Neler Yeni

Sorunum 3 aydır devam ediyor çözemedim aga

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
açılıs.png

bilgisayarım acılırken görüntü böyle oluyordu fakat sonrasında windows normal açılıyordu bugünse görüntü rengarenk oldu şu şekilde
1675417699245.jpg

amd radeon software e tıkladım fakat sürücülerin otomatik olarak yerleştirildiğini söylüyordu bende yazılımı silip tekrardan yükledim ve sorun çözüldü şuanda windows açılana kadarki ekran aynı fakat windows ekranı normal
1675417699204.jpg

fakat bu sorun sürekli oluyor (4-5 günde 1 kez benzer bir şekilde ama aynısı değil) genellikle ekran kartı yazılımı silip tekrardan yüklemek zorunda kalıyorum bazen birden monitörlerdeki görüntü gidiyor bilgisayarın düğmesine basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum tekrar açtığımdaysa hz ayarlı sıfırlanmış 1hzde 15 fps de sabitlenmiş oluyor oyunun ortasında gidince çok kötü oluyor bazen yine birden kapanıyor bilgisayarın düğmesine basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum tekrar açtığımdaysa 2.monitöre *soldaki* görüntü gitmiyor 1.monitördeki görüntü ekranı tam kaplamıyor yani 1920*1080 yerine 800*600 lık gibi oluyor ve ekran tam dolmuyor ekran kartı sürücüsünü silip yüklediğimde düzeliyor aynı şekilde. Bazen bilgisayarın düğmesine bastığımda bilgisayarın fanları vs çalışıyor kulaklığa ses geliyor fakat görüntü gelmiyor kapatma tuşuna basılı tutup kapatıp tekrardan açtığımda görüntü geliyor 1-2 aydır böyle idare ediyordum fakat sürekli bilgisayarın düğmesinden kapatıp açtığım için harddiskim bozuldu vııı tık vııı tık diye sesler gelmeye basladı sonrada gücünü kapattım , bilgisayar harddiski görmüyor , harddiskin ve bilgisayarın sorununu çözmem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

ConquerorXIV

80+ Gold
kartı bi furmark testine sok bakalım hata verecek mi

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,391
İsim
Emre Yılmaz
genellikle ekran kartı yazılımı silip tekrardan yüklemek zorunda kalıyoru
Driver silip tekrar yükleyince düzeliyorsa belki bendeki gibi bir hata olabilir. Bende de bozuk bi driver sürümü vardı ve Windowsda en güncel sürüm o gözüküyordu. Kendi kendine guncelliyorum diye bozuk sürümü yüklüyordu. Bende internet sitesinde yayinlanmis en son sürümü kurunca sorun düzeliyordu. 2-3 günde bir ayni şekilde eski sürüm yüklü buluyordum. Sonradan güncellemeyi kapattım bidaha sorun yaşamadım

Hasan344

80+ Gold
Driver ile ilgili sorun olabilir. Kartta arıza da olabilir

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,436
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Bu olay eski APU driverları yüzünden oluyordu. Sistem APU mu?

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driver silip tekrar yükleyince düzeliyorsa belki bendeki gibi bir hata olabilir. Bende de bozuk bi driver sürümü vardı ve Windowsda en güncel sürüm o gözüküyordu. Kendi kendine guncelliyorum diye bozuk sürümü yüklüyordu. Bende internet sitesinde yayinlanmis en son sürümü kurunca sorun düzeliyordu. 2-3 günde bir ayni şekilde eski sürüm yüklü buluyordum. Sonradan güncellemeyi kapattım bidaha sorun yaşamadım
otomatik windows sürücü güncelleştirmeyi tam olarak nasıl kapatabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu olay eski APU driverları yüzünden oluyordu. Sistem APU mu?
RX 580 ekran kartı Ryzen 5 5600x işlemci b450m s2h anakart kullanıyorum sistemimde

birden kapanma ve bilgisayarı açıtığımda görüntü gelmemesinin güc kaynagı anakart veya ekran kartından kaynaklı olabilceğini düşünüyordum bios ayarlarını default a çekmiştim ve sorun son 1 haftadır nerdeyse hic olmamıstı fakat bugün böyle rengarenk bir hal aldı ilk açılıştaki gigabayt anakart kısmı anakartı valorant windows11 de secure boot açmayı gerektiriyordu bende bilgisayarımı win11 e yükselttiğim için biostan secure boot özelliğini açtım ondan birkaç gün sonra sonra böyle olmaya başladı sorun anakartta mıdır ekran kartında mı yoksa güç kaynağındamı nasıl çözebilirim?

bu videodaki gibi yaptım sürücü güncelleştirmelerini kapattım başka ne yapabilirim?

Son düzenleme:

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,391
İsim
Emre Yılmaz
Hocam bende bir kaç yöntem denedim en son çözüm bulduğum yöntem ise sorun tekrar oluştuktan sonra yani windows driverı sildikten sonra aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcıları seç > ekran kartına sağ tıkla > özellikleri seç > sürücü kısmına gel ve sürücüye geri dön seçeneğine bas. Bundan sonra tekrar geri yüklemiyor windows.
Ekran görüntüsü 2023-02-03 181346.png

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 ay önce bu sorunu yasıyordum biosu sıfırladım format attım kac kez düzelmedi hayla ne yapabilirim

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
T4RIK
Tam olarak ne yapıyor ?
aga arada açıyorum pc yi birden görüntü gidiyor sinyal yok diyor monitörler sonra mecburen düğmesinden kapatıyorum, tekrar açtığımdaysa monitörün ekranı fotoğraftaki gibi rengarenk oluyor driverları ddu ile kaldırıp tekrar yüklüyorum düzeliyor. Bir süre sonra tekrardan oluyor nerdeyse her gün yada 2 günde bir yasıyorum 3 aydır düzeltemedim aga bi el atın be gözünüzün yagını yiyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Volkan Avcı
aga arada açıyorum pc yi birden görüntü gidiyor sinyal yok diyor monitörler sonra mecburen düğmesinden kapatıyorum, tekrar açtığımdaysa monitörün ekranı fotoğraftaki gibi rengarenk oluyor driverları ddu ile kaldırıp tekrar yüklüyorum düzeliyor. Bir süre sonra tekrardan oluyor nerdeyse her gün yada 2 günde bir yasıyorum 3 aydır düzeltemedim aga bi el atın be gözünüzün yagını yiyim
başka kartla denedin mi? Kart sorunu gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Volkan Avcı
aga 1 tane ekran kartım var malesef baska kartla deneyemedim buralarda tanıdığım bilgisayarcı da yok kendim halletmeye çalısıyorum sorun cıkınca
olay görüntüleyicisine gir. oradaki hatanın kodunu ve açıklamasını yazabilir misin?

Top Bottom