Neler Yeni

Spor yapmadan düzensiz beslenerek yağsız kilo alma ? mümkünmü?

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
bende de egzama var saçımda çok kuru oluyor saçım yüzümde nadir olsa kızarıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkür ederim bişey daha soracam bu konuda salondakiler yardımcı olur mu kalori dozunu ayarlamamda ve ben abur cubur yıyen bırısıyım alışmak zor olcak haftanın 1 veya 2 günü abur cubur yesek zararı olup yağlanır mıyım
Antrenman programı olarak yardımcı olurlar fakat beslenme programını bazı salonlar üstün körü verebiliyorlar, pek işine yaramayabilir. Ama yine de sormanda fayda var tabii çünkü normalde yardımcı olmaları gerekiyor, salonuna göre de değişiyor.
Eğer kalori hesabını temiz yemeklere göre ayarlarsan aşırıya kaçmadığın sürece haftada bir iki kere ufak kaçamaklar yapman ciddi sorun oluşturmaz. Hatta günlük öğünlerde bile ufak abur cubur yiyebilirsin diğer besinleri kısarak. Ama önceliğin ana yemeklerden gelen makrolar olmalı.
Aslında mevcut boyun ve kilona göre senin kilo almaya yönelik antrenman yapman daha mantıklı olur. Ama bunu yağlanmak olarak düşünme. Yani arada bir abur cubur yemen çok da bozmaz seni. Tabi işin sağlık kısmı başka.

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
hersey mümkün ilk once salona gitmeyi alışkanlık edin sonra boyle sorular sorarsın

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,429
İsim
Olcay akbulut
Hocam eger arkadas yagsiz kalmak istiyor ise sinav vs bir ise yaramaz ancak yuruyus bisiklet gibi seyler ise yarar.

Hocam mumkun bir sey degil yagsiz kilo almak istiyorsunuz ustelik beslenme duzeni antreman yapmadan
yok hocam ben onu günlük spor olarak söyledim

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Abdullah
İnsülin metabolizmasına bağlı olarak gelişen hastalıklar konusunda haklısınız fakat buna spesifik olarak direkt beyaz un seni hasta yapar makarna yersen şöyle olur demek doğru değil. Hiçbir besin kendi başına yağ yapmaz. Ne kadar aldığına bağlı. İstersen günde 10 tane popkek ye. Alman gereken kaloriyi aşmıyorsan o popkekler yağa dönüşmez. Miktarı ayarlandıktan sonra pirinç, ekmek, makarna gibi besinlerin sizi hasta etmesi gibi bir şey yoktur. Özünde hepsi karbonhidrattır ve sadece glisemik indeksleri farklıdır. Bunun yanında daha az bir miktarı daha çok kaloriye sahiptir. Sorun miktarını ayarlamak.
Beyaz un da nişasta da zengin kan şekerini hızlı yükseltiyor besin değeri yok. Bu sebeple pankreas fazla çalışır yorarsın ki yetişemez. Diyabet olur. Getirdiği bir çok hastalık var. Çok fazla bilgi var bu konuda araştırınca. Ben şahsen kullanmıyorum.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Spor salonu + diyetisyen. Sağdan soldan bilgiler ile olmaz bu.

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
Beyaz un da nişasta da zengin kan şekerini hızlı yükseltiyor besin değeri yok. Bu sebeple pankreas fazla çalışır yorarsın ki yetişemez. Diyabet olur. Getirdiği bir çok hastalık var. Çok fazla bilgi var bu konuda araştırınca. Ben şahsen kullanmıyorum.
Tabi orası size kalmış tercih etmiyor olmanızı anlıyorum. Ben de un ve un mamullerinden sakınıyorum. Ama beyaz unun 100g ında 350 kalori 10g protein 75g karbonhidrat var besin değeri yok diyemeyiz. Diyabeti yağ fazlalığı yapar, beyaz un yapmaz. Beyaz unun fazla kullanımı yağ yapar ki her şeyin fazla kullanımı yağ yapar. Beyaz una mahsus değil, siyah pirinci de fazla yersek o da yağ yapar dolayısıyla o da diyabet yapar.

Spor salonu + diyetisyen. Sağdan soldan bilgiler ile olmaz bu.
Salon + güvenilir bilgi ile halledilebilir bir durum. Diyetisyen biraz pahalı kaçıyor. Farklı sağlık durumları dahil olduğu taktirde başvurulmalı diye düşünüyorum. Bu işi herkes diyetisyenlerle yürütmüyor ne de olsa.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tabi orası size kalmış tercih etmiyor olmanızı anlıyorum. Ben de un ve un mamullerinden sakınıyorum. Ama beyaz unun 100g ında 350 kalori 10g protein 75g karbonhidrat var besin değeri yok diyemeyiz. Diyabeti yağ fazlalığı yapar, beyaz un yapmaz. Beyaz unun fazla kullanımı yağ yapar ki her şeyin fazla kullanımı yağ yapar. Beyaz una mahsus değil, siyah pirinci de fazla yersek o da yağ yapar dolayısıyla o da diyabet yapar.

Salon + güvenilir bilgi ile halledilebilir bir durum. Diyetisyen biraz pahalı kaçıyor. Farklı sağlık durumları dahil olduğu taktirde başvurulmalı diye düşünüyorum. Bu işi herkes diyetisyenlerle yürütmüyor ne de olsa.

Net'te hangi bilginin ne oranda doğru olduğunu bulunması zor bir süreç. Yıllarca yanlış bilgiler ile bu işlerin içinde olmuş insanlar var. Doğru kaynaklar, yönlendirmeler var mıdır, illaki vardır.

İkisi aynı anda çözülmüyorsa spor'u kısmen evde ve dışarıda yine yapabilir. Ben olsam yine ilk önceliğim işi bilen birinden, vücuda uygun beslenme şeklinin ayarlanması olur. İnternette görüyorum içeriğini bile doğru düzgün bilmedikleri karışımlara insanlar su içer gibi çok rahat bir şekilde güveniyor. Bunların belirtisi ilk dönem olmasa da sonradan sonraya anlaşılıyor. Sorduğun zaman denetleniyor vs. cevaplarını veriyorlarda, TR'de işler öyle değil. Bir marka TR'ye farklı UK'ye farklı bir ürün içeriği gönderebiliyor. Zaten doğru düzgün bir denetim olsa marketlerde normal gündelikte bile alınacak bir şey bulunması zor olur.

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
yerinde olsam spora başlar yediğim her şeyi aynı şekilde yemeye devam ederim. zaten kilon az zamanla spor iştahını açar yemeye başlarsın. ilk önceliğin forumdaki diğer herkesin dediği gibi spor alışkanlığı kazanmak iyi antrenman yapabilmek sert antrenman yapmayı öğrenmek. bunları zaten kazanman 3-4 ayını alır. sonrasında diyetini de oturtmaya çalışırsın. ek besin satmaya çalışmaları normal bilmeyen biri için çok cazip gelebilir ancak gainer yerine pizza bile yesen büyük ihtimalle aynı verimi alıcaksındır.
ayrıca diyabet yapan bi ürün yok arkadaşlar. üzgünüm ama kadın programları izlemeyi bırakmanız gerekiyo :(

arifand34

80+
yerinde olsam spora başlar yediğim her şeyi aynı şekilde yemeye devam ederim. zaten kilon az zamanla spor iştahını açar yemeye başlarsın. ilk önceliğin forumdaki diğer herkesin dediği gibi spor alışkanlığı kazanmak iyi antrenman yapabilmek sert antrenman yapmayı öğrenmek. bunları zaten kazanman 3-4 ayını alır. sonrasında diyetini de oturtmaya çalışırsın. ek besin satmaya çalışmaları normal bilmeyen biri için çok cazip gelebilir ancak gainer yerine pizza bile yesen büyük ihtimalle aynı verimi alıcaksındır.
ayrıca diyabet yapan bi ürün yok arkadaşlar. üzgünüm ama kadın programları izlemeyi bırakmanız gerekiyo :(
yediğim herseyi yesem toz alssm spor yapsam yağlı kilo almam mı

donanimci98

80+ Bronze

Unun besin değerinin düşük olması içerdiği karbonhidrat ve protein kaynaklı değil.Ekmeği tam buğday yesen sorun yok. Besin değerleri zaten benzer. Beyaz un işlenmiş besin olduğu için ayrıca çok çabuk sindilrilip kan şekerini bir anda fırlattığı için hem çabuk acıkırsın hem de vücuttaki insülin dengesini mahvedersin.

yediğim herseyi yesem toz alssm spor yapsam yağlı kilo almam mı
Tozun bi olayı yok. İçimi de kolay değil tadı da iyi değil o kadar. Ya şeker basıyorlar ya tatlandırıcı önermem.

arifand34

80+
Unun besin değerinin düşük olması içerdiği karbonhidrat ve protein kaynaklı değil.Ekmeği tam buğday yesen sorun yok. Besin değerleri zaten benzer. Beyaz un işlenmiş besin olduğu için ayrıca çok çabuk sindilrilip kan şekerini bir anda fırlattığı için hem çabuk acıkırsın hem de vücuttaki insülin dengesini mahvedersin.

Tozun bi olayı yok. İçimi de kolay değil tadı da iyi değil o kadar. Ya şeker basıyorlar ya tatlandırıcı önermem.
yağlı kilo almaktan korkuyorum sadece

Garipbirfizikci

80+ Bronze
yağlı kilo almaktan korkuyorum sadece
Kilon 125 olsun %25 yağ kütlen olsun senin net kütlen 94 kg olur, Net kütlenin %10'dan fazla yani 103 gram protein'den sonra vücut fazla gram proteini 4 günde yağ olarak depolamak üzere sindirir. Eskiden Karb Yağ Pro 4 4 4 derlerdi gıda kodeksi hala böyle ilerliyor ama diyetisyenler biraz mantıklı olması için 6 5 4 olarak ölçülendirmiş, 6 gram karb= 5 gr yağ = 4 gr protein, günlük olarak ağırlığının yarısı kadar yani 62 gram kadar yağ alman gerekiyor , sporda yaktığın her 300 kcal başına 500 ml su içmelisin spora başlarsan bunlara dikkat etsen yeterli, karbonhidratta sınır yok, günlük su tuz mineral dengesi önemli, bir de düzenli uyku çok önemli kortizol seviyen çok önemli, sedef ve egzama hastaları için kortizol beyaz undan çok daha önemli doktorlar söylemiyor bunları

spor salona yazılmaya karar verdim fakat ne çalışacağımı bilmiyorum hangi aletleri kullancagımı aletleri tanımıyorum neler yicegimi neler yemeyecegimi ve konuda bahsettiğim ürünleri almalı mıyım doğru mu yanlış almayım

amacım karın kası ve yağsız düzenli beslenerek kilo almak
Erkeklerde ve kadınlarda temel kas grupları farklıdır, cinsiyetine göre temel kas gruplarına odaklanabilirsin başta sonra komplike çalışmalara geçince temel kasların seni zarardan yaralanmalardan korur, bu süreçte de kandaki şekeri vücuttaki fazla karbonu yağa dönüştürmeden atmış olursun hatta yağ olarak depolanmak üzere hazır yağları bile bünyeden atarsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,224
Üyeler
156,302
Son üye
KevonFunk
Top Bottom