Neler Yeni

soğuk hava parçalara zarar verir mi ?

Arkadaşlar çok soğuk memlekette yaşıyorum, bilgisayar camın hemen yanında bazen odayı havalandırmak için camı açtığımda monitörden çıt çıt sesler geliyor soğuk vurunca. Özetle bir anda soğuk havayla temas eden monitör veya bilgisayar parçaları zarar görür mü ?

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar çok soğuk memlekette yaşıyorum, bilgisayar camın hemen yanında bazen odayı havalandırmak için camı açtığımda monitörden çıt çıt sesler geliyor soğuk vurunca. Özetle bir anda soğuk havayla temas eden monitör veya bilgisayar parçaları zarar görür mü ?
Oh Oh iyidir bilgisayar soğuğu sever bir şeyde olmaz.

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
onlar kendini ısıtır dostum sen kendini üşütme
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 hafta sonra gelicek ekran kartım % 100 yükte 55 dereceyi geçmiyor işlemcim yük altında 60 derecede calısıyor diye hava atıcak :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesela ekran kartı boşta 35 derece iken bazen cam acıkken odaya geliyorum 22 ye düşmüş

monitörden ses gelince tırstım bi

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Buğra
Mesela ekran kartı boşta 35 derece iken bazen cam acıkken odaya geliyorum 22 ye düşmüş

monitörden ses gelince tırstım bi
ısı değişiminde plastik materyal sıcaktan soguktan sıcaga sıcaktan soguga gecerken bi genleşir hafiften bişey olmaz

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,681
İsim
Hakan
o nasıl oluyor anlamadım
Yoğuşmayı Öğretmediler mi Aga
Yüzey (Kasa) ile DIşarının Hava Fakrı Var, Soğuk ve Sıcak Yoğuşup Nem Oluşturabilir, Kasanın İçinde ve Dışında Olmasın Yoğuşma Olmasın İşte

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
@FPU/CACHE'nun dediği gibi yoğuşma olursa sıkıntı ayrıca hava 0'a yakın dereceye düşerse genleşme ve büzüşme sonucu bazı parçalar çatlar. Bu yüzden minimum kullanma sıcaklığı var.

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama,pc aksesuarları,fiyat performans ürünler
serinler biraz bilgisayar

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,769
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Nemli olmayan ortamda bir şey olmaz. Ayrıca yoğuşma da olmamalı. Aksi takdirde bileşenler kısa devre yapacaktır veya oksitlenecektir. Normal şartlar altında -50 derecede bile bilgisayarını çalıştıranlar var.

Top Bottom