Neler Yeni

Sizce linkteki NAS cihazı nasıl?

Yağız00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Ebrar Yağız Tanrıseven
Dostlar taşınabilir bir aile hdd'miz var. Tüm bebeklik fotoğraflarımız düğünler vs. hepsi içinde. HDD'nin bozulmasından korktuğum için ve arşivi hep yanımda taşıyıp telefonumda da görüntüleyebilmek için bir nas cihazı almayı düşünüyorum. Bu nas cihazı nasıl kullanan var mı? içinde iki tane 1TB hdd koyup (Seagate'in nas serisi disklerinden) 1TB olarak gözüken modda yani biz bir dosya eklediğimizde iki diske de kopyalayacak ve bir diskin başına bir şey gelirse diğerinde de verileri durduğu için sorun olmayacak ve bozuk hdd'yi değiştirip kopyalamaya devam edecek olan modda (adını unuttum için satır satır açıkladığım mod :) ) kullanacağım. NAS cihazı:

Bu arada konuyu yanlış yere açtığım için kusura bakmayın Nas için en doğru kategori bu diye düşündüm.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Güzel duruyor.

ardaozal

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,493
İsim
Arda Özal
Dostlar taşınabilir bir aile HDD'miz var. Tüm bebeklik fotoğraflarımız düğünler vs. hepsi içinde. HDD'nin bozulmasından korktuğum için ve arşivi hep yanımda taşıyıp telefonumda da görüntüleyebilmek için bir nas cihazı almayı düşünüyorum. Bu nas cihazı nasıl kullanan var mı? içinde iki tane 1TB HDD koyup (Seagate'in nas serisi disklerinden) 1TB olarak gözüken modda yani biz bir dosya eklediğimizde iki diske de kopyalayacak ve bir diskin başına bir şey gelirse diğerinde de verileri durduğu için sorun olmayacak ve bozuk HDD'yi değiştirip kopyalamaya devam edecek olan modda (adını unuttum için satır satır açıkladığım mod :) ) kullanacağım. NAS cihazı:

Bu arada konuyu yanlış yere açtığım için kusura bakmayın Nas için en doğru kategori bu diye düşündüm.
tavsiyem düşük bir rpm disk takmanız yüksek hızlara ulaşamayacağı için bütçeye uygun olur benim tüm bebeklik anılarım eski laptopumla yandı :( iyi düşünmüşsünüz

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Konuyla az alakasız bir şey ama bu nas cihazı nasıl kullanılıyor bizim kamerada kayıt için nas cihazı da kullanılabiliyormuş da nasıl anlamadım ben

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dostlar taşınabilir bir aile HDD'miz var. Tüm bebeklik fotoğraflarımız düğünler vs. hepsi içinde. HDD'nin bozulmasından korktuğum için ve arşivi hep yanımda taşıyıp telefonumda da görüntüleyebilmek için bir nas cihazı almayı düşünüyorum. Bu nas cihazı nasıl kullanan var mı? içinde iki tane 1TB HDD koyup (Seagate'in nas serisi disklerinden) 1TB olarak gözüken modda yani biz bir dosya eklediğimizde iki diske de kopyalayacak ve bir diskin başına bir şey gelirse diğerinde de verileri durduğu için sorun olmayacak ve bozuk HDD'yi değiştirip kopyalamaya devam edecek olan modda (adını unuttum için satır satır açıkladığım mod :) ) kullanacağım. NAS cihazı:

link nerde knkm

Yağız00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Ebrar Yağız Tanrıseven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tavsiyem düşük bir rpm disk takmanız yüksek hızlara ulaşamayacağı için bütçeye uygun olur benim tüm bebeklik anılarım eski laptopumla yandı :( iyi düşünmüşsünüz
Geçen günde evde duran annemin ikiye bölünmüş laptopunun içindeki hdd'yi söküp kasama taktım. içinde tonla fotoğraf var :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

link nerde knkm

link uzundu kısalttım.

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Geçen günde evde duran annemin ikiye bölünmüş laptopunun içindeki HDD'yi söküp kasama taktım. içinde tonla fotoğraf var :)

link uzundu kısalttım.
knk link nedense bende gözükmüyor

Yağız00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Ebrar Yağız Tanrıseven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyla az alakasız bir şey ama bu nas cihazı nasıl kullanılıyor bizim kamerada kayıt için nas cihazı da kullanılabiliyormuş da nasıl anlamadım ben
Sana ait bulut depolama gibi düşün.

knk link nedense bende gözükmüyor

Yağız00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Ebrar Yağız Tanrıseven
https://www.incehesap.com/seagate-ironwolf-st1000vn002-nas-disk-fiyati-33657/ disk olarak bunu düşünüyorum.

Aynı ethernet kablosuyla mı bağlıyoruz
Evin internetine bağlanıyor. Normal evin hattından bağlayacaksın.

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Yağız00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Ebrar Yağız Tanrıseven
alınabilir knkm bir şey soracağım ben buna yaptığım photoshop işlerimi yaptığım tasarımları falan yedekleyebiliyormuyum
İstediğin her şeyi yedekleyebilirsin. İnternet hdd'si gibi :)

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Top Bottom