Neler Yeni

slot 1 e takdığım ram slot 2 de gözüküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
Arkadaşlar merhaba. Sorum şu: Gigabyte GA-H61M-S2pv anakartım var. 16 GB RAM desteklemekte ve üzerinde iki adet RAM slotu bulunuyor. Slotların üzerinde renk ayrımı yok. DDR3- 1, DDR3- 2 şeklinde yazıyor anakartta, benim sorum ise 8 GB'lik tek RAM'i DDR3- 1 slotuna takmama rağmen CPU-Z programında SPD kısmında RAM slot 2 de gözüküyor. Anakartın resmi sitesinden kullanma kılavuzuna da baktım. Hangi slota takılması gerektiğine dair bir şey yazmıyor. Sizce tek RAM'i hangi slotta kullanmam gerekir ve CPU-Z programında neden RAM slot 2'de gözüküyor? Bakın, görselini attım. Şu an RAM 2. slotta takılı.

Ekler

• anakartta ram bu şekilde takılı şuan.jpg
    anakartta ram bu şekilde takılı şuan.jpg
    1.8 MB · Hit: 59
  • ram.PNG
    ram.PNG
    138.6 KB · Hit: 57
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    50.8 KB · Hit: 46
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
soruyu anlamadınız arkadaşlar anakartta dımm 1 e takmama rağmen slot 2 de gözüküyor 2 ye taktıgımda 1 de gözüküyor ters bişeyler var speccy de aynı gösterıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
HigH VoLtaGe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemciye yakın bölüme takılır diyor bazıları , bazılarıda tek modül kullanıyosan slot 2 ye takmalısın diyor, dert etmiyorumda kafasına takılıyor insanın ,arkadaşlar teşekkürler bu arada bütün programlarda aynı gözüküyor aida64 de, anakarta yanlış yazmışlar herhalde :) en güzeli bir 8 gb daha ram almak sonra isterse 3 göstersin :) bi sorum daha olacak, anakartım 1333 mhz ram destekliyor işlemcim i5 3570k ve 1600 mhz ram destekliyor şimdi ben 1600 mhz ram alsam bunu anakart yine 1333 mhz e mi düşürecek yoksa işlemcinin desteklemesinin bir önemi varmı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,636
Üyeler
138,387
Son üye
niggermany
Top Bottom