Neler Yeni

Sosyal Platformlarda Küfür Ve Hakaret

S C O

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Savaş Kurtuluş
Discord
G-TheArk#3024

S C O

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Savaş Kurtuluş
Discord
G-TheArk#3024
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Efe pınar

S C O

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Savaş Kurtuluş
Discord
G-TheArk#3024
Sağol abi umarım küfür ve hakarette düşünce özgürlüğüne falan girerde rahat rahat ez mayonez çerez yazanlara derdimi anlatim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben birisinden hıncımı çıkarmaya gidiyorum abi sağol gerçekten
Tamam Kardeşim Allah'a Emanet Ol

yigitern

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
yigitern
Bu durum da Hakaret Suçunun Cezası Var 2 Yıldan 3 Aya Kadar Veya Para Cezası Eğer Küfür Eden Biri 18 Yaşından Küçük İse Para Cezası Veriliyor..

Çoğu İnsanı Suç Duyurusunda Bulundum Hakaret Ve Küfür Den
Bu da senin alınganlığından kaynaklı olan bir şey. Amacım küfürü savunmak kesinlikle değil ama abartı olmadığı sürece bu yola başvurmak benim görüşüme ters

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
Ben birisinden hıncımı çıkarmaya gidiyorum abi sağol gerçekten
küfür etmenin acınası bişey olduğunu bilerek,evet hıncını çıkarmaya gidebilirsin

Bu da senin alınganlığından kaynaklı olan bir şey. Amacım küfürü savunmak kesinlikle değil ama abartı olmadığı sürece bu yola başvurmak benim görüşüme ters
sen kendine hakaret edildiğinde diğer yanağını çeviriyorsan başkasının suçu değil dostum
tabi ki şikayet edip cezasını almasını sağlayacak

yigitern

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
yigitern
küfür etmenin acınası bişey olduğunu bilerek,evet hıncını çıkarmaya gidebilirsin

sen kendine hakaret edildiğinde diğer yanağını çeviriyorsan başkasının suçu değil dostum
tabi ki şikayet edip cezasını almasını sağlayacak
ben burda suçlu suçsuz aramadım ki :D ben burda sadece küfürün abartı olmadığı sürece hayatımızda yeri olabilceğinden bahsediyorum

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Herkese merhaba ! arkadaşlar Günümüzde 'de yaygın bir konu hakkında bilgilendirmek isterim sizleri arkadaşlar o zaman başlayalım :)

Hakaret mesaj nereye şikayet edilir?
mahkemeler değil, emniyet güçleri veya savcılık makamıdır. Kişinin kendisine sosyal medya üzerinden hakaret suçu işleyen karşı tarafı emniyet birimlerine ya da savcılığa şikayet etmesi gerekmektedır.

Sanaldan küfür etmek suç mu?
Bu suçun basit ve nitelikli hallerine göre ceza uygulanır. Basit şeklinde verilen ceza 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası vardır. Veya para cezası uygulana bilir kişiye..

Sosyal medyadan hakaret davası ne kadar sürer?
Mağdurun şikayet etmesi ile süreç başlar. Burada 6 aylık şikayet süresi söz konusu. Olmaktadır..

Twitterda küfür serbest mi?
3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adlî para cezası uygulanır.

18 yaşından küçük birine hakaret davası açılabilir mi?
TCK 125 hakaret suçu herkes tarafından işlenebilen genel nitelikli bir suçtur. Bu suçta fail veya mağdur herkes olabileceği gibi herhangi bir yaş sınırlaması da söz konusu değildir. Ancak aşağıda ayrıntılı değineceğimiz üzere suçun cezayı artırıcı bazı nitelikli halleri yalnızca belirli kişilerce işlenebilir.

Küfür cezası ne kadar?
küçük düşürücü veya yüz kızartıcı suçlar alanına tekabül eden durumlara göre 1000 TL ile 5000 TL arasında adli para cezası uygulanır

Küfür için dava açılır mı?
Hakaret suçlarında yetkili mahkeme ikametinizin bulunduğu yerdeki Cumhuriyet Başsavcılığıdır. Savcılığa bir şikayet dilekçesi vererek dava açılması mümkün Hakaret suçu bakımından görevli mahkeme Asliye Ceza Mahkemesidir.
Şimdi güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim fakat olayın şu yüzüde var ben mesela iktidara yönetmesini beceremiyorsun dediğim zaman biri oradan gelip bana hakaret ediyor ben de onu küfür ettiğim zaman o adam bana hakaret davası açarsa ve ne kadar adaletli bir ülke olduğumuza biliyorsun bu işin sonu yine bana patlayabilir. ("ifade özgürlüğümüz" olduğu için)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,248
Üyeler
156,303
Son üye
BBeyonder
Top Bottom