Neler Yeni

Sizce 3 senem daha bu okulda mı geçecek?

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Artık umudum kalmadı. Başından anlatıyorum. 2021'de LGS girdim. Beklediğim sonucu alamadım ve OBP ile zorla da olsa bir liseye yerleşebildim. Okula 1.30 saat otobüs yolculuğuyla gidiyorum. Tabii bence yolculuk daha çok mutlu kaldığın gezilerinde kullanılır. Otobüslerin konforu iğrenç, her seferinde midem bulanıyor. Bu benim için sadece ızdırap. Yakınımdaki liseye 9.sınıftan beri nakil almaya çalışıyorum. 2 kontenjan var ve 30. sıralardayım. Gittiğim okul daha sadece bir senelikti. Benim OBP'em 87'iken 27 OBP'ye kadar alan bir okulun içindeydim. Okulun yönetimi çok kötüydü ve fen derslerini bir süre işleyemedik. Hoca da vardı he sadece anlatmıyordu veya çok kötü anlatıyordu. Ders sırasında herkes bağırıyordu. Hoca okuma yazma bilmiyordu. İngilizce hocası ki hoca demek istemiyorum. Bunlar sanki yoldan toplanmış hoca görevi görmesi gereken insanlar gibi bir şey. İngilizce bile bilmiyordu. Hiçbir şey yolunda gitmedi. Okulda kafama uygun kimse de bulamadım. Şuan sadece boşluk içindeyim. Bunun 3 yıl daha sürüp sürmeyeceğini merak ediyorum. Sanırım benim lise hayatım için yolun sonu... 3 sene sonra cezaevinden çıkmış gibi hissedeceğimi umuyorum. Çağrım da şudur ki, lütfen daha iyi hocalar yetişsin bu ülkede. Her çocuğun güzel bir eğitim görmeye hakkı var. Eğitim görsünler ki doğru yola girsinler. Ki ortada bir doğru yol var mı ondan da emin değilim. Hoş geldin 10.sınıf. Umuyorum ki üniversite hedeflerime adım adım ilerleyeceğim.

Top Bottom