Neler Yeni

Soğutucu Değiştim Ekrana Görüntü gelmiyor yardım lütfen

the RFA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Recep Furkan Ataseven
Herkese iyi forumlar arkadaslar öncelikle sistemimi söylim ; MSI B450M MORTAR ANAKART - RYZEN 5 3500x - RX 5500XT - DDR4 CORSAİR VENGANCE 8GB DUAL KİT RAM - CORSAİR M2 SSD - 5x AİGO FAN - XİGMATEK TAURO M PLUS 600W sistem bu sekilde arkadaslar sımdı buna amd stok fanı cıkartıp forumda öneri üzerine DeepCool AG400 işlemci soğutucu aldım taktım hersey okey sıstem calısıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Sonra bi kaç yöntem denedim söktüm tekrar fanı yenıden ıcıye vidalarını kontrol edip güzelce tekrar montajını yaptım yıne olmadı sonra ekran kartı ram vs söküp taktım yıne olmadı en son Ramlerin 1 tanesini çıkardım görüntü geldi sonra 2 rami 4 slotta denedim slotlar çalısıyor ramlerin 2 side çalısıyor sadece 2sini bir takınca ekrana görüntü gelmiyor. Enson Kontrol ettiğimde biosumda guncelldi ama tekrar bakıcam birde bios pili söktak demişler işe yararmı bilmiyorum basına gelen veya önerisi olan varsa çözümünü bilen varsa bi el atın arkadaslar çözelim

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
Bence soğutucuyu tam takamamışsın eğer tam takılı olduğundan eminsen ramlerin yerini değiştir veya bios pilini çıkar bilgisayarı kapalı hale getir başlatma düğmesine 5 sn basılı tut 5 10 dk sonra pili takıp pcyi çalıştır statik elektrikten de kaynaklanıyo olabilir benim başıma geldiğinde bu yollarla çözmüştüm asıl sorun soğutucunun takılmasındaydı

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Genelde ramin tekini söküp sisteme start verdiğinde düzelen garip bir problem.

the RFA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Recep Furkan Ataseven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
soğutucunun vidalarını gevşeterek dene
Mesaj otomatik birleştirildi:

fazla sıktıysan işlemciye ve ram slotlarına baskı yapar görüntü alamazsın
bende öyle dusundum ıkısınıde yaptım çalısıyor fakat göruntu gelmıyor tuhaf sekilde sogutucunun dıbındekı slota taksamda aynı tekli çalısıyor çiftli çalısmıyor

soğutucunun vidalarını gevşeterek dene

fazla sıktıysan işlemciye ve ram slotlarına baskı yapar görüntü alamazsın
yok ya dıkkat ettım ıkısınede aynı hala

the RFA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Recep Furkan Ataseven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tekrar söküp taktım soğutucu bu sefer ıkı ramımde yandı sanırm bılmıyorm nasıl oldu neden oldu ama ramlerım yandı yenısını sıparıs verdım üzdü bi soğutucu degıstırmek ısterken neyle karsılastık acaba soğutucuda problem olabilirmi arkadaslar sizce alıcagım ramleri de etkilermi

Top Bottom