler normal. Kartınızla ilgili bir problem bulunmuyor. Büyük olasılık ile sistemle ilgili performans kaybı sorunu da yok. Yani boşuna telaşlanmışsınız. Sisteminizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Bunları neye dayanarak söylediğime gelirsek ;
- Ramler ile ilgili bir problem olsaydı bu direkt olarak işlemciden ekran kartında ki kullanım oranına yansıyacaktı.
- İşlemcide problem olsaydı bu da direkt olarak karta yansırdı ve karttan %100 verim alamazdınız.
- Ekran kartı core clock, mem. clock ve voltaj değerleri de normal gözüküyor.
6FF95601-F5FC-40D3-9AB5-830725C02B2C.jpeg

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Bu şekilde bir şey anlaşılmaz. Attığınız fotoğraf şeye benziyor oynadığınız oyundan aldığınız FPS değerinin SS'ini atmışsınız gibi. İşe yaramaz bir SS yani.

Bunu indirerek default ayarlarda benchmark yapmanı öneririm daha sonra çıkan sonucu SS alıp atarsın.

rodest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Metin Köse
Bu şekilde bir şey anlaşılmaz. Attığınız fotoğraf şeye benziyor oynadığınız oyundan aldığınız FPS değerinin SS'ini atmışsınız gibi. İşe yaramaz bir SS yani.

Bunu indirerek default ayarlarda benchmark yapmanı öneririm daha sonra çıkan sonucu SS alıp atarsın.
Tamamdır

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616
Rtx3060 asus
Asus450 plus gaming
Ryzen5600x
Gskill 8+8 3600 mhz
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var oyunlarda düşük fps alıyorum valorantta 180 alıyorum
Assasin cred odsyde 50-60 arası alıyorum düzeltemedim
Driverleri güncel tuttuğunuzdan, Ekran kartı, anakart driverleri yüklü mü?

rodest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Metin Köse

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Yusuf Emre Şahin
Deneyeceğim

Yüklü hocam
Windows lisanslı değil şöyle bir tahminim var
2-3 haftadır fps değerlerinin normal olduğunu söylediniz windows deneme süresi dolmuş olabilir bu süre içerisinde ve windows da performansınızı kısıyor olabilir lisanslamadığınız için istersen bir lisanslayıp dene

Arkadaşlar söylediğim şeyler yanlışsa kusura bakmayın aklıma gelen tek şey bu oldu

rodest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Metin Köse
Windows lisanslı değil şöyle bir tahminim var
2-3 haftadır fps değerlerinin normal olduğunu söylediniz windows deneme süresi dolmuş olabilir bu süre içerisinde ve windows da performansınızı kısıyor olabilir lisanslamadığınız için istersen bir lisanslayıp dene

Arkadaşlar söylediğim şeyler yanlışsa kusura bakmayın aklıma gelen tek şey bu oldu
Hiçbir fikrim yok ama denerim sağ ol

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tamam teşekkürler

Ama go

Ama hocam asasin cred odseyde 50-60 alıyor anlamadım ki witcher3 te ultrada 90-100 arası hadi bu iyi
Nvidia denetim masasından tüm ayarları performans-başarma çek fps de artış olur, güç seçeneklerinden de yüksek performans seçin.

Top Bottom