Neler Yeni

Sizce Atatürkün Cumhuriyeti kurduktan sonra yaptığı en büyük hata neydi?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Osmanlıca dilin adı pek sevgili kardeşim. Alfabenin adı değil.
Osmanlıca'nın kendine özgü alfabesi de mevcut bildiğim kadarıyla. Arapçaya benzer. Küçükken ilkokulda el yazısını öğrendiğimiz gibi bir iki birşeyler denemiştim kendimce. Oradan anımsıyorum biraz. (Düzenlemeliyim biraz araştırdığımda arap alfabesi kullandıklarını öğrendim. Size de bilmediğiniz şeyleri araştırmanızı öneririm ;) )

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,250
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ne milli değerlerimize hakaret edebilirsiniz ne de dini değerlere, bunlara uyacaksanız devam edin. Uymayacaksanız ceza alırsınız.

BandLedend

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Kaan Sevinç
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı - Minecraft - Fortnite
Discord
Bandwitch#2635
"Osmanlıca". Şuanda da Latin alfabesi kullanıyoruz bu alfabeyi de kullanan onlarca devlet millet kabile var yani bu alfabemiz de kendimize özgü değil kopyala yapıştır haberin olsun.
Alfabemiz Latin.Dilimiz Türkçe.

Excator23cm

80+ Gold
@Mehmet Yılmaz burası dini kullanarak Atamı karalamaya çalışan iktidar partisi fanlarıyla doldu. Konuyu kitleyin lütfen.
Bun söz kadar gereksiz ve aptalca bir şey duymadım(siyasi tarafım yok) iktidar partisini sevenler Atatürkü neden sevmesin neden böyle düşünce var kimse dini kullanarak atatürkü kirletmeye çalışmıyor çalışırsa zaten söyleyeceğimizi söyleriz ama sen de boş yapma

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,453
İsim
enes
Ayrıca Türkiye Cumhuriyetindeki ilk yargısız infazı gerçekleştiren kişi Atatürk'tür. O dönemin şartlarına göre yapılması gereken bir şeydi. Fakat daha basit ve mantıklı bir çözümün bulabilirdi diye düşünüyorum.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bun söz kadar gereksiz ve aptalca bir şey duymadım(siyasi tarafım yok) iktidar partisini sevenler Atatürkü neden sevmesin neden böyle düşünce var kimse dini kullanarak atatürkü kirletmeye çalışmıyor çalışırsa zaten söyleyeceğimizi söyleriz ama sen de boş yapma
Daha soy isimleri büyük yazması gerektiğini bilmeyen çocuğun ben Atatürk'ü eleştirmesine kızarım. Konu kilitlensin lütfen @Mehmet Yılmaz.

Abranas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Semih Yıldız
Konu amacından çok sapdı ve kimse birbirini anlamıyor , sadece anlamak istediğini alıp karşı atağa geçiyor.

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,453
İsim
enes
Daha soy isimleri büyük yazması gerektiğini bilmeyen çocuğun ben Atatürk'ü eleştirmesine kızarım. Konu kilitlensin lütfen @Mehmet Yılmaz.
Atatürk'ü mantıklı ve kaynak öne sürerek eleştiren bir iki kişi var zaten. Diğerlerini göz önüne almazsanız sorun olmaz aslında..

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Ayrıca Türkiye Cumhuriyetindeki ilk yargısız infazı gerçekleştiren kişi Atatürk'tür. O dönemin şartlarına göre yapılması gereken bir şeydi. Fakat daha basit ve mantıklı bir çözümün bulabilirdi diye düşünüyorum.
İnfaz edilen kişi kimdi? Merak ettimde.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom