Neler Yeni

Sizce laptopumu param güvende ile satmalımıyım?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Toprak
Laptopumu satıyordum ve param güvende ile satın alma talebi geldi. Dolandırıcılık olduğundan dolayı pek içim el vermiyor. Adamın hiçbir şey yazmadan direk talep göndermesi beni şüphelendirdi. Sizce vermelimiyim yada dolandırıcı olduğunu nasıl anlarım?

man a man

80+ Bronze
Forumlarda falan çok iyi dolandırıcılık yöntemleri görüyorum param güvende gibi sistemler bile engelleyemiyorum bazılarını.

Mesela adamın biri ekran kartı satıyor alan kişi bozuk diyip geri gönderiyor. Satan adam bakıyor harbi bozuk sonra olay ortaya çıkıyor. Satın alan kişi elindeki bozuk ekran kartının aynısını satın alıp bozuk diye elindeki bozuk olanı satan kişiye göndermiş

Böyle durumlarda param güvende bir işe yaramaz

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Forumlarda falan çok iyi dolandırıcılık yöntemleri görüyorum param güvende gibi sistemler bile engelleyemiyorum bazılarını.

Mesela adamın biri ekran kartı satıyor alan kişi bozuk diyip geri gönderiyor. Satan adam bakıyor harbi bozuk sonra olay ortaya çıkıyor. Satın alan kişi elindeki bozuk ekran kartının aynısını satın alıp bozuk diye elindeki bozuk olanı satan kişiye göndermiş

Böyle durumlarda param güvende bir işe yaramaz
Bı açıdan öyle. Ama benim ürünün aynısı farklı ilanda param güvende ile satılık. Neden benden satın alma talebi göndersinki?

man a man

80+ Bronze
Bı açıdan öyle. Ama benim ürünün aynısı farklı ilanda param güvende ile satılık. Neden benden satın alma talebi göndersinki?
Banda çok şüpheli geldi. Adamla iletişim kurmadan göndermezdim ben iade ederse bide onla uğraşırsın

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Banda çok şüpheli geldi. Adamla iletişim kurmadan göndermezdim ben iade ederse bide onla uğraşırsın
Evet şimdi whatsappdan yazdım bakalım. WhatsApptaki Profil fotoğrafı ile sahibindendeki adı uyuşuyor .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,824
Üyeler
151,955
Son üye
edxcrv
Top Bottom