Neler Yeni

Sistemimde darboğaz mı var?

utkucant

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utku Can
İyi günler arkadaşlar. Geçen hafta hazır bir sistem satın aldım. İşlemci olarak r5 3500 ekran kartı olarak asus dual 2060 6g evo, anakart b450mk II ve ram olarak lpx 2x8 3200 mhz kullanıyorum. Warzone oynarken düşük( önerilen ayarlarda) 120 130 fps alırken ani düşüşlerle 90 a düşen fpsi görünce kullanımlara bakma gereği duydum ve nvidia experience üzerinden gpu cpu kullanımlarına baktım. Gpu yüzde 97 96 kullanımlardayken işlemci de yüzde 70 80 kullanımdayken birden degisimler olup ekran kartı kullanımı 80lere düşerken işlemci kullanımı 90 oluyor ve bu degisim süreklilik arz ediyor. Genel olarak ise işlemci kullanımı 90lardayken ekran kartı kullanımım 80. Bir sorun var diyebilir miyim?

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok
En düşüğe almışsın ve warzone bildiğim kadarıyla işlemci bazlı.
Bu yüzden işlemciye yük binmiş ve karta yetememiş.
ULTRAda da olur ise sıkıntı olur.

utkucant

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Utku Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En düşüğe almışsın ve warzone bildiğim kadarıyla işlemci bazlı.
Bu yüzden işlemciye yük binmiş ve karta yetememiş.
ULTRAda da olur ise sıkıntı olur.
Bu durum çözümsüz mü hocam parça değiştirmedikçe? Uzun süreli testlerde de bir kullanım ötekini düzenli olarak geçip geri düşüyor. Oyuna etkisi yok gibi gözüküyor

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok
Bu durum çözümsüz mü hocam parça değiştirmedikçe? Uzun süreli testlerde de bir kullanım ötekini düzenli olarak geçip geri düşüyor. Oyuna etkisi yok gibi gözüküyor
Ayar artırın.
Sanırım yok.Karta UV yapın.

sweett

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Arda Dalser
İyi günler arkadaşlar. Geçen hafta hazır bir sistem satın aldım. İşlemci olarak r5 3500 ekran kartı olarak asus dual 2060 6g evo, anakart b450mk II ve ram olarak lpx 2x8 3200 mhz kullanıyorum. Warzone oynarken düşük( önerilen ayarlarda) 120 130 fps alırken ani düşüşlerle 90 a düşen fpsi görünce kullanımlara bakma gereği duydum ve nvidia experience üzerinden gpu cpu kullanımlarına baktım. Gpu yüzde 97 96 kullanımlardayken işlemci de yüzde 70 80 kullanımdayken birden degisimler olup ekran kartı kullanımı 80lere düşerken işlemci kullanımı 90 oluyor ve bu degisim süreklilik arz ediyor. Genel olarak ise işlemci kullanımı 90lardayken ekran kartı kullanımım 80. Bir sorun var diyebilir miyim?
1080p de oynuyorsanız darboğaz olabilir veya düşük ayarlarda. 2K veya Ultra grafiklerde muhtemelen darboğaz sorunu ortadan kalkacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,217
Üyeler
156,453
Son üye
Burak Tnc
Top Bottom