Neler Yeni

Sizce bende ki kekemelik mi yoksa konuşma bozukluğu mudur?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
Çoklu Konu, Spam
hepinize iyi akşamlar ben 18 yaşında bir erkeğim bende konuşma bozuklugu var yavaş konuşuyorum bir de konuşurken duraklamalar şey demeler falan oluyor bende mesela geçen gün dershanede sınıfıma yeni edebiyat öğretmeni geldi tanıştık sıra bana gelince konuştum konuşurken duraksadım şey dedim sonra hoca derste hızlı yoklama aldı herkesin ismini hızlıca okudu herkes de rahatlıkla buradayım dedi sonra sıra bana geldi ben tam konusacakken kilitlendim 1 kaç saniye duraklama oldu bende sonra öğretmen bana ismini mi unuttun dedi ben hayır dedim geçtim ama o an sanki başımdan aşağı kaynar sular döküldü gibi hissettim içimden keşke yerin 7 kat altına gitseydim de bu anı yaşamasaydım dedim kendi kendime sonra bir de ben konuşma bozukluğunu yenmek için 1 ay önce özel egitim ve rehberlik araştırma merkezinde eğitime başladım, her hafta cuma günleri oraya gidiyorum. Konuşma ve dil terapistinden eğitim alıyorum. Dün sabah kursta bekleme salonunda öğretmenimi bekledim, öğretmenin gelmedi. Sonra kalktım, oradaki danışman kadına öğretmenim geldi mi acaba, beni derse almadı diyecektim. Danışmaya gittim, tam konusacakken zorlandım, danışmana abla şey şey şey diye takılı kaldım Sonra danışman kadın beni anlamadı bana biraz tuhaf baktı bir de ben minibüse binince şoföre parayı uzatıp minibüsçüye gideceğim yeri ve abi buradan 1 öğrenci alır mısın derken zorlanıyorum abi 1 öğrenci diyebiliyorum sonra takılı kalıyorum bir kaç saniye duraklama oluyor sonra şey şey diyorum. Sizce bende ki kekemelik mi yoksa konuşma bozukluğu mudur?

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
hocam bir fikrim yok ama konunun üste çıkması için yazıyorum
umarım sorununuz çözülür

shahbaztr

80+
sosyalleşirsen aşabileceğin bir şey olduğunu tahmin ediyorum , yüksek ihtimal tanımadığın biri ile iletişime geçmekte zorlanıyorsun ,dil ve konuşma terapistine gözükmen gerekir , bu forumda da olduğunu düşünmüyorum, buradaki insanlara danışırsan çok net ve mantıklı cevaplar alamazsın en iyisi prof birine görünmek

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom