Neler Yeni

sizce bir şey yapabiirler mi?

Benim babaannem 2 ay önce vefat etti geçen 6-7 ay önce babama malının vekaletnamesini vermişti sağken sonra para olmadığı içi babam tapuyu kendi adına çevirememişti biliyorsunuz tapu devir ücreti bayağı pahalı neyse sonra babaannem vefat etti tapu hala öyle kaldı en son babam tapuya gidip sormuştu orada babama kadın öldü tapuyu kendi adınıza çeviremezsiniz demişler şimdi bizim aileden bazılarının gözü o malda amcalarım dedelerim vs çünkü tapu babamın adına değil kendi adına çeviremediği için tapu en son bakınca rahmetli babaannemin üzerinde görünüyordu bizde biraz şüpheleniyoruz acaba dedem tapuyu kendi adına çevirmiş midir diye çünkü eşi sonuçta. Sizce bir şey yapabilirler mi?

Tapu devir ücreti 2023 ne kadar olacak?

Yani bir gayrimenkulün devir veya iktisabı durumunda alıcı tarafından binde 20, satıcı tarafından binde 20 olmak üzere toplamda binde 40 oranında harç ödenmektedir. Örneğin 100.000 TL'ye satılan bir konut için alıcı 2.000 TL, satıcı 2.000 TL olmak üzere toplamda 4.000 TL tapu masrafı ödenecektir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tapu devir ücreti 2023 ne kadar olacak?

Yani bir gayrimenkulün devir veya iktisabı durumunda alıcı tarafından binde 20, satıcı tarafından binde 20 olmak üzere toplamda binde 40 oranında harç ödenmektedir. Örneğin 100.000 TL'ye satılan bir konut için alıcı 2.000 TL, satıcı 2.000 TL olmak üzere toplamda 4.000 TL tapu masrafı ödenecektir.
4000 tl değil babam geçen gün tapuya gidip sormuş 60 bin tl demişler ev tapusu bu büyük 2 katlı yazlık evden bahsediyorum

jımalya

80+ Bronze
amcanda babaannenin cocugu degilmi onunda hakki var malda ? deden esi oldugu icin tapu ona devredilir diye biliyorum

jımalya

80+ Bronze
yazili vekalet verdiyse sizin soz hakkiniz oluyor sanirim malda ama dede de hayatta hukuki boyutu nedir nasildir bilmiyorum hukuk bilen biriyle tartismak lazim emin degilim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yazili vekalet verdiyse sizin soz hakkiniz oluyor sanirim malda ama dede de hayatta hukuki boyutu nedir nasildir bilmiyorum hukuk bilen biriyle tartismak lazim emin degilim
yazili vekalet verdi babaannem evde noter kağıtları belgeer vs var dedem bir şeyler yapabilir mi yani hile falan çünkü tapu babamın adına değil kendi adına çeviremediği için tapu en son bakınca rahmetli babaannemin üzerinde görünüyordu bizde biraz şüpheleniyoruz acaba dedem tapuyu kendi adına çevirmiş midir diye çünkü eşi sonuçta

jımalya

80+ Bronze
yazili vekalet verdi babaannem evde noter kağıtları belgeer vs var dedem bir şeyler yapabilir mi yani hile falan çünkü tapu babamın adına değil kendi adına çeviremediği için tapu en son bakınca rahmetli babaannemin üzerinde görünüyordu bizde biraz şüpheleniyoruz acaba dedem tapuyu kendi adına çevirmiş midir diye çünkü eşi sonuçta
dedigim gibi hukuk bilen birine sorun olu birisinin tapusunu cevirmek cok mesakatli bir is bussu prosoduru var

@brkdrmn7 @Receb İvedik Oha ilk defa farklı soru (!)
ben ne diyorum sen ne diyorsun ya bari konuyla alakalı bir cevap yaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

@brkdrmn7 @Receb İvedik Oha ilk defa farklı soru (!)
kardeşim sen kimsin ikide bir benimle uğraşıyorsun seni tanımıyorum sen yoluna git bende yoluma gideyim lütfen birde bırak istediğimm soruyu sorayım hesap benim değil mi istediğimi soralım

Son düzenleme:

Receb İvedik

80+ Bronze

Kara*

80+ Silver
ben ne diyorum sen ne diyorsun ya bari konuyla alakalı bir cevap yaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

kardeşim sen kimsin ikide bir benimle uğraşıyorsun seni tanımıyorum sen yoluna git bende yoluma gideyim lütfen birde bırak istediğimm soruyu sorayım hesap benim değil mi istediğimi soralım
Benim seninle bir sorunum yok, yazdığın başka konularda sana yardımcı olmaya çalışırken sen asıl takmadın, gittin en ufak ironiye takıldın. Neyse alakalı cevaplar verir hocalarım.

Top Bottom