Neler Yeni

Sorunlu olduğu bilinen ama pek sorunu olmayan ssd ler

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bütçe
6
1- SanDisk SSD Plus 240GB+
* bu ssd babamda var 3.6TB veri yazılmış ve 2 yıla yakındır kullanılıyor. Sağlık ve performans 100 de hala. 240gb model. Genel olarak 120 GB modellerde sorun gördüm ama 240gb ve üstü modellerde hiç görmedim. Sorun yaşayan illaki vardır ama şans işi bu. Herhangi birisi Samsung evo ssd de sorun yaşayabilir ama SanDisk de yaşamaz. Vaad edilen hızı sunuyor.
2- GİGABYTE Sata III SSD
Kimileri sorunlu desede hiçbir sorun yaşayan görmedim. Okuma yazma hızları yerinde 8 9 kere format attım neredeyse 7 8 tb veri yazdırdım ama sağlık performans 100 de. Vaad ettiği hızları sunuyor.
3- Apacer panther SSD
Kimileri sağlık sorunu var desede yaşayana şahit olmadım. Vaad edilen hızı veriyor ve 1000+ gün kullanım vaadini de yere getiriyor.
4-Maxtor(?) SSD
Kendisi barracuda hdd şerden tanınan seagate markasının ssd leri. Kötüleyenler bilmediği için ve dandik tasarım ve isimden dolayı kötülüyor.
5-hikvision ssd
Bilinmedik bir marka ama üretilen ülkede en çok kullanılan ssd lerden biri durumunda ve bir sorunu yok. Çok nadir olarak düşük hız sorunu gördüm ama hatırlamıyorum bile o kadar az.
6-lexar SSD
Lexar 2000 li yıllardan beri faaliyet gösteren bir marka ve zamanında 8 GB hafıza kartları 1500 dolardı. Ne kadar A101 ve bimden tanımış olsak bile lexar köklü Bir marka ve sorun yaşayanı görmedim.

Yanlışım varsa düzeltin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Sanane
İlgilendiği Kategoriler
Ekipman
Hocam bunlara zaten kimse sorunlu demedi ki. Ama SSD Plus gerçekten sorunlu.

Elinize sağlık. Bazılarını ilk defa duyuyorum :D

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
SanDisk SSD Plus 240GB
120 GB'lik versiyonunu 5-6 senedir kullanıyorum Windows'um hep bu diskte kurulu olmuştur aşırı derecede yaz-sil yapan biri değilim 6 ayda bir düzenli olarak bir format atarım ona rağmen sağlığım 100% ve hızlar vaadettiğini veriyor fakat şans işi. SSD Plus gerçekten sorunlu bir seri üzgünüm.
Crucial BX500'de çok sorunlu olduğu söyleniyor fakat onuda 2-3 senedir kullanıyorum sürekli oyun yükle-sil yapmama rağmen sağlığı 96% ve vaad edilen hızları fazlasıyla sağlıyor. Bu SSD'nin satılanın yanında sorunlu olduğu konusunda kafamda soru işaretleri var zira memnun olan sayısı şikayetçi sayısından daha fazla benim gözlemime göre.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
120 GB'lik versiyonunu 5-6 senedir kullanıyorum Windows'um hep bu diskte kurulu olmuştur aşırı derecede yaz-sil yapan biri değilim 6 ayda bir düzenli olarak bir format atarım ona rağmen sağlığım 100% ve hızlar vaadettiğini veriyor fakat şans işi. SSD Plus gerçekten sorunlu bir seri üzgünüm.
Crucial BX500'de çok sorunlu olduğu söyleniyor fakat onuda 2-3 senedir kullanıyorum sürekli oyun yükle-sil yapmama rağmen sağlığı 96% ve vaad edilen hızları fazlasıyla sağlıyor. Bu SSD'nin satılanın yanında sorunlu olduğu konusunda kafamda soru işaretleri var zira memnun olan sayısı şikayetçi sayısından daha fazla benim gözlemime göre.
BX500 sorunlu, ben de dahil bir ton şikayet var, özellikle eski üretimleri için.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bendede SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD var kronik sıkıntılı olduğu söyleniyor ama bendeki sapasağlam hiçbir sıkıntısı yok.

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
BX500 sorunlu, ben de dahil bir ton şikayet var, özellikle eski üretimleri için.
Sanırım ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda almıştım emin değilim. Bilmiyorum sorun çeken yok değil fakat bu tarz konuların altında genelde ''ben sıkıntı çekmedim fakat sıkıntı çekenler mevcut'' yazısı daha fazla oluyor. Kronik olarak ısınma sorunu olduğu doğruydu bir zamanlar fakat Crucial firmware ile bu sıkıntıyı çözdü diye biliyorum. Genelde bu fiyat bandında satılan hemen hemen her SSD bir kronik sorunla anılıyor. Şimdi anılmasa bile 1-2 sene sonra banko isimleri geçiyor maalesef onu fark ettim birazda. Zira Sandisk SSD Plus benim sistem topladığım zamanda gerçekten hemen hemen her sistemin içine giren F/P olarak önerilen bir SSD'ydi aynı şekil BX500'de öyle. Zaman gösteriyor birazda bu tarz ürünlerin kalitesini.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Sanırım ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda almıştım emin değilim. Bilmiyorum sorun çeken yok değil fakat bu tarz konuların altında genelde ''ben sıkıntı çekmedim fakat sıkıntı çekenler mevcut'' yazısı daha fazla oluyor. Kronik olarak ısınma sorunu olduğu doğruydu bir zamanlar fakat Crucial firmware ile bu sıkıntıyı çözdü diye biliyorum. Genelde bu fiyat bandında satılan hemen hemen her SSD bir kronik sorunla anılıyor. Şimdi anılmasa bile 1-2 sene sonra banko isimleri geçiyor maalesef onu fark ettim birazda. Zira Sandisk SSD Plus benim sistem topladığım zamanda gerçekten hemen hemen her sistemin içine giren F/P olarak önerilen bir SSD'ydi aynı şekil BX500'de öyle. Zaman gösteriyor birazda bu tarz ürünlerin kalitesini.
BX500 bende var, gözlemlerime göre sıçaklığı yaklaşık 1 dakikada bir günçelleniyor, ısınma sorunu yok ki zaten içeri hava alan fanın direk yanında.
İçine sistem atmayınça sorun çıkarmıyor ama içine sistem atınça yazma hızı çiddi oranda düşüyor.

Canxkarax

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,260
İsim
Can
Sandisk Ssd plusu listeden çıkartın.
Tanıdığımın laptobuna takmıştık bi sıkıntı yok ancak okuma yazma 500 küsürlerde olması gerekirken 300 okuma 220 falan yazma çıkıyor.

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Alperen
BX500 bende var, gözlemlerime göre sıçaklığı yaklaşık 1 dakikada bir günçelleniyor, ısınma sorunu yok ki zaten içeri hava alan fanın direk yanında.
İçine sistem atmayınça sorun çıkarmıyor ama içine sistem atınça yazma hızı çiddi oranda düşüyor.
Bilemiyorum bu SSD konuları belirli firmalar dışında gerçekten şaibeli oluyor. Teknoloji şans işidir derler ya alt bütçe SSD'lerde benim gözümde aynen bu şekilde. Sorunlu denilen iki SSD'den hiç bir sıkıntı çekmeyip laptopumda kullandığım Samsung 860 Evo 250 GB SSD iade gördü mesela. Yakın zamanda tekrardan bir SSD almam gerekicek laptop için. :/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,855
Üyeler
155,639
Son üye
olympus1
Top Bottom